Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Silnik wymiana 2.0EB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335001)

Bungee1 08-05-2023 11:24

Silnik wymiana 2.0EB
 
Panowie
pomooocy!!
Strzelił mi silnik... pomijając szczegóły, na gwałt potrzebuję nowego.
Podpowiedzcie proszę, czym się kierować, aby kupić prawidłowy? Aktualne ceny dla Edge są kosmiczne.. może Fusion? Escape? Które roczniki podejdą? Jakiś symbol patrzeć czy się tym nie kierować?
2.0 Ecoboost 2015/16 rok. Wstępnie mam jakiś symbol - ENR9, ale nie sczytany z silnika, a po vin w jakiejś hurtowni. Na silniku nie mogę go odnaleźć.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.

pawelt83 08-05-2023 12:35

Odp: Silnik wymiana
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

Witam,

zobacz na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Maja silniki z gwarancja 12 miesięcy, po generalnym remoncie. Słupek w granicach 2800€

Bungee1 08-05-2023 12:53

Odp: Silnik wymiana
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

dzięki, znalazłem tylko to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , ale chyba nie będzie pasował.
niestety dla mnie strona tylko po niemiecku...

pawelt83 08-05-2023 13:40

Odp: Silnik wymiana
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

W moim jest chyba ten co tam na stronie jest, sprawdzę po południu, z tego co się orientuje to ten sam słupek powinien być co w Foce ST, tam tez twin turbo był motor

SRS 08-05-2023 14:11

Odp: Silnik wymiana
 
Cytat:

Napisał Bungee1 (Post 3455621)
symbol - ENR9

to nie jest poprawny kod silnika EN - to engine , RE to kod silnika 2,0l GTDI (EcoBoost) , a tak na prawdę masz na silniku naklejkę która zawiera numer części (silnika) np.K2GE-6007-AA gdzie ostatnia litera jest nie istotna

Bungee1 08-05-2023 14:59

Odp: Silnik wymiana
 
2 załącznik(i)
Dzięki.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ta naklejka?

SRS 08-05-2023 15:38

Odp: Silnik wymiana
 
Cytat:

Napisał Bungee1 (Post 3455675)
Ta naklejka?

tak nr części silnika FC910AA a nr handlowy to G2GZ-6007-AA

Bungee1 08-05-2023 17:44

Odp: Silnik wymiana
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3455678)
ak nr części silnika FC910AA

dzięki!

smyk27 25-07-2023 18:01

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Witam,
Panowie czy jest możliwość jakiejś zamiany silnika lub podebrania tak aby pasował silnik fo EDGE 2017 2.0 USA bo mam ten sam problem co kolega , muszę wymienić motor bo zmieliło mi tłoka na 4 garze, znalezienie silnika o typie G2GZ-6007-AA do EDGE jest w PL i EU nie osiągalne. Może ktoś z Was już robił jakiś przeszczep z mondeo lub kugi. Proszę o pomoc .

Bungee1 25-07-2023 19:24

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Cześć
a co się stało dokładniej? Miałeś może LPG? Ja odpuściłem wymianę z przyczyn podanych m.in. przez Ciebie, a za słabo się znałem na jakichś podmianach - zrobiłem gruntowny remont i już od tygodnia śmigam znowu autem.

PeterX 26-07-2023 13:20

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Szwagier właśnie powiedział do swojego Edka 2.0: "żegnaj silniku" 2018, 105 tkm
Najczęściej tak się dzieje i to było w jego przypadku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

smyk27 26-07-2023 22:11

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Cześć , Silnik zmielił mi tłoka na 4 cylindrze w misce jest tylko miał nic z tłoka nie zostało , przejechane ok. 140 tyś. Wcześniej uszczelka pod głowicą 90 tyś, żadnej instalacji gazowej od początku samochód u mnie od 700 mil, żadnego dużego dzwona jak go kupowałem, po lekkim obtarciu. Wymiana oleju i filtrów u mnie nie później niż do 10 -15 tyś, przed tą awarią zaczynały wypadać zapłony i czasami nierówno pracował, myślałem że to będzie druga uszczelka aż do dnia gdzie zacząłem ruszać z parkingu i to nie z kopyta jak nagle dym tyłu z kominów, brak mocy i od razu staną i już nie odpalił.
Masz kolego jakiś namiar gdzie do niego kupić graty do generalnego remontu i ile taka przyjemność. Ew. gdzie taki motor wysłac aby go naprawić. od 3 tygodni szukam motora i nic. U mnie mechanik mówi że słabo z częściami do tego modelu z USA 2.0 kupienie takiego silnika graniczy z cudem. Jak możesz coś pomóc to było by super bo jak zawsze jeździłęm marką na F tak zaczynam żałować że go kupiłem Rocznik u mnie 2017

Bungee1 27-07-2023 07:50

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
OK,
to ja polecę zakład, gdzie robiłem remont. Renomę mają dobrą, a że są świeżo po moim silniku, to i z gratami sobie sprawnie poradzą.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

możesz się powołać, że zrobili 2 tygodnie temu ecoboosta i stąd masz namiar.

U mnie też mieli na początku problem z częściami, ale im trochę pomogłem, więc szlaki mają przetarte. Generalnie nie ma problemu z częściami... żadnego.
Mam namiar do ASO, gdzie mają części do USA, a jak masz chwilę czasu, to można bezpośrednio z usa ściągnąć (może wyjść ze 30% taniej). Tylko jak Ty im dasz części, to niekoniecznie chcą udzielać na to gwarancji..

PS też miałem 140tyś km:)

karoolpl 27-07-2023 09:19

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
A ja tak z innej beczki, czy ktoś rozważał swap silnika z 2.0 na 2.7? czy byłoby z tym ogrom problemów etc? Nie żebym chciał u siebie zmieniać od razu, ale np. awarii takiego 2.0 swap na 2.7 może okazać się nie głupim pomysłem, zwłaszcza że 2.0 też lubi paliwo :D

mario99 29-07-2023 22:26

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Sprzedaj i kup ST. Inna skrzynia, zawieszenie, zestrojenie auta, itd

PeterX 09-01-2024 22:19

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Cytat:

Napisał PeterX (Post 3464722)
Szwagier właśnie powiedział do swojego Edka 2.0: "żegnaj silniku" 2018, 105 tkm
Najczęściej tak się dzieje i to było w jego przypadku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


No wiec szwzgier zrobił naprawę bloku i remont silnika w tym Motoszlifie w Kielcach, robota pierwsza klasa, jeździ już dość długo, wszystko gra.

karoolpl 11-01-2024 10:17

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Cytat:

Napisał PeterX (Post 3481056)
No wiec szwzgier zrobił naprawę bloku i remont silnika w tym Motoszlifie w Kielcach, robota pierwsza klasa, jeździ już dość długo, wszystko gra.

a kosztowo jaka to mniej więcej była zabawa? w 10k się zamknął?

PeterX 13-01-2024 09:19

Odp: Silnik wymiana 2.0EB
 
Tanio już było.... 15 kPLN.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.