Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Błąd P0420 1.0 EB wymiana katalizatora - wzrost spalania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271491)

t0v4gd 21-09-2021 13:48

Odp: Błąd P0420 1.0 EB wymiana katalizatora - wzrost spalania
 
Próbowałem emulator i do tej pory nic nie pomogło. Mam Focusa 1.0. W maju kupiłem i pierwszy raz check engine wyrzuciło po 500km. Podejrzewam, że komis specjalnie wykasował tymczasowo... Zalecano mi w warsztacie dobre rozgrzanie katalizatora na jakiejś ekspresówce - nic nie pomogło. Założony był teraz emulator - wrócił błąd po 100km. W warsztacie później był jeszcze zawężany komin przy sondzie (czy coś w tym stylu), aby jeszcze bardziej odsunąć ją od spalin i to samo - wrócił po 100km. Chyba muszę się pogodzić i jeździć z tą kontrolką bo wymiana katalizatora drogo, a niektórzy piszą, że na zamiennikach check wraca po 2-3 tys km. Jedyne co to ostatnio robiłem do Chorwacji 1500km i na miejscu sam z siebie zniknął po czym po 100km wrócił. W drugą stronę to samo 1500km i na następny dzień zniknął bez kasowania. Może rzeczywiście rozgrzanie kata przy 140/150 km/h na tak długiej trasie tymczasowo pomogło...

kafar 27-09-2021 16:23

Odp: Błąd P0420 1.0 EB wymiana katalizatora - wzrost spalania
 
I ja borykam się z tym błędem.
Rok temu na przeglądzie gość powiedział, że spaliny cos za duże wyszły ale puścił- kontrolka check się jeszcze nie świeciła.
Potem stopniowo zapalała się i po tankowaniu na stacji shell gasła. Od jakiegoś miesiąca jest ze mną już codziennie i tak sobie jeździmy:)
Silnik pracuje jak zawsze, spalanie też jest jak zawsze. Wczoraj przejechałem 120km z obrotami powyżej 4tys ale nadal się świeci.
Strzelam, że katalizator wyzionął ducha i tegorocznego przeglądu już nie przejdę.

Czy zna ktoś jakiś warsztat w Krk, który się zajmuje katami? Najlepiej jakby wrzucili oryginał używany.

Ewentualnie poczytałem o magicznym środku od Liquid Molly do czyszczenia katalizatorów ale mam mieszane uczucia do takich wynalazków...a może ktoś stosował?

Kamilcicho 04-12-2021 15:13

Ford focus błąd P0420 tylko latem
 
Witam,
W Focusie 1.0 2013r 105 tys przebiegu, w lato wyskoczył check P0420 bank1, usunąłem i po 500km powracał, na wykresach jakby sondy działały dobrze, i tak wyskakiwał błąd kilka razy, jak się zrobiło zimno przejechałem już ponad 2 tys km i nie ma błędu. Moje pytanie co jest przyczyna ze latem katalizator lub tylna sonda źle działają czy może być jakaś inna przyczyna tego. Samochód normalnie jeździł jak i z błędami i jaki i bez.

Fulara 04-12-2021 15:59

Odp: Ford focus błąd P0420 tylko latem
 
katalizator pewnie przytkany
dlaczego tylko latem nie wiem

zanim wyskoczy check komputer analizuje kilkadziesiąt pomiarów dlatego dopiero po 500 km wyskakuje bład

patrykoo201 12-04-2022 15:48

Focus mk3 błąd P0420
 
Hej, czy wyskakujący błąd P0420 może być również spowodowany ze jedna ze świec jest w oleju? Podobno z silnikiem wszystko jest ok, kompresja ok i podobno przy wymianie oleju któremuś z mechaników musiał jakoś olej tam polecieć.

Pierwsza sonda wymieniona i błąd powraca dalej.

AdoKrycha007 12-04-2022 15:53

Odp: Focus mk3 błąd P0420
 
kat kaput albo kolejne sondy.
pełno tematów o tym na forum

lukaszooo 12-04-2022 22:04

Odp: Błąd P0420 1.0 EB wymiana katalizatora - wzrost spalania
 
W tym aucie sondy są dosyć delikatne i często padają. Jeśli całkiem padnie sonda wtedy pokazuje błąd czujnika O2, szczerze mówiąc nigdy nie widziałem takiego bledu do drugiej sondy, zawsze pierwszej. Niestety zadko padają całkowicie a jedynie oszukują pomiar, w takim wypadku pokazuje błąd p0420. Niestety aby usunąć ten błąd trzeba mieć sporo szczęścia.
W każdym sterowniku silnika ECU pobiera info tylko z pierwszej sondy i na jej podstawie jest ustawiany np kąt zapłonu. Druga sonda jest typowo diagnostyczna i jest to jej jedyna rola, ma sprawdzać działanie pierwszej, nie ma absolutnie żadnej innej roli dlatego można ją całkowicie wywalić i auto bedzie chodziło normalnie ponieważ wszelkie odczyty do pracy silnika są pobierane z sondy pierwszej. Między innymi dlatego w modzonych układach wydechowych druga sonda nie występuje a żeby nie było checku na licznika wycina się ją z softu.

Temat sąd jest taki sam w każdej marce, ford nie odstaje tutaj niestety od reszty.

orbik1987 14-07-2022 06:59

Wymiana katalizatora i sondy lambda
 
Panie i Panowie, staje przed tematem wymiany kata i sondy. Niestety przy 100k zaczyna rzucać błędami. ASO wyceniło naprawę na 7500.. :) szukam osób, które wymieniały to ustrojstwo w Krakowie i ma do polecenia jakiś warsztat (tańszy).

karas0801 05-06-2023 12:55

Odp: Błąd P0420 1.0 EB wymiana katalizatora - wzrost spalania
 
Witam! Panowie i Panie, czy w końcu ktoś wymyślił sposób na ten błąd? Ja również się borykam z tym problem i już ręcę opadają. Pojawił się błąd w zeszłym roku. Świece wymienione zaraz po tym. Potem kanał dolotowy (diagnoza ASO: nieszczelność i wadliwy akumulator...). Następna diagnoza zaprzyjażnionego warsztatu - sonda za katalizatorem. Wymieniona sonda i błąd znów się pojawił (80km po wyjechaniu z warsztatu). Teraz inny warsztat twierdzi, że weźmie na diagnostyke bo znają problem i prawdopodobnie to KAT do wymiany. Czy to faktycznie coś da? Niestety nie znalazłem informacji, by wymiana KATa coś faktycznie dała. Może emulator błędu?

rufik 11-06-2023 16:14

Odp: Błąd P0420 1.0 EB wymiana katalizatora - wzrost spalania
 
Niestety, w moim przypadku skończył się katalizator i konieczna była wymiana na nowy. Po prostu w środku był rozsypany.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.