Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] 1.6 przytyka się silnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268390)

Anomander 18-08-2017 12:45

1.6 przytyka się silnik
 
Witam.
Kupiłem w 2016 roku Forda Focus kombi 1,6 benzyna silnik Ti-VCT
Mam aktualnie przejechane 16000 km. Auto dalej na gwarancji. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zdarza się na 1 lub 2 biegu że silnik jakby przytyka. Tzn jak wrzucam 1 lub 2 i dodaję gazu to moc rośnie tylko przez chwilę a później mimo, że dodaję gazu auto nie przyśpiesza. Gdy tylko na sekundę puszczę gaz to silnik zaczyna pracować normalnie. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko ale jednak mnie niepokoją. Miałem już z 10 takich przypadków a żona drugie tyle. Nie ma znaczenia czy silnik był ciepły czy zimny. Ciężko więcej zaobserwować bo jak mówię zdarza się to rzadko. Czy ktoś wie może co to może być. Czy to jakaś wada fabryczna czy jakaś poważna sprawa. Zastanawiam się czy jechać do serwisu bo mam jeszcze gwarancję, gdyż auto nie ma nawet roku. Tylko, że duży samochód jest mi potrzebny i oddawanie go średnio mi pasuje. Ktoś może polecić mi jakiś serwis na śląsku? Byłbym wdzięczny za pomoc/rady. Pozdrawiam.

Hooch180 18-08-2017 15:39

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Filtr paliwa lub padająca pompa paliwa. Są jakieś błędy na komputerze?

bossy 18-08-2017 21:26

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał Anomander (Post 2845649)
Witam.
Kupiłem w 2016 roku Forda Focus kombi 1,6 benzyna silnik Ti-VCT
Mam aktualnie przejechane 16000 km. Auto dalej na gwarancji. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zdarza się na 1 lub 2 biegu że silnik jakby przytyka. Tzn jak wrzucam 1 lub 2 i dodaję gazu to moc rośnie tylko przez chwilę a później mimo, że dodaję gazu auto nie przyśpiesza. Gdy tylko na sekundę puszczę gaz to silnik zaczyna pracować normalnie. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko ale jednak mnie niepokoją. Miałem już z 10 takich przypadków a żona drugie tyle. Nie ma znaczenia czy silnik był ciepły czy zimny. Ciężko więcej zaobserwować bo jak mówię zdarza się to rzadko. Czy ktoś wie może co to może być. Czy to jakaś wada fabryczna czy jakaś poważna sprawa. Zastanawiam się czy jechać do serwisu bo mam jeszcze gwarancję, gdyż auto nie ma nawet roku. Tylko, że duży samochód jest mi potrzebny i oddawanie go średnio mi pasuje. Ktoś może polecić mi jakiś serwis na śląsku? Byłbym wdzięczny za pomoc/rady. Pozdrawiam.

Czy to jest silnik 105km?
Mam dokładnie to samo z tym przytykaniem. Bylem juz w serwisie z tym ale nic nie wymyślono.
Nie ma żadnych błędów w komputerze.
Wiedza o tym problemie bo już kilka osób się z tym zglosiło.
Mi przytyka go tylko wtedy gdy np jade następnie się zatrzymam po jakimś czasie odpale go znowu i wtedy go przytka.
Nigdy tego nie zrobi przy pierwszym odpaleniu kiedy chodzi na saniu.
Jak go przytka wystarczy przegazować i problem znika.
Moj samochód też jest z 2016 roku dokładnie z listopada

Anomander 18-08-2017 21:48

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Dokładnie silnik 105 KM i też z listopada 2016 roku.
W komputerze nie ma żadnych błędów.
Natomiast czy sytuacja występuje tylko przy ponownym uruchomieniu to nie zwróciłem uwagi.

A w jakim serwisie byłeś i czy wiesz co ci sprawdzali?
Rozumiem, że nie masz pomysłu co z tym zrobić?

bossy 18-08-2017 22:37

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał Anomander (Post 2845886)
Dokładnie silnik 105 KM i też z listopada 2016 roku.
W komputerze nie ma żadnych błędów.
Natomiast czy sytuacja występuje tylko przy ponownym uruchomieniu to nie zwróciłem uwagi.

