Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jakiej firmy rozrząd ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139771)

imakowski 19-09-2011 15:13

Jakiej firmy rozrząd ?
 
Jako ze jestem swiezym posiadaczem Foki 1.6 16V z 2007 roku chcialbym wymienic w niej rozrzad. Obecny przebieg to 92000 km, ale mimo ze auto jest zadbane, to chyba wolalbym wymienic rozrzad, zeby miec spokoj.

Mechanik poleca mi bardzo firme INA, bo daja pelny komplet, 2 lata gwarancji na czesci lub 50 tys przebiegu - cena lacznie z wymiana pompy wody to 500 zl
Z drugiej strony posiadacze Fordow polecaja mi oryginaly Motorcrafta, ktorych wymiana kosztowalaby mnie 500 zl + koszt wymiany pompy wody 350 zl (oryginal) lub 120 zl SKF. W przypadku Motorcrafta gwarancja jest mniejsza bo 1 rok lub 60 tys km.

Ktory rozrzad byscie wybrali? Chodzi mi o to zeby Foka byla cicha (bo juz teraz mi sie wydaje dosc glosna). No i nie chcialbym miec jakis niemilych niespodzianek.

Matych 19-09-2011 15:19

Odp: Jakiej firmy rozrząd do Focusa?
 
Orginał w ASO-co by potem płaczu nie było.

rav89 19-09-2011 17:49

Odp: Jakiej firmy rozrząd do Focusa?
 
ja wymieniałem rozrząd przy 98 000 też tak dla bezpieczeństwa. rolki mam z INA a pasek GATES. Pompy wody nie trzeba wymieniać bo nie chodzi po rozrządzie. Jak nie leje ani nie rosi to wg mnie nie ma sensu wymieniać przy przebiegu poniżej 100 000 km. FORD zaleca wymianę rozrządu i pompy przy przebiegach 130 000 - 150 000 km przy takich przebiegach zaleca rownież wymianę paskow na osprzęcie i wtedy można wymienic pompe wody jak coś

walek77 19-09-2011 18:01

Odp: Jakiej firmy rozrząd do Focusa?
 
Cytat:

Napisał imakowski (Post 1710915)
W przypadku Motorcrafta gwarancja jest mniejsza bo 1 rok lub 60 tys km.

Jeżeli już - to oryginał - wymiana co 160.000 km

Glenroy 19-09-2011 18:20

Odp: Jakiej firmy rozrząd do Focusa?
 
Cytat:

Napisał rav89 (Post 1710970)
rolki mam z INA a pasek GATES. Pompy wody nie trzeba wymieniać bo nie chodzi po rozrządzie.

Mam taki sam zestaw, pompy wody też nie wymieniałem bo nie było takiej potrzeby, przebieg podczas wymiany to jakieś 160tys, teraz mam prawie 215tys.

cezarg1410 19-09-2011 18:45

Odp: Jakiej firmy rozrząd do Focusa?
 
Najlepiej dowiedzieć się jakiej firmy są montowane w fabryce elementy i takie same wsadzić tylko kupić nie w ASO, a skompletować w jakimś sklepie.

W ASO za te same części zaplacisz 2x drożej.

Cytat:

Napisał imakowski
koszt wymiany pompy wody 350 zl (oryginal) lub 120 zl SKF

idealny wręcz przyklad, bo nawet jeżeli pompa w foce fabryczna jest inna niż SKF to już lepsza niż z SKFu jak dla mnie być nie może :)

ARF 20-09-2011 20:16

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
No właśnie u mnie dochodzi 200k(192) i też myślę nad wymianą.
Ale w tym temacie są dwie różne drogi:
Z pompą czy bez?
Oto jest pytanie!

rav89 20-09-2011 21:19

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Ja bym radził tak:

jedź do mechanika lub sam pooglądaj pompe czy gdzieś nie widać żeby sączyła albo rosiła. jak wszystko bedzie OK to po co wymieniać? to sa dodatkowe koszty a nie ma to nic wspólnego z rozrządem wiec raczej taniej Cie nikt nie skasuje bo to są 2 różne roboty.

wymieniając pompe wypadało by również wymienić paski a bynajmniej pasek po którym ona chodzi + jeszcze płyn chłodniczy.

