Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Jakie instalacje LPG posiadacie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92406)

senda2 10-03-2010 20:34

Odp: Jakie instalacje LPG posiadacie ?
 
Cytat:

Napisał ferdek1962 (Post 1370024)
Jadąc na Niemcy (Hanower) brakuje gazu Unas w Pl niema problemu.Pozdrawiam

Ja też miałem z tym problem ale od czego net i allegro.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

deku 11-03-2010 07:41

Odp: Jakie instalacje LPG posiadacie ?
 
Wczoraj (2010.03.10) odebrałem samochód od gazownika.
Założyłem Stag 300-4 Plus, reduktor Scorpion ST , wtryskiwacze Matrixy hd544, butla 60l. Nie brałem stag premium bo musiałbym wziąć wtryskiwacze Valtek, a naczytałem się o nich dużo nieprzyjemnych rzeczy.
Pierwsze wrażenia b. pozytywne. O spalaniu na razie się nie wypowiem, bo zrobiłem raptem 30km i to na resztkach tego co zatankował gazownik do regulacji. Wg kompa palił 10,1 przy 140km/h.
Puki co zatankowałem do pełna za 110zł i to mi się spodobało (weszło ciut ponad 50l gazu)

Przemek_PC 11-03-2010 07:51

Odp: Jakie instalacje LPG posiadacie ?
 
Komputer pokazuje spalanie na podstawie wyliczonych przez elektronikę silnika czasów wtrysku wtryskiwaczy benzynowych. Ponieważ czasy wtrysku wtryskiwaczy są dłuższe o ok. 10-20% to powinieneś mieć spalanie na poziomie 12l.

deku 11-03-2010 08:21

Odp: Jakie instalacje LPG posiadacie ?
 
Wiadomo, że rzeczywiste spalanie będzie mi znanie po kolejnych tankowaniach.

senda2 11-03-2010 09:46

Odp: Jakie instalacje LPG posiadacie ?
 
Ja mam Landi-renzo omegas. Autko dosyć fajnie na tym się kula.Średnie spalanie waha się między 12 a 14 l.
Dziś rano skończył mi się gaz. 320 km na 38,5 l = 12,03 .Jazda mieszana koło domu i dojazdy do pracy Piaseczno Wawa.
Instalację zakładał poprzedni właściciel. Przebieg ok 85kkm.

M.A.G. 21-05-2010 21:00

Odp: Jakie instalacje LPG posiadacie ?
 
Powracam do tematu :p ponieważ ponownie przymierzam się do montażu (wpadła dodatkowa kaska więc jest okazja, a km w jeździe wychodzi mi więcej niż zakładałem we wcześniejszych obliczeniach).

Zdecydowałem się na BRC Sequent Plug&Drive ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]), będę zakładał w czerwcu w zakładzie, który montuje LPG już 16 lat więc mam nadzieję, że nie odwalą kiszki :wink:

Pierwszy pozytyw to taki, że gdy zapytałem o lubryfikację to dostałem odpowiedź, że jeżeli chcę to mi założą, ale nie mogą potwierdzić, że coś ona daje - czyli nie próbowali wciskać na siłę (oczywiście nie będę jej zakładać).

Jednocześnie chcę od razu wymienić świece i kable WN - niestety wychodzi na to, że będę musiał je w ASO kupić ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć oryginalnych Motorcrafta w komplecie do Galaktyki :?

gorny7 21-05-2010 22:49

Odp: Jakie instalacje LPG posiadacie ?
 
Cytat:

Napisał M.A.G. (Post 1441126)
Jednocześnie chcę od razu wymienić świece i kable WN - niestety wychodzi na to, że będę musiał je w ASO kupić ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć oryginalnych Motorcrafta w komplecie do Galaktyki

nie wymieniał bym, jeżeli układ zapłonowy pracuje dobrze, nie widzę potrzeby.chyba że coś nie gra
najtaniej świece ja kupowałem tutaj.
zmieniłem tylko dlatego że wyskoczył mi chek brak napięcia na pierwszym cylindrze.
przy wymianie okazało się że świeca była słabo przykręcona i stąd wzioł się błąd.
problemy mają starsze modele gdzie cewka jest na świecach w nowych cewka jest obok silnika i nie ma z nią i z kablami generalnie problemów

deku 24-05-2010 07:51

Odp: Jakie instalacje LPG posiadacie ?
 
M.A.G. tylko nie daj sobie założyć zbiornika mniejszego niż 60l. Ja mam właśnie taki i i tak jest trochę za mały jak dla mnie (przy tankowaniu wchodzi ok 52l).
Pisze Ci o tym, bo jak chciałem montować BRC to mi gazownicy (Poma w Gdańsku-Oliwie) chcieli dać butlę 42l.

A jeżeli chodzi o świece i klable WN to wymień tylko, jeżeli będzie coś nie tak. Ja kupiłem świece motorcrafta bo też myślałem, że od razu trzeba będzie wymieniać i leżą na półce, a jeżdżę na NGK (z takimi kupiłem samochód).

M.A.G. 24-05-2010 08:57

Odp: Jakie instalacje LPG posiadacie ?
 
Zbiornik będę chciał 70l, natomiast z odpalaniem nie miałem żadnych problemów (nawet przy -22C), tyle, że kolo zakładał LPG i tam mu wymienili też kable i świece - chyba, że to było dodatkowe wyciąganie kasy :wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.