Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Temperatura silnika 2.0 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216158)

Andrzejowski 04-10-2016 08:14

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
tak myslalem, trzeba szybko wymienic oba...zima nadchodzi :)

marek.tomczak 04-10-2016 09:09

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
Mam tak samo w 1.8 tdci (jak jadę normalnie dodając gaz to temperatura się trzyma równo ale wystarczy jakiś zjazd bez wciśniętego gazu i temperatura lekko spada). W pierwszej kolejności wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego - nic to nie dało, następny krok - wymiana termostatu na oryginalny Motorcraft - dalej to samo. Zamówiłem specjalnie oryginalny, bo słyszałem różne opinie o zamiennikach a tu zonk. Nie wiem czy znowu bawić się w inny termostat ...

pawelforduser 04-10-2016 10:50

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
Cytat:

Napisał marek.tomczak (Post 2669371)
Mam tak samo w 1.8 tdci (jak jadę normalnie dodając gaz to temperatura się trzyma równo ale wystarczy jakiś zjazd bez wciśniętego gazu i temperatura lekko spada). W pierwszej kolejności wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego - nic to nie dało, następny krok - wymiana termostatu na oryginalny Motorcraft - dalej to samo. Zamówiłem specjalnie oryginalny, bo słyszałem różne opinie o zamiennikach a tu zonk. Nie wiem czy znowu bawić się w inny termostat ...

Masz tak przez cały czas? Na początku może tak być, diesel gdy np stoisz na światłach traci temperaturę, po rozgrzaniu wskazówka nie powinna już skakać, na początku jest to ok.

marek.tomczak 04-10-2016 11:04

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
Mam tak cały czas... Nawet jak jadę w dłuższej trasie to wystarczy chwilkę na luzie bądź bez gazu jechać i temperatura delikatnie spada a jak wcisnę gaz to wskakuje na swoje miejsce. Trochę to dziwne, gdyż wygląda to tak jakby termostat był sprawny przy utrzymywaniu maksymalnej temperatury (bo jednak nie dopuszcza do przegrzania) a nie morze utrzymać na dłużej tej właściwej temperatury "minimalnej" - nie wiem jak to nazwać.

Andrzejowski 04-10-2016 17:47

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
czyli temat znany... jak w ziemie sie zachowuje auto?

marek.tomczak 04-10-2016 19:00

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
W zeszłą zimę wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego oraz termostat, gdyż nie mógł w ogóle dojść do temperatury optymalnej (nawet po godzinnej jeździe po mieście w mrozie). Po wymianie poprawiło się na tyle, że temperaturę osiąga optymalną po kilku kilometrach (tak jak powinno być) jednak występują te wahnięcia w dół przy jeździe na luzie bądź bez gazu (czyli jakieś toczenie się z górki lub wytracanie prędkości na prostej bez hamowania).

Andrzejowski 04-10-2016 19:02

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
Poczekam na jakis przymrozek i zobaczymy. Nie jestem zwolennikiem przegrzebania, bez upewnienia sie czy bylo warto :)

salom 04-10-2016 19:17

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
To nie temperatura silnika skacze, tylko wskażnik temperatury pokazuje zakłamania z róznych powodów.

Wystarczy wł,aczy,,,c tryb serwisowy zegarów, ustawić na temperaturę silnika, i tak jechac, i obserwować. Wtedy się okaże, jaka jest rozbieżność we wskazaniach, na wyświetlaczu i na wskazniku.

artur1970 04-10-2016 19:30

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
Właściciele aut z convers+ mogą też zapodać soft naszego Kolegi i mieć wskazania na liczniku

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jaceks 04-10-2016 20:33

Odp: Temperatura silnika pomiar
 
Cytat:

Napisał Andrzejowski (Post 2669345)
tak myslalem, trzeba szybko wymienic oba...zima nadchodzi :)

termostat ma stać sztywno, na środku lub prawie na środku.
W tym silniku jest tylko jeden termostat, dosyć rozbudowany, za ok. 200-250zł w internecie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.