Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=43413)

Tvvardy 22-12-2015 18:01

Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
 
Nie ma sensu robić wtrysków bez przejrzenia pompy. Zrobisz wtryski a pompa sypnie opiłkami i wtryski znów do roboty.

Sławko1910 22-12-2015 18:03

Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
 
Martwi mnie tylko ten dziwny odgłos wydobywający się z komory silnika...

TomekM_1983 22-12-2015 18:59

Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
 
Kolego standardowy zestawik w Mondeo TDCI u Ciebie do zrobienia, czyli pompa + wtryski.
Skoro kupiłeś auto z tą wadą świadomie, pewnie za okazyjną cenę, to drugie tyle wyłożysz za przywrócenie go do życia :)

Sławko1910 22-12-2015 19:50

Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
 
nie pocieszyłeś Mnie tą wiadomością... zacznę od pompy, wymianę czujnika wałka rozrządu oraz czyszczenie kolektora ssacego i zaworu EGR,zobaczymy czy będzie jakiś postęp

ethernal 22-12-2015 21:54

Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
 
Cytat:

Napisał Sławko1910 (Post 2503812)
Witam Wszystkich !chciałbym opisać swój przypadek. a mianowicie Kupiłem Mondeo 2.0 TDCI 130 km ze świadomością ze wtryski są do wymiany... Podczas gwałtownego przyśpieszenia zapala się sprężynka i auto troci moc (tryb awaryjny) samochód nie gaśnie a po ponownym rozruchu błąd gaśnie i można jechać dalej.. dodam że kod błędu to p0251. Wczoraj odstawiłem autko do serwisu Boscha mając nadzieje że zregenerują wtryski i wszystko będzię ok.. po próbie przelewowej okazało się że wtryski są w normie a przelew wynosi jedną kreskę na Minute... nie wiem co miało to znaczyć według Niego...następnie zabrali się za sprawdzenie Pompy i stwierdzili uszkodzoną głowice pompy..Koszt naprawy jaki zaproponowali to 3.200,skończyło się to tak że wymienili filtr paliwa ja zapłaciłem 300 zł za usługę , a autko zabrałem...
Teraz Moje pytanie.. Czy ta zapalająca się sprężynka może wynikać z uszkodzenia pompy? Dodam ze samochód dziwnie hałasuje podczas spokojnego trzymania pedału gazu..
Proszę Was Może miał ktoś podobne objawy i poradził sobie z tym nie robiąc wtrysków?

Aby w 100% potwierdzić awarię wtrysków, trzeba je przebadać na specjalnym urządzeniu (tzw. stole) probierczym. Tylko wtedy na 100% wiadomo czy i które wtryski leją. Robienie próby przelewowej "na zywca" nie zawsze prawdę powie, pomijam kwestię błędnego przeprowadzenia tej próby.
Jeśli chodzi o pompę to całkiem możliwe, że mają rację z tym ze cena dla mnie trochę za wysoka jak na regenerację. Wyślij zapytanie na maila na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] do Bemo Motors ile kosztuje nówka sztuka, tylko powołaj się na FCP, aby dostać zniżkę. Być moze cena nówek obecnie jest podobna :one:
Pełna regeneracja powinna kosztować imo 2-2,5k PLN.
Czujniki na razie odpuść sobie (cz. położenia wałka rozrz. i cz. położenia wału korbowego), w twoim modelu są one chyba już bez wad.

PS Zagadaj z motorkiem z forum, on Ci powie gdzie w Łodzi i okolicach warto robić pompę i wtryski ;)

Mariusz 23-12-2015 06:55

Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
 
Cytat:

Napisał ethernal (Post 2503957)
Zagadaj z motorkiem z forum, on Ci powie gdzie w Łodzi i okolicach warto robić pompę i wtryski ;)

O niego zapewne chodzi:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ethernal 23-12-2015 09:31

Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
 
Zgadza się

Sławko1910 23-12-2015 12:56

Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
 
Dzięki Śliczne Wam za Pomoc !

Mariusz 23-12-2015 18:56

Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] możesz jeszcze pogadać na ten temat z forumowym fachowcem z łódzkiego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rafał A.(antek) 24-12-2015 02:36

Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
 
jak koledzy wyżej napisali, jeśli chcesz mieć pewność - wtryski na stół do sprawdzenia,
a pewnie wyjdzie komplet.
Ew podpiąć kompa pojeździć zobaczyc co się dzieje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.