Matych 20-09-2011 21:38

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Luzie myśleć 1.6 benzyna a 1.6 tdci to dwa inne rozrządy.Patrzcie o czym czytacie. 1.6 tdci z pompą w ASO to ok.1200 zł wiec mozecie oszczedzać i robić w innych warsztatach i najwyżej dołożycie kilka tysięcy później.Rozrząd to ważna czynność którą jak zlecimy ASO to mamy najwieksze szanse wyegzekwować swoją reklamację.

dab1978 21-09-2011 09:21

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Wymieniałem rozrząd w ASO Gliwice, koszt 800 zł wraz z paskami osprzętu bo podobno jakiś gryzoń ponadgryzał...;) wymiana pompy nie konieczna, jeśli nie cieknie!

mechanix 24-09-2011 20:58

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Witam ja z checią montuję paski Dayco a jak sa to całe komplety .Do INY nic nie mam ale dayco produkuję dla odyginału ;)Pozdrawiam

mic_rys 12-03-2015 17:26

Wymiana rozrządu mk2
 
Witam,

Co sądzicie o tym zestawie rozrządu?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cena jest atrakcyjna. Czy na pewno będzie pasował do mojego focusa? 2005r. 1.6 benzyna
vin: wf05xxgcd55d24685

Dzięki za odpowiedzi!

lotek 12-03-2015 20:04

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Bardzo dobry zestaw.

korek007 13-03-2015 06:54

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Rozrządu nie wymienia się co roku lub dwa, więc osobiście uważam, że nie ma co na tym oszczędzać. Ale jest to moje osobiste zdanie.

mic_rys 13-03-2015 07:10

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
jeżeli nie oszczędzać to na co wymienić? Mechanik mówił, że montuje te paski ina i sprawują się bardzo dobrze. Czy jest sens płacić 200 zł więcej na coś co będzie miało takie same właściwości? Gdzieś wyczytałem, ford nie robi sam pasków tylko bierze np od dayco.

ciafka 13-03-2015 07:31

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
To jest tak.

Jakiś mały rewolucjonista domowej roboty krzyczy "nie płaćcie za markę, kupujcie tanio! INA/GATES/DAYCO jest super!" Czyli właśnie stawia na markę, którą mamy niby ignorować. Byle nie Ford.

Ale to nie koniec dowcipu.

Np. GATES jest super! Bo mamy "Ford by GATES" - niech będzie, że GATES idzie na pierwszy montaż. OK, no ale właśnie mieliśmy przecież olać markę! Co z tego, że GATES? To jednak marka jest ważna? Bo jedna marka uwiarygadnia drugą? To po co ten bełkot, że marka nie jest istotna?

Ale to też nie jest jeszcze koniec dowcipu.

Niech GATES idzie na pierwszy montaż. No to ten mały rewolucjonista domowej roboty, dzięki swojej olbrzymiej wiedzy (bezpośrednie kontakty w R&D GATES i w dziale zarządzania dostawami Forda), od razu wie, że GATES i "Ford by GATES" to to samo! Czekaj-czekaj, nasz rewolucjonista nie ma kontaktów w R&D GATES? Ani w Fordzie? To skąd wie, że GATES i "Ford by GATES" to to samo? Nie ma pojęcia o czym gada? Eureka!

Taki więc morał z bajki:
Jeżeli cię stać, bierz coś za co ręczy producent pojazdu. Ford. Rozrząd wymieniany jest rzadko, a jego uszkodzenie może droooogo kosztować.
Jeżeli nie, to bierz cokolwiek innego - tylko nie oczekuj, że jest równie dobre. Co nie oznacza, że nie może być równie dobre - po prostu nie masz o tym pojęcia, i nie będziesz miał. Bo nawet to, że np. do 2009-go paski INA sprawdzały się doskonale, nie oznacza, że po 2009-ym te paski są równie dobre. Może producent postanowił zarobić 0,17 grosza więcej na sztuce i zmodyfikował technologię produkcji? A paski "Ford by INA" robione są po staremu, lepiej?