A w jakim serwisie byłeś i czy wiesz co ci sprawdzali?
Rozumiem, że nie masz pomysłu co z tym zrobić?

Byłem w ASO na gwarancji była robiona diagnostyka komputerowa i sprawdzana możliwość aktualizacji softu sterownika silnika, ale niestety nie ma nowego softu do tego silnika.
Ani ja nie mam pomysłu, ani ASO

Pozdrawiam

Lukasp85 21-08-2017 13:06

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Z przytykaniem się to ostatnio przy upałach wiele osób się skarżyło, ja na swojego 2.0 Duratec także. Posprawdzałem czujniki, katalizator, pompę paliwa i nic nie wyszło. Dziś jak jest chłodno na zewnątrz, auto jeździ i nic go nie przytyka.

groszekbmx 22-08-2017 09:08

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Mam dokładnie ten sam problem, po wymianie kata przy przebiegu 8 k nic nie pomogło.

Bump: Mam dokładnie ten sam problem, po wymianie kata przy przebiegu 8 k nic nie pomogło.

zombie6 22-08-2017 09:44

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Takie "przytykania", w upale, przy silniku wolnossącym, szczególnie z włączoną klimą jest normalne. Miałem tak w każdej Hondzie.

bossy 22-08-2017 23:22

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał zombie6 (Post 2847629)
Takie "przytykania", w upale, przy silniku wolnossącym, szczególnie z włączoną klimą jest normalne. Miałem tak w każdej Hondzie.

Tylko problem w tym że to przytyka bez włączonej klimy

zombie6 23-08-2017 06:27

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Bez włączonej też miałem czasem, zależy jakie to "przytykanie"....

groszekbmx 23-08-2017 11:39

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Wygląda to następująco, jedynka - ruszasz przejeżdżasz 20 m obroty rosną i nagle bum silnik hamuje. Zrzucasz bieg albo wrzucasz 2 i jedzie normalnie.

maciaba 23-08-2017 21:21

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Podobno wyszła partia wadliwych sond lambda właśnie w 1,6 Ti-VCT. Korespondowałem z użytkownikiem co miał podobny problem i ASO wymieniło sondę bo się mocno uparł. Dopiero później ASO dzwoniło do niego przyznać się, że taka sytuacja ma miejsce bo coraz więcej klientów się zgłasza.

Czy ten objaw pojawia się zawsze krótko po odpaleniu?

bossy 23-08-2017 22:30

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał maciaba (Post 2848586)
Podobno wyszła partia wadliwych sond lambda właśnie w 1,6 Ti-VCT. Korespondowałem z użytkownikiem co miał podobny problem i ASO wymieniło sondę bo się mocno uparł. Dopiero później ASO dzwoniło do niego przyznać się, że taka sytuacja ma miejsce bo coraz więcej klientów się zgłasza.

Czy ten objaw pojawia się zawsze krótko po odpaleniu?

To pojawia się z reguły przy drugim odpaleniu. Jak uruchomisz samochód np. po nocy problemu nie ma. Przejedziesz kawałek zgasisz silnik przyjdziesz za jakiś czas odpalasz go ruszasz i masz przytknięcie. Choć nie zawsze, czasami to nie wystąpi. Tak jest u mnie nie wiem jak inni mają. Mój znajomy ma foke z grudnia i też go ten problem już trapi. W moim przypadku problem się zaczął po ok 2500-3000 km u znajomego ok 7000km.

maciaba 24-08-2017 08:07

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Polecam wizytę w ASO, moim zdaniem to coś z sondą, coś się dzieje w chwili nagrzewania sondy.

bossy 24-08-2017 20:33

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał maciaba (Post 2848683)
Polecam wizytę w ASO, moim zdaniem to coś z sondą, coś się dzieje w chwili nagrzewania sondy.

Wiesz jak jest nie ma błędu nie ma problemu.
Zobaczymy co będzie mam nadzieje że sie uda coś z tym zrobic.

maciaba 24-08-2017 21:29

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Zostaw auto na tydzień i niech robią codziennie testy aż usterka wystąpi. Wiem jak jest, i wierz mi jak się uprzesz, to wygrasz.

bossy 25-08-2017 12:28

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał maciaba (Post 2849103)
Zostaw auto na tydzień i niech robią codziennie testy aż usterka wystąpi. Wiem jak jest, i wierz mi jak się uprzesz, to wygrasz.

