Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Automatyczne światła drogowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=330652)

ironhead 19-02-2023 14:34

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
1 załącznik(i)
Hej, mam od niedawna używanego S-Max II benzyna 1.5 160KM z 2016.
Wersja Titanium (ma chromowane listwy wokół szyb).
Podaję od razu VIN: WF0JXXWPCJGA09008 - być może ktoś byłby tak uczynny i zerknąłby np. w UCDS lub w inną bazę/program co tam fabrycznego miał ustawione (podobnie jak innemu użytkownikowi z początku postu).

Mam 2 sprawy/problemy.

PROBLEM 1
Nie wiem do końca, które wyposażenie Oświetlenia jest zamontowane według opisów z cennika z 2016. Niestety sprzedawca (komis) nie miał specyfikacji wyposażenia z momentu zakupu.
Czy i jak można by to sprawdzić? Czy np. Forscanem da się wyciągnąć takie informacje?
Załączam wycinek cennika. Jak widać jest sporo tych opcji:
* Światła do jazdy dziennej w technologii LED
* Reflektory w technologii Ford Dynamic LED" - w tym jest: Adaptive Technology, LED Technology, Intelligent Light Technology, Glare - Free Auto High Beam
* Reflektory automatyczne
* Reflektory automatyczne z systemem automatycznego sterowania światłami drogowymi i funkcją zapobiegającą oślepianiu (Glare-Free Auto High Beam)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z rzeczy, które mogę sam sprawdzić:
- światła przednie są ledowe :)
- na pokrętle świateł jest opcja ustawienia na auto
- lusterko ma napis "AHBC/LA/TSR"
- światła drogowe w nocy włączają się i wyłączają automatycznie (co prawda z mankamentem, ale o tym będzie problem nr 2)



PROBLEM 2
Światła drogowe w nocy ogólnie włączają/wyłączają się automatycznie, tak więc niby jest wszystko w porządku, ale zdarza się i to dosyć często, że jak pojawi się nadjeżdżający samochód to nie wyłączą się w ogóle albo za późno i kierowcy z naprzeciwka mrugają.
I teraz nie wiem czy mogę mieć coś uszkodzone (jakiś czujnik/kamera), albo źle ustawione (jakiś parametr czułości)? Albo może światła drogowe nie wyłączają się tylko działa system częściowego wyłączania wiązki światła (Glare-Free Auto High Beam) na nadjeżdżający samochód a kierowcy mrugają z przyzwyczajenia tzn. że nawet jak ich nie oślepiam to i tak widzą, że jadę na długich więc mrugają bo tak się od zawsze robiło. Tutaj wizualizacja o co mi chodzi: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tomao 19-02-2023 15:28

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Co do problemu 2 to często migałem długimi nadjeżdżającym pojazdom, jak mniemam z takimi systemami. Nie, nie z przyzwyczajenia, to faktycznie oślepia, może się coś poprawi w przyszłości.

ironhead 19-02-2023 17:33

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Być może w nowych autach jest już lepiej. Co jak co ale system w moim ma już co najmniej 6 lat :)

GTS23 19-02-2023 20:10

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Mnie jeszcze nikt nie migał, światła pracują wg mnie jak trzeba. W Insignii z bixenonem kamera nie nadążała i odechciało mi się jeździć w trybie auto.

bukox 20-02-2023 09:34

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Co do problemu nr 2 to polecam zdjąć obudowę kamery z szyby i dokładnie wyczyścić szybę przed kamerą od wewnątrz. Można także od razu wyczyścić obiektyw kamery. Po wszystkim polecam zrobić też reset IPMA. U mnie to rozwiązało wszystkie problemy.

mayak 20-02-2023 09:49

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Reset ipma? Podejrzewam że raczej ponowna kalibracja

bukox 20-02-2023 09:52

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
U mnie obyło się bez kalibracji a wszystkie problemy zniknęły.

ironhead 27-02-2023 19:29

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Dziękuję za wskazówki

Tomasz Zajac 20-09-2023 06:27

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Witam,jestem posiadaczem Galaxy ale ze względu na to że nie znalazłem pasującego tematu na forum Galaxy postanowiłem was zapytać, Mianowicie mam mały problem z aktywacja automatycznych swiateł, mój Galaxy rok 2016 niestety fabrycznienie nie miał tej funkcji,wyposażony w przełacznik bez ustawienia auto i manetka bez asystenta pasa ruchu, tej funkcji też nie ma, wersja trend niezbyt bogato wyposażona, dlatego postanowiłem ją trochę doposażyć, w aucie zostały już wymienione przednie leflektory na Dynamik Led pełen komplet wraz z sensorami okablowaniem i pełnym kodowaniem według opisu z forum i włącznikiem swiateł z funkcją auto ,lampy działają poprawnie poziomują się skręcają podczas jazdy ale nie działają automatyczne długie, po kodowaniu lamp doszła dodatkowa opcja w liczniku mogę ją wybrać ale automatyczne długie sie nie aktywuja i po zgaszeniu auta funkcja w liczniku sie resetuje tzn.haczyk w okienku znika ,lusterko mam FU5A 17E678 KE AHBC/LA/TSR ,manetkę bez pasa ruchu- może to jest problem?, ma ktoś z kolegów forumowiczów wiedzę jaki powinno być kodowanie do automatycznych swiateł ?może u mnie coś jeszcze brakuję, dzięki z góry


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.