Trochę mi się rozrosła ta odpowiedź, ale mam nadzieję, że dzięki niej powstanie kilkaset tematów w stylu "co mam kupić i dlaczego nie oryginał?" mniej na forum.

lotek 13-03-2015 07:40

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Ciafka jesteś przykładem konsumenta na którym zarabiają serwisy i nie bierz tego do siebie. Serwisy tez z czegoś muszą żyć. Napisze raz jeszcze, rolki ina i nie ina by ford, idą na pierwszy montaż w wielu markach w tym także w grupie VW, także musiałbym spaść z konia żeby płacić drugie tyle kupując w serwisie.

Fulara 13-03-2015 08:05

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
tutaj macie przykład

łącznik ford
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
139 zł

łącznik ford bez loga ( japan )
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
49 zł

sami sobie odpowiedzcie, za co płacicie :)

lotek 13-03-2015 08:11

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Fulara to jest jeden z wielu :)

Fulara 13-03-2015 08:13

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
ależ oczywiście

damiasek 13-03-2015 11:04

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
A co mi tam, też dorzucę swoje 3gr. Jak nie wymienia się rozrządu samemu, tylko w serwisie (i dostaje się paragon) to bardziej niż marka liczy się to czy części są kupowane przez serwis czy przez nas. Jak mechanik coś zepsuje przy robocie to nawet najlepsze części nie pomogą (w których też możemy na jakąś wadliwą trafić jak mamy pecha). Jak mamy od usługodawcy na rachunku części i usługę to w razie jakichś problemów nie ma zwalania mechanika na wadliwe części, a sklepu/sprzedawcy na zły montaż.

voyteks 13-03-2015 11:34

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
I tu dochodzimy do ciekawej konkluzji o której pisze kolega damiasek Czy wolimy niezaoszczędzić raz na kilka lat i dać mechanikowi możliwość wyboru paska z osprzętem i zapłacić mu za robociznę biorąc gwarancję na całość usługi i części przez niego wybrane, czy wybrać tańszy (nie znaczy gorszy, a może nawet w rankingach i opiniach lepszy) i mieć gwarancję tylko na robociznę. A w przypadku (nie daj Boże!) zerwania się paska lub awarii osprzętu, boksować się z mechanikiem czy to wina części czy błąd przy zakładaniu? I nie chodzi tu o ASO, bo tam zdzierają niemiłosiernie, a o zwykłego mechanika do którego mamy zaufanie.

W takim przypadku, ja wybieram opcję pierwszą.

Fulara 13-03-2015 11:42

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
ja zawsze kupuje części, troche w życiu już tego kupiłem i nigdy nie miałem problemu - może mam szczęście

lotek 13-03-2015 11:56

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Jeśli bym oddawał do mechanika, takiego zupełnie obcego, wolałbym kupić u niego całą usługę, która i tak była by połowę tańsza aniżeli ASO.

rafalg 14-03-2015 12:09

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Jak mechanik będzie sam decydował to g... jakieś wsadzi żeby więcej na robociźnie zarobić. Najlepiej kupić części samemu, żadna filozofia. Najlepiej oryginał ale szczerze powiedziawszy to nie koniecznie. Ponieważ jest to i tak część firmowana logiem forda a pochodzi np od Dayco, Gates itp. Ja osobiście założyłem Dayco za połowę ceny wraz z pompą firmy Airtech. Dodatkowo wymieniłem też bo się akurat posypało koło pasowe wału korbowego - Corteco (ale tej firmy koła akurat nie polecam - jest głośne).