Z tym zostawieniem na tydzień to może być kłopot, mam nadzieję że coś pierdzielnie za chwile i wyskoczy błąd.
No i pewnie troszkę zgłoszeń będzie więc problem zrobi się globalny. No chyba że silników ti-vct sprzedało się bardzo mało.:(

groszekbmx 25-08-2017 13:24

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Pamiętaj, jak tylko pojawi się błąd a samochód masz na gwarancji to:
1) dzwonisz na infolinię forda
2) prosisz o lawetę
3) dostajesz darmowe auto zastępcze np z wypożyczalni Panek
Nie przyjeżdżaj z problemem od razu do aso bo uziemią Ci samochód na dwa tygodnie bez zastępczego.
Ja za pierwszym razem zrobiłem jak powyżej, problemu nie naprawili więc pojechałem od razu do Aso no i dupa nie damy zastępczego bo nie zgłoszone na infolinii.

bossy 25-08-2017 16:59

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał groszekbmx (Post 2849374)
Pamiętaj, jak tylko pojawi się błąd a samochód masz na gwarancji to:
1) dzwonisz na infolinię forda
2) prosisz o lawetę
3) dostajesz darmowe auto zastępcze np z wypożyczalni Panek
Nie przyjeżdżaj z problemem od razu do aso bo uziemią Ci samochód na dwa tygodnie bez zastępczego.
Ja za pierwszym razem zrobiłem jak powyżej, problemu nie naprawili więc pojechałem od razu do Aso no i dupa nie damy zastępczego bo nie zgłoszone na infolinii.

Dzieki za radę dokładnie tak zrobię
Pozdrawiam

aham 04-09-2017 18:28

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Jan mam ten sam problem z moim focusem 1.6 105 km rocznik 2017. Poobserwowałem go trochę i zauważyłem, że to dławienie występuje przez moment zaraz po ponownym odpaleniu niedogrzanego silnika. Po nocy jest ok, tak samo po całkowitym rozgrzaniu. Podejrzewam przepływomierz. Niestety nie mam teraz możliwości jeżdżenia do ASO. Dajcie znać jak uda się Wam rozwiązać ten problem.

bossy 05-09-2017 09:09

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Ciekawe czy problem dotyczy tylko jednostki 1.6 105km czy innych silników też?

groszekbmx 05-09-2017 09:21

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
U mnie 1.6 125 km rownież

bossy 05-09-2017 13:20

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał groszekbmx (Post 2854059)
U mnie 1.6 125 km rownież

Czyli widać że problem dotyczy silników ti-vct, to jest większa szansa że ford coś z tym zrobi:027:

Janeczek1975 09-09-2017 21:21

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Witam .
Od niedawna jestem szczęśliwym ( jak na razie ) posiadaczem nowej foki z silnikiem 1,6 ti-vct . U mnie na ten problem nie występuję ale mam dopiero 500 km przejechane . Zauważyłem natomiast inną dolegliwość tego silnika .
Opis : Samochód na luzie , wolne obroty - wszystko ok .
Delikatnie wciskam pedał gazu - od 1100 - 2000 cały samochód zaczyna drgać ,
Powyżej 2000 drgania ustają . Nie słychać żeby silnik pracował nierówno , przerywał , albo ksztusił się . Jest to co najmniej dziwne . Podejrzewam , że to wina wariatorów , ale to tylko takie moje domysły . Przypuszczam ,że nikt normalnie nie sprawdza tak silnika i może nawet ludzie nie wiedzą ,że ten silnik tak ma ,albo to przypadłość tylko w moim samochodzie .Dlatego mam prośbę do użytkowników : Zróbcie taki test i napiszcie co się dzieje u was . Mam jeszcze Foke MK2 ze zwykłym 1,6 i ten silnik nie wpada w żadne wibracje w całym zakresie obrotów .
Życzę wszystkim zadowolenia z samochodu i bezawaryjnej jazdy .

