Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89580)

Strzeszku 07-02-2010 22:12

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Cytat:

Napisał adam131 (Post 1356580)
W 2.3 oprucz opon i wiatru nic nie słyczać.

Nad morzem mocniej wiatr wieje i zagłusza dźwięk silnika.

Mouera 08-02-2010 07:55

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Moja opinia jest na temat głośności Mondka w wersji 2.0 benzyna jest taka, że auto jest głośniejsze niż Passat poprzedniej generacji. Już kiedyś o tym pisałem. Miałem okazję pojeździć przez tydzień tym Passatem w wersji benzynowej w Szkocji. W Mondeo bardziej słychać silnik podczas jazdy, a przy wyższych prędkościach (powyżej 100km/h) Passat jest cichszy.

KierRat 20-04-2010 19:04

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Fajnie ze ktos poruszyl temat. Mam benzyne 125 KM kombi (a wiec najglosniejsza opcja :) jezeli chodzi o nadwozie)i szczerze mowiac powyzej 3K obr/min zaczyna byc glosno oj glosno, z pewnoscia zbyt glosno jak na te klase. Ostatnio porownywalem z kolega 1.8 MKIII i szczerze mowiac dzwiek jw starszym mondku jest zdecydowanie przyjemniejszy. To co od razu rzuca sie w oczy to ze w MK IV Ford idac z duchem czasu (a wiec oszczedzaniem kazdego $ gdzie sie da) wyrzucil spod maski benzyny czesc wygluszen. Signum temporis jest rowniez fakt iz w dieslu sa dodatkowe elementy wygluszajace wewnatrz, o ktorych w benzynach mozna pomarzyc :) Slawetna oslona elektroniki pod konsola od strony pasazera ktorej wbenzynie brak i sa jedynie uchwyty montazowe. Ja sobie taka oslone dokupilem sam Wystarczy w ASO wklepac VIN dowolnego diesla z wystawy bo TIS po VIN benzyny nie pokazuje takiej opcji.
W benzynie kolegi MKIII widzialem takie wypelnienie komory silnika, ktore podejrzewam rozprasza czesc dzwiekow. W MKIV brak sa tylko zwykle cieniutkie maty. Ciekaw jestem jak jest w dieslach MKIV

kolonez 21-04-2010 07:37

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Widzę, że nie tylko ja mam "zbyt wyostrzony" słuch.
Kupując wersję benzynową 125 KM oczywiście brałem pod uwagę cenę i dlatego niema jakiś wygórowanych oczekiwań. Bardzo lubię ten samochód i naprawdę nie ma się do czego przyczepić poza jednym, właśnie głośnością. Podczas jazdy w mieście jest OK silnik pracuje ładnie i jest cicho, niestety podczas jazdy na autostradzie przy większych prędkościach jest niestety głośno i jak napisał już ktoś - zbyt głośno.
Mam porównanie do vectry, którą jeździłem parę lat i niestety w kategorii głośność-wygłuszenie mondeo przegrywa i to z modelem poprzeniej generacji.

Pozdrawiam

Alecki 21-04-2010 11:17

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Cytat:

Napisał KierRat (Post 1418982)
Slawetna oslona elektroniki pod konsola od strony pasazera ktorej wbenzynie brak i sa jedynie uchwyty montazowe.

A w mojej beznynie ta osłona wygłuszająca jest.
BTW 2,5T jest naprawdę bardzo cichy (także na zewnątrz), mimo, że też mam kombi.

Pozdrawiajka,
Alek

leszcz 21-04-2010 11:42

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 1419522)
A w mojej beznynie ta osłona wygłuszająca jest.
BTW 2,5T jest naprawdę bardzo cichy (także na zewnątrz), mimo, że też mam kombi.

Pozdrawiajka,
Alek



no u mnie osłona na bezpieczniki tez jest

KierRat 26-04-2010 06:52

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 1419560)
no u mnie osłona na bezpieczniki tez jest

Stad chyba wniosek ze Ford jak zwykle pooszczedzal na slabszych benzynach wychodzac z zalozenia ze jak ktos placi mniej to ma za co zaplacil SIC :) Swoja droga rozumowanie logiczne, ale nie fair gdyz danych o glosnosci nie publikuja w kazdym folderze a jazdy probne sa tylko na mocnych benzynach/dieslach wiec ktos kto kupuje slabsza wersje silnikowa moze czuc sie z lekka nabity w butelke. Problem rozwiazaloby publikowanie glosnosci roznych wersji silnikowych w folderach..
Swoja droga wersje 2,5T wygladaja nawet w instrukcji na bardziej solidne :) na przyklad maja oslone silnika :) A u mnie wszystkie kolektory na wierzchu
Tak sobie mysle ze kazdy kij ma dwa konce. Kazda dodatkowa rzecz wazy a gdy sie podsumuje wage i 125 KM to zapasu mocy raczej brak wiec moze rozumowanie jest takie: klient i tak patrzy na osiagi i spalanie, cena jest jaka jest wiec jak wyrzucimy zbedne oslony to zyskamy podwojnie - klient kupi a do tego my wiecej zarobimy :)
To taka dygresja ale autko bardzo fajne i na moj przebieg to na trasie moge sobie glosniej podkrecic radyjko takze nie ma sie co przyczepiac co najwyzej informowac osoby ktore chca kupic te wersje silnikowa ze powinny sobie sprawdzic ja dodatkowo "w jezdzie" :)

zdzislaw22 26-04-2010 10:05

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Panowie,

Funkcją osłony pod silnikiem, oraz osłony pod bezpiecznikami nie jest wyciszenie samochodu.

Alecki 26-04-2010 10:39

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Cytat:

Napisał KierRat (Post 1423220)
danych o glosnosci nie publikuja w kazdym folderze a jazdy probne sa tylko na mocnych benzynach/dieslach wiec ktos kto kupuje slabsza wersje silnikowa moze czuc sie z lekka nabity w butelke. :)

To może przy okazji zlotu zorganizujemy sprzęt pomiarowy (sponsor?) i pomierzymy nasze auta we wszystkich dostępnych wersjach silnikowych i wyposażenia?

Pozdrawiajka,
Alek

kolonez 26-04-2010 11:22

Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
 
Do tego co wcześniej napisałem dodam tylko, że do wszystkiego można się przyzwyczaić i faktycznie można ustawić głośniej radio.

Dziwi mnie natomiast polityka forda w tej sprawie, bo jeżdżąc po Warszawie ale również po kraju, bardzo dużo daje się zauważyć tych słabszych wersji mondeo - w uproszczeniu z czarnymi klamkami.
W Polsce - kraju na dorobku to może nie dziwi. Ludzie kupując samochody kierują się opiniami np. znajomych, a ci mogą powielać opinie, że MONDEO JEST GŁOŚNE (nikt nie będzie dociekał o jaką wersję silnikową chodzi - jak to w radi Erewań).
Wówczas Ford może stacić więcej niż to co zyskał oszczędzając na paru matach.

To takie moje lużne spostrzeżenia.
Mimo wszystko bardzo lubię moje mondeo, choć nie jestem neofitą i zauważam drobne niedostatki mojej bryczki.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.