Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Automatyczne światła drogowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=330652)

Grzesiek17 30-08-2022 12:00

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
dzięki za info. pytanie gdzie mogę to zmienić? może któryś z kolegów potrafi to zrobić?

jtdci 30-08-2022 21:46

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3423030)
BTW - 'driver alert' (DAS)

Co trzeba zrobić by włączyć tą opcję w menu?

tedi_k 02-09-2022 07:21

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Cytat:

Napisał jtdci (Post 3423129)
Co trzeba..

Skonfigurować IPMA (kamerę) i IPC (licznik),
W UCDS widać dokładnie 'co'. 'DAS' albo 'driver alert' napisany jest zrozumiałymi literami...

mat2807 05-09-2022 11:30

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Mam hybrydę St-line z pakietem X i też mi światła drogowe nie działają w automacie. Zamierzam to zgłosić podczas najbliższego przeglądu w ASO.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

AstraC 05-09-2022 11:54

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Cytat:

Napisał mat2807 (Post 3423758)
Mam hybrydę St-line z pakietem X i też mi światła drogowe nie działają w automacie. Zamierzam to zgłosić podczas najbliższego przeglądu w ASO.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Ale nie masz w ustawieniach?
Generalnie jak dasz na auto - to po lekkim zmroku pojawi się kontrolka świateł długich z A w środku w kolorze białym, a dopiero poza terenem oświetlonym w pełnej nocy włączy długie automatycznie (w twoim przypadku adaptacyjne LED'y)

mat2807 05-09-2022 16:18

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Przesiadłem się z MK5 więc zegary, ustawienia, światła dynamic LED są takie same dlatego stąd nie spodziewam się błędu po mojej stronie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Ws9070f 17-09-2022 06:50

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Witam panowie proszę o pomoc jak forscanem włączyć funkcję automatycznych długich świateł. Proszę krok po kroku gdyż jestem laikiem.lusterko mam przystosowane do tych funkcji.Z Góry dziękuję.

mayak 18-09-2022 23:48

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
a jakie jest teraz tam lusterko? jaki vin?

kkpl 22-09-2022 13:41

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Szczerze nie rozumiem, po co komu włączanie automatyczne długich przecież to oślepia innych, i nie powinno mieć miejsca. O tym ma decydować kierowca.
Kiedyś w Mercedesie było w druga stronę. tj. tak przy wykryciu pojazdu jadącego z naprzeciwka długie własnego pojazdy wyłączały się, właśnie po to by zapominalski nie oślepił kogoś.

Inna sprawa czy można zrobić tak by pozycji Auto (SMAX2006), światła były zawsze włączone przy przekręconym kluczyku? Tak miałem w mercedesie można było zdefiniować co robi Auto, tj, sensor albo zawsze ON. odpadał problem zostawiania zapalonych świateł i rozładowanego akumulatora. Nie potrzebowałem żadnego interfejsu do tego.

Parch 22-09-2022 14:19

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Cytat:

Napisał kkpl (Post 3425716)
Szczerze nie rozumiem, po co komu włączanie automatyczne długich przecież to oślepia innych, i nie powinno mieć miejsca.

Tak. Zdecydowanie nie rozumiesz. Światła drogowe włączane są "z automatu" w określonych warunkach.
Cytat:

Napisał kkpl (Post 3425716)
O tym ma decydować kierowca.

No i może właśnie sobie zadecydować, tj. włączyć lub wyłączyć ten "automat".
Cytat:

Napisał kkpl (Post 3425716)
Kiedyś w Mercedesie było w druga stronę. tj. tak przy wykryciu pojazdu jadącego z naprzeciwka długie własnego pojazdy wyłączały się, właśnie po to by zapominalski nie oślepił kogoś.

Dziadowski ten Mercedes. W Fordzie "automat" zarówno włącza światła drogowe, jak i je wyłącza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.