Fulara 14-03-2015 12:17

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
również mam założony dayco z napinaczem INA - podejrzewam że jest to zestaw oryginalny, tylko z logiem ford kosztowałby zamiast 150 zł pewno z 350

adiksutil16 19-11-2015 08:54

jakiej firmy rozrząd kupić
 
Witam. Jakiej filmy polecacia rozrząd i pompę wody do focusa 2? Na allegro królują rozrządy firmy INA, oraz pompy wody RUVILLE. Czy jest to coś warte?

slawek-kali 19-11-2015 09:00

Odp: Rozrząd do focusa II
 
oczywiscie, bez problemu mozesz taki zestaw kupic.
Alternatywa to Dayco, Gates, Contitech

Adept 19-11-2015 09:45

Odp: Rozrząd do focusa II
 
Kolego zmień tytuł tematu
przeczytaj to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
potem to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
to dobra rada inaczej Twój temat pójdzie do poczekalni

Toni999 19-11-2015 16:25

Odp: Rozrząd do focusa II
 
Witam,
W twoim przypadku to raczej nie przejmował bym się tym jakiej firmy rozrząd kupić lecz raczej tym aby znaleźć mechanika doświadczonego w wymianie rozrządu w tym silniku bo nie wiem czy wiesz że ten silnik ma tzw. bez klinowy rozrząd co oznacza że koła rozrządu zarówno na wale korbowym jak i wałkach rozrządu nie są ustalone za pomocą klinów lecz jedynie przez mocno dokręcone śruby więc zdajesz sobie sprawę jakie to niesie zagrożenia w przypadku niefachowo przeprowadzonej wymiany a taką najczęstszą usterką będącą skutkiem niefachowej wymiany jest obrócenie koła rozrządu najczęściej na wale korbowym co skutkuje zderzeniem zaworów z tłokami i zniszczeniem silnika a dzieje się tak w wyniku zbyt słabego dokręcenia śrub mocujących koła rozrządu więc zanim oddasz komuś auto do wymiany rozrządu najpierw zorientuj się czy ten mechanik wie z czym ma do czynienia.

kujtek 05-04-2017 14:58

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Który zestaw byłby lepszy do Focus Mk1 1.6 16V 99r

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
czy
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jeszcze coś takiego znalazłem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lexsensei 05-04-2017 20:25

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Cytat:

Napisał dab1978 (Post 1711755)
Wymieniałem rozrząd w ASO Gliwice, koszt 800 zł wraz z paskami osprzętu bo podobno jakiś gryzoń ponadgryzał...;) wymiana pompy nie konieczna, jeśli nie cieknie!

Za 800 zł ASO Ci wymieniło rozrząd dając swoje materiały?

Pompa zazwyczaj nie cieknie, a co jak Ci w końcu są wyrobi? Rozrząd rozwalony?

slawek-kali 05-04-2017 20:36

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Bez pompy? co to za ASO :D

damiasek 06-04-2017 14:19

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Można bez pompy. Wymieniałem rozrząd bez pompy przy 220kkm i do 330kkm nic nie ciekło, dalej nie wiem ;). Najważniejsze, aby usługodawca i sprzedawca części byli na jednej fakturze - w razie jakichkolwiek problemów nie bujasz się pomiędzy sprzedawcą części, a montującym.

kujtek 09-04-2017 20:32

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Pany ktoś coś podpowie z tym rozrządem.? SKF z pompa wody SKF, Continental z pompa wody HEPU czy INA z pompa wody Kraft ten ostatni zestaw jakoś dziwnie tani na allegroszu bo 196 zlociszy

Rafał A.(antek) 09-04-2017 23:52

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
bo pompa wody krafta kosztuje 70zł
A moze rozrząd INA i pompa wody INA?

ja osobiście SKFu nie polecam. Wolał bym juz pompe HEPU.
A jak ma być budżetowo to INA i ten KRAFT

Fulara 10-04-2017 07:32

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
nigdy mnie skf nie zawiódł

kujtek 10-04-2017 14:37

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Budżetowo nie musi być. 3 stówki nie majątek. To chyba zamówię tego Continetala z tą pompa HEPU, jeżeli polecasz INA i pome wody INA to znalazlem tylko to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bedzie dobre ?

TomQ62 10-04-2017 15:11

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
Wszystkie są OK. SKF najbardziej renomowany. Krafta nie polecam, bo to brand i nie wiadomo na co się trafi.

kujtek 10-04-2017 15:34

Odp: Jakiej firmy rozrząd ?
 
ok to biorę tego SKF'a znalazłem za 308 zł z darmowa wysyłka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.