Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271933)

piotreksck 03-08-2021 16:57

olej
 
Witam
Jaki przez producenta zalecany jest olej do skrzyni biegów manualna 2.5 l. w benzynie rok prod. 2011. muszę wymienić i nie mogę znaleźć takiej informacji. A i co ważniejsze ile trzeba wlać oleju jaka pojemność?Ile mam kupić nowego?
Proszę o poradę
Pozdrawiam

karole 20-11-2023 20:38

Gdzie znajdę model skrzyni biegów?
 
Jak mogę sprawdzić jaki mam model skrzyni biegów? Gdzieś to jest zapisane? Chodzi o dobór oleju.

Kuga benzyna 1,6 EB 150KM FWD manual 2013r.

czarny2891 26-11-2023 16:43

Wymiana olejów
 
1 załącznik(i)
Witam wszystkich
Od pewnego czasu jestem posiadaczem Kugi 2.0tdci 4x4 z 2009 roku. Wczoraj zabrałem się za wymianę olejów. Do silnika wlałem Valvoline FE 5w30 + trochę cerateca (bo lubię) 🙂
Wymieniłem też wszystkie filtry. I wiadomo że tu nie było żadnych problemów. Potem zabrałem się za skrzynie biegów i tam też nie było problemu bo był korek spustowy i wlewowy. Skrzynię zalałem zgodnie z zaleceniami sklepu Forda olejem Ravenol MTF-3, którego weszło ok 1.8l. Do skrzyni rozdzielczej zakupiłem też wg zaleceń olej Ravenol FSG 75w90 którego miało wejść ok 0.45 litra jednak nie znalazłem ani korka wlewowego ani spustowego. Temat zostawiłem na później i zabrałem się za tylny most. Tam podobnie jak w Haldexie nie bylo korka spustowego, jedynie korek wlewowy. Widać że ktoś już tam ole wymianiał, bo olej nie był zły, jedynie było go za mało bo ok 0.6l. Dorobiłem sobie korek spustowy, całość jeszcze raz przepłukałem i zalałem olejem Ravenol EPX 80w90 którego weszlo prawie pod korek 0.8l czyli tyle ile powinno być. Haldex IV zostawiłem na innym dzień bo było już późno, ale tam też nie powinno być problemu bo olej się zlewa poprzez wyciągnięcie silniczka a nowy mam też z Ravenol w takiej tubie jak silikon 300ml + filtr. Korek wlewu jest więc luz. Najbardziej mnie zastanawia ta skrzynia rozdzielcza - czy ktoś bawił się z wymianą oleju w niej? Wrzucam zdjęcie korka spustowego , może komuś się przyda jeśli nie będzie chciał się bawić w odsysanie przez korek wlewowy😉

gtfan 29-11-2023 08:16

Odp: Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci.
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał czarny2891 (Post 3477003)
Najbardziej mnie zastanawia ta skrzynia rozdzielcza - czy ktoś bawił się z wymianą oleju w niej?

Ze skrzynki rozdzielczej, tak samo jak z tylnego dyfra, trzeba odsysać przez korek wlewowy.

czarny2891 16-12-2023 08:24

Odp: Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci.
 
Cytat:

Napisał gtfan (Post 3477283)
Ze skrzynki rozdzielczej, tak samo jak z tylnego dyfra, trzeba odsysać przez korek wlewowy.


Dziękuję za odpowiedź, muszę zerknąć czy u mnie jest tak samo 🙂

robin280 02-03-2024 17:15

wybór oleju
 
Witam wszystkich. Zbliżam się do wymiany oleju silnikowego w 2.0 TDCI DW10C z 2012 roku. i zastanawiam się jaki olej wybrać, jakiego producenta. To będzie moja pierwsza wymiana. Wim ,ze 5w30. Moze coś polecicie z własnego doświadczenia, bo jest tego trochę, np. Castrol do Forda, Ford Formuła F, Total itd...

gruby72 17-03-2024 15:58

Wymiana oleju w skrzyni biegów i tylnym napędzie
 
Witam. Posiadam Kugę mk1 2010 2.0 TDCI 163 KM i chciałbym wymienić oleje w skrzyni biegów, w tylnym moście i w napędzie pomocniczym Haldex. Moje pytanie ile oleju wchodzi do poszczególnych elementów i czy olej Rawenol będzie dobrym wyborem. Do skrzyni biegów
RAVENOL MTF-3 75W , do tylnego mostu RAVENOL Getriebeoel TGO SAE 75W-90 API GL 5 i do Haldexu RAVENOL AWD-H Fluid - HALDEX? Ostatnie pytanie czy w mojej Kudze jest Haldex 3 czy 4 generacji VIN : WF0RXXGCDRAG22008 .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.