Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Nie włączają się czujniki parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226253)

piekuo 14-04-2021 11:37

Czujniki parkowania
 
Witam
Nie jestem posiadaczem Forda ale chce pomóc sąsiadowi który słabo ogarnia szukanie informacji w internecie.
Pacjent to Galaxy MK3, nie działają czujniki parkowania - przód i tył, podobno są fabryczne.
Po wrzuceniu wstecznego nie ma żadnego dzwięku, na desce rozdzielczej miga pare razy kontrolka ON od czujników, nic nie brzęczy i nie piszczy, przeszkód czujniki nie wykrywają. Z tyłu brakuje jednego czujnika, reszta jest na miejscu, nie sprawdzałem stanu kabli ani modułów.
Pytanie brzmi od czego zacząć diagnoze problemu ? Jeżeli podepne prosty interfejs pod OBD to coś mi sie pokaże ?

cliner 14-04-2021 12:45

Odp: Czujniki parkowania
 
Sprawdź fizycznie,czy ma je zainstalowane...one są bardzo podatne na uszkodzenia.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

tymoniasty 13-11-2021 00:59

Odp: Nie włączają się czujniki parkowania
 
Czy ktoś z Was spotkał się z wariowaniem czujników parkowania?
Wiem, że albo działają albo nie. U mnie po dość długiej walce udało się przywrócić je do życia, najpierw wiązka tył - zrobiłem na elegancko, potem wymiana, przekładki z czujnikami, kombinowanie, żeby wszystko wykluczyć i finalnie - działają - ale...:619:
Zauważyłem, że mało precyzyjnie, czasem z opóźnieniem, czas nie ma niczego w promieniu 3m dookoła wozu, a tu raz przód, raz tył sobie popikuje ;) Dziś np siedząc już prawie tylnym zderzakiem na murku sygnał był o takiej częstotliwości jakbym jeszcze miał do niego z 1m ;)
Zauważyłem, że jeden z czujników z przodu się lekko rozkleja, sądziłem, że cały układ padnie, ale o dziwo - działa jako tako.
Ktoś z Was przerabiał podobny temat? Jakieś pomysły? Tego jednego tak czy owak będę wymieniał.

Ciqita 08-12-2023 13:32

Czujniki parkowania 2008 2.0 TDCI
 
2 załącznik(i)
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Galaxy MK3 2008r z silnikiem 2.0 TDCI.
Problem polega na tym że czujniki raz działają, a raz nie. Czyli działają jak migacz :lol:
Czy ktoś może mi pomóc, czym się różni usterka wewnętrzna od usterki elektrycznej i zwarciem do masy. Czy wszystkie wymagają wymiany, czy po porostu wystarczy szukać problemu w okablowaniu.
Załączam zdjęcie o błędach.

tomao 08-12-2023 13:38

Odp: Czujniki parkowania Ford Galaxy 2008 2.0 TDCI
 
To mogą być problemy z wiązkami lub złączami, najpierw bym przejrzał kabelki (szczególnie w zderzakach i przy module).

mirczydlo@op.pl 07-03-2024 21:03

Asystent parkowania
 
Witam , fordy mam od lat , ale ten niedawno zakupiony . Galaxy 2006 , 2,0 TDCi. Problem mam taki , że asystent parkowania działa , ale bardzo żadko . Czujniki są tył , przód . Na warsztacie byłem komputer nie łączy się z asystentem parkowania . A więc nie można wykryć błedu . Czasami się załaczy i tyle . Objaw taki , że przy załaczeniu piszczy ciąglym sygnałem . Ktoś poradzi jak to ogarnąc ?

mirczydlo@op.pl 07-03-2024 22:21

Odp: Nie włączają się czujniki parkowania
 
A co zrobić , gdy po podłączeniu kompa nie łączy się z asystentem parkowania . Czyli nie widać błędu . A mimo to czasami parktronic działa .

tomao 08-03-2024 07:03

Odp: Nie włączają się czujniki parkowania
 
Jak się nie łączy z modułem PAM, to brak zasilania lub CAN. Problem z wiązkami lub samym modułem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.