mayor 09-09-2017 22:33

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
A to podobno Ecoboosty takie złe i niedobre, nie to co sprawdzona konstrukcja wolnossaka... ;-)

pasiek 10-09-2017 00:47

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Ogólnie EB to bardzo dobre silniki i też psują się jak inne benzyny i diesle . Jak bym miał kupować benzynę to pewnie EB bym wziął.

yacekb 10-09-2017 09:15

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał Janeczek1975 (Post 2856082)
Delikatnie wciskam pedał gazu - od 1100 - 2000 cały samochód zaczyna drgać

dzisiaj rano sprawdziłem u siebie , silnik zimny ( 24 godz. postoju ) , po odpaleniu obroty na 1250 ( wyskalowanie obrotomierza jest chyba co 250 obr. - 1 kreska ) , drgań nie czuje , powoli podnoszę obroty do 2000 , nic nie czuję , puszczam gaz , obroty spadają na 1000-1100 w miarę grzania się silnika . Powoli ponownie podnoszę na 2000 , nic się nie dzieje , może jak bym bardzo czepialski to coś delikatnie czuć na kierownicy , ale nie żeby telepało buda .
Gdyby nie twoje uwagi wcale bym na to nie zwrócił uwagi. Przebieg mojego auta 9500 km .

bossy 10-09-2017 09:36

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał mayor (Post 2856128)
A to podobno Ecoboosty takie złe i niedobre, nie to co sprawdzona konstrukcja wolnossaka... ;-)

Ja myślę że to nie wina silnika tylko jakości częśi albo norm Euro. Pomijawszy fazy rozrządu to w Focusie MK1 którego miałem takie kłopoty nie występowały. No i można popatrzeć na serwisy, kiedyś raczej nikt nie zobaczył tam stojących silników do wymiany a dziś nie jest to rzadki widok :<
A ja wybierając silnik nie brałem EB ze względu na turbo i dwumase. Uzywam samochodu w 85% po mieście. A na forum można poczytac o problemach EB i zjadaniu oleju. Więc wszystkie silniki na dzień dzisiejszy coś trapi i wszystko zależy jaki trafi się egzęplarz. No i żeby nie było że bronie wielce wolnosaki. Poprostu wymyśliłem że tam jest mniej sie do zepsucia i te śilniki zna każdy mechanik. No i porozmawiamy jak EB będą tak długo na rynku ja wolnosaki.
A problem tutaj opisywany jest raczej globalny a nie jednostkowy.
Wiec życzę Ci jak najdłuższej bezawaryjnej eksploatacji EB.

Ja też żadnych drgań nie zaobserwowałem, bynajmniej nie takich żeby całą budą trzęsło.

Pozdrawiam

mayor 10-09-2017 10:43

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Tekst był z przymrużeniem oka, wiadomo, że wszystko zależy od konkretnego egzemplarza. EB na rynku już jest z 5 czy 6 lat, to naprawdę sporo czasu i tragedii z awaryjnością nie ma. Też używam auta głównie w mieście, póki co (10k km) oleju nie bierze, a już po 5k km dostał moda z 150 na 200KM ;) przesiadłem się z wolnossaka i w życiu do takiego silnika już nie wrócę :P

Janeczek1975 10-09-2017 13:14

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał yacekb (Post 2856193)
dzisiaj rano sprawdziłem u siebie , silnik zimny ( 24 godz. postoju ) , po odpaleniu obroty na 1250 ( wyskalowanie obrotomierza jest chyba co 250 obr. - 1 kreska ) , drgań nie czuje , powoli podnoszę obroty do 2000 , nic nie czuję , puszczam gaz , obroty spadają na 1000-1100 w miarę grzania się silnika . Powoli ponownie podnoszę na 2000 , nic się nie dzieje , może jak bym bardzo czepialski to coś delikatnie czuć na kierownicy , ale nie żeby telepało buda .
Gdyby nie twoje uwagi wcale bym na to nie zwrócił uwagi. Przebieg mojego auta 9500 km .

