Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271902)

slawek-kali 05-11-2017 08:33

Odp: Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN
 
Mozliwosc mam, ale odplatnie. Poza tym mozesz podjechac do ASO i poprosic, jesli trafisz na mila obsluge to dostaniesz.

natiaISonliy1 05-11-2017 08:57

Odp: Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN
 
Rozumiem ale nadal poczekam może ktoś się wypowie na temat zdjęć które umieściłam w tym temacie. Przebieg to nie wszystko.

slawek-kali 05-11-2017 09:01

Odp: Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN
 
A ja bym sobie dal spokoj.. odpicowany na handel, a za chwile bedzie dwumasa do roboty i turbo..

natiaISonliy1 05-11-2017 11:12

Odp: Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN
 
A co z gwarancją na 3 miesiące z cargwarant i rękojmią? Jeśli się okaże że auto nie jest sprawne na tyle ile zapewnia sprzedawca nie mogę domagać się zwrotu kosztów poniesionych przy naprawie?

czeslaw555 05-11-2017 11:15

Odp: Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN
 
taaa możesz... ale to droga niełatwa i często bez efektu

natiaISonliy1 05-11-2017 19:55

Odp: Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN
 
Miałeś z tym doświadczenia czeslaw555? Może ktoś na forum miał i się chętnie wypowie, czy kupno auta z gwarancją ma sens lub korzystał może z rękojmi. Na pewno znajdą się chętni którzy chcieliby się coś na ten temat dowiedzieć. Ja wiem tylko tyle, że nie wystarczy samo złożenie reklamacji z tytułu rękojmi ale muszą być spełnione warunki które przeświadczenie czy wada itp wskazują na zaniedbanie ze strony sprzedajacego.

slawek-kali 05-11-2017 20:02

Odp: Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN
 
Czyli to ze samochod jest cofany min. 100kkm ci nie wystarcza zeby zrezygnowac?
W takim razie kup.. i czekaj co przyniesie przyszlosc..

natiaISonliy1 06-11-2017 05:53

Odp: Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN
 
Nie, nie wystarcza, bo mam w rodzinie wiele aut z dużo większym przebiegiem i mimo nielicznych napraw są w bardzo dobrym stanie technicznym. Jeśli ktoś dba o auto i go nie katuje to jest ok ja sama mam obecnie fiata Punto z przebiegiem ponad 400k i jedynie co jest w nim do naprawy to przegub, ale to z mojej winy. Wcześniej wymieniałam szybę bo po jeździe za tirem miałam duży odprysk. Dlaczego wszyscy boją się przebiegów z dwójką na przedzie? Sami tego handlarzy nauczyliśmy. Potem lamenty i płacz, bo auto które nam się podoba, jest w zasięgu naszej ręki i portfela ,,o zgrozo" ma ponad 200k km.

natiaISonliy1 06-11-2017 08:09

Odp: Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN
 
Prosiłabym o konkretne uwagi na temat zdjęć, objawów, które umieściłam we wcześniejszych postach. Nie na temat licznika. Ewentualnie proszę o jakieś wskazówki na co mam zwrócić szczególną uwagę by nie kupić złomu. Będę wdzięczna.

czeslaw555 06-11-2017 09:32

Odp: Zakup Focusa 1,6 TDCI - prośba o pomoc i sprawdzenie VIN
 
Cytat:

Napisał natiaISonliy1 (Post 2882794)
Ewentualnie proszę o jakieś wskazówki na co mam zwrócić szczególną uwagę by nie kupić złomu. Będę wdzięczna.

czytając Twoje posty odnoszę wrażenie że masz wiedzę co do stanu aut, że przebiegi to nic takiego itp. że masz pojęcie na co zwrócić uwagę .
Jeżeli jednak odniosłem mylne wrażenie to posłużę się takim porównaniem...
Musisz mieć np. zabieg chirurgiczny, to idziesz lub pytasz na forum medycznym jak go przeprowadzić samemu ? Prosisz o wskazówki jak to zrobić i na co zwrócić uwagę ?
Zapewne nie. I tak jest w tym przypadku jak nie masz choć trochę doświadczenia to wskazówki na niewiele się zdadzą i nic z tego dobrego nie wyjdzie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.