Dzięki za odpowiedz .
Przy okazji pierwszego przeglądu w ASO zapytam o tą przypadłość , choć podejrzewam,że odpowiedz będzie ,coś w stylu " ten typ już tak ma " , bo w codziennej eksploatacji to nie przeszkadza . To pewnie taka sama przypadłość jak luz na półosiach/przegubach .
Zarówno w MK 2 i MK 3 z sinikiem 1,6 to występuje . Sprawdziłem . Wystarczy tylko trochę wolniej puszczać sprzęgło i nie będzie nic stukać .
Szerokiej drogi .

walu321 22-09-2017 09:55

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Witajcie, u mnie to samo, po dodaniu gazu auto traci chwilowo moc, tak jakby się przydławia, a po chwili jedzie już normalnie dalej. Silnik 1.6 125KM. Na początku myślałem, że to wina stromego wyjazdu z garażu i może jakoś paliwo nie dochodzi, ale coraz częściej obserwuję to zjawisko również na płaskim terenie. Nie pamiętam, żeby taka sytuacja występowała od razu po zakupie samochodu. Teraz po przejechaniu około 9000 km pojawia się już dość często. Również obserwuję tę przypadłość na nierozgrzanym silniku. Nie zgłaszałem tego jeszcze w serwisie, nie wiem czy da się to usunąć poprzez aktualizację oprogramowania czy też wadliwa jest jakaś część?
pozdrawiam

edmun 22-09-2017 09:57

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Czy problem występuje również w dzień na zimnym silniku przy dodatnich temperaturach?

Na zimnym silniku, w przypadku niskiej temperatury może załączać się podgrzewana szyba mimo że kontrolka na przycisku/na desce nie wskazuje że podgrzewanie jest włączone. Przy słabszych jednostkach napędowych bywa że jest odczuwalny brak mocy, przerywanie przy mocnym poborze prądu przez ten system.

walu321 22-09-2017 09:59

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Temperatura nie ma znaczenia z tego co zauważyłem. W upalne dni było to samo.

bossy 22-09-2017 13:49

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2861706)
Czy problem występuje również w dzień na zimnym silniku przy dodatnich temperaturach?

Na zimnym silniku, w przypadku niskiej temperatury może załączać się podgrzewana szyba mimo że kontrolka na przycisku/na desce nie wskazuje że podgrzewanie jest włączone. Przy słabszych jednostkach napędowych bywa że jest odczuwalny brak mocy, przerywanie przy mocnym poborze prądu przez ten system.

Temperatura otoczenia w tym przypadku nie ma żadnego zanczenia. Cześciej się to dzieje jak odpolamy samochód i silnik nie rozgrzeje się do temperatury nominalnej, po czym go zgasimy i odpalimy jeszcze raz wtedy jest efekt dławienia. Jeśli silnik jest zgaszony rozgrzany i odpalony problem nie występuje. Rano po nocy też tego problemu nie ma.
Bynajmniej tak jest u mnie

yacekb 22-09-2017 15:03

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Cytat:

Napisał bossy (Post 2861795)
Cześciej się to dzieje jak odpolamy samochód i silnik nie rozgrzeje się do temperatury nominalnej, po czym go zgasimy i odpalimy jeszcze raz wtedy jest efekt dławienia. Jeśli silnik jest zgaszony rozgrzany i odpalony problem nie występuje. Rano po nocy też tego problemu nie ma.
Bynajmniej tak jest u mnie

Dokładnie , też to zauważyłem , miałem raz czy dwa razy .

groszekbmx 22-09-2017 15:08

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Nie posiadam podgrzewania przedniej szyby a mam ten sam problem, więc to raczej nie wina szyby :)

edmun 22-09-2017 17:17

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Ok - tak tylko zgadywałem.
Widocznie nie trafiłem :)

bossy 22-09-2017 20:34

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Mam tylko nadzieje że Ford tego tak nie pozostawi i uda się tą przypadłość naprawić.

Pozdrawiam

bossy 10-11-2017 08:15

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Kolega ma wymienione 2 sondy lambda przed katalizatorem w 1,6 125km od tygodnia i problem na razie nie powrócił. Ja mam silnik 1.6 105 i wymieniono mi jedną sonde lambda wczoraj. Na razie jest ok, ale w moim przypadku za szybko cokolwiek mówić.
Sondy wymieniono na gwarancji.
Wgląda że problem rozwiązany

Pozdrawiam.

maciaba 14-11-2017 21:20

Odp: 1.6 przytyka się silnik
 
Mówiłem, że sonda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.