Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=211904)

Norb.81 28-03-2017 17:06

Odp: Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować?
 
Plastikowa skrzynka pod lusterkiem jest dosyć nieszczelna, może syfu złapał? Ja osobiście nie używam świateł w Automacie, moim zdaniem to jest nieporozumienie że w nocy jak zapalam auto to przed rozpaleniem silnika ksenony się odpalają. Porażka to czujnik deszczu. I do tego przez te ustrojstwo nie ma możliwości ustawienia czasu pracy przerywanej wycieraczek. Jedynie czułość czegoś co działa jak chce.

juri2069 28-03-2017 17:13

Odp: Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować?
 
Cytat:

Napisał dizel1982 (Post 2776691)
Wystarczy że zaliczę pierwszy tunel i koniec. Jak się zapalą tak już świecą cały czas, pomimo tego że jest godzina 15, niebo jest bezchmurne a ja jadę w kierunku zachodnim gdzie słońce wali mi centralnie w przednią szybą.

Ten typ tak ma. Ale czekałem niedawno cierpliwie w piękne słoneczne południe i się doczekałem. Światła wróciły do normy po ok 5 minutach od wyjazdu z tunelu :)
Już któryś raz to zauważyłem.
Ewentualnie jak się zatrzymasz , zgasisz i zapalisz silnik to też już działa jak powinno( znaczy do kolejnego tunelu :) ) .

Ale ogólnie mnie to nie przeszkadza , przeszkadzało mi tylko jeden weekend w Warszawie gdzie pełno tunelów :) Na szczęście tam nie mieszkam.

Dodam jeszcze , że krótkie w miarę jasne tunele nie zdążą uruchomić świateł mijania. Musi być ewidentnie sztuczne światło.

W czujniku jeszcze bym poprawił czułość bo tak np gdy słońce już blisko zachodu , ale jeszcze ewidentnie świeci i widoczność jest bardzo dobra , to światła już się zapalają , gdy w samochodach innych marek jeszcze przez godzine świecą dzienne.
No ale może to minus , może plus. Wieczorne słońce już nie jest takie jak w południe. Światła mijania jednak lepiej widoczne

marco102 28-03-2017 17:13

Odp: Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować?
 
Cytat:

Napisał Norb.81 (Post 2777055)
przez te ustrojstwo nie ma możliwości ustawienia czasu pracy przerywanej wycieraczek. Jedynie czułość czegoś co działa jak chce.

Przecież masz 3 tryby wycieraczek:
- automat sterowany sygnałem z czujnika
- normalny tryb z równymi odstępami pracy (szybkość zależna od ustawienia pokrętła)
- to samo co w dwójce, tylko szybciej.

juri2069 28-03-2017 17:16

Odp: Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować?
 
Cytat:

Napisał Norb.81 (Post 2777055)
moim zdaniem to jest nieporozumienie że w nocy jak zapalam auto to przed rozpaleniem silnika ksenony się odpalają

Nie wiem czy zauważyłeś , bo ja tak , że gdy odpalasz kolejny już raz rozgrzany samochód np po godzinie to dzieje się jak piszesz , natomiast podczas mrozów i pierwszego odpalania danego dnia, światła się nie włączają gdy grzeją się świece. Tak powinno być zawsze.

Cytat:

Napisał Norb.81 (Post 2777055)
Porażka to czujnik deszczu

Czujnik u mnie działa bardzo dobrze poza .....no właśnie , czasem bezpodstawnie się włączy na ciągłe i macha z 10 razy mimo braku potrzeby :)

Norb.81 28-03-2017 17:17

Odp: Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować?
 
O to się czegoś nowego dowiedziałem, bo ja myślałem że to pokrętło służy tylko do ustawiania czułości czujnika. Muszę normalnie do instrukcji zerknąć

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

juri2069 28-03-2017 17:17

Odp: Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować?
 
Cytat:

Napisał marco102 (Post 2777060)
- normalny tryb z równymi odstępami pracy (szybkość zależna od ustawienia pokrętła)

Nie ma czegoś takiego w wycieraczkach automatycznych :)

Edit: No bo do tego jest , do ustawiania czułości czujnika

Norb.81 28-03-2017 17:21

Odp: Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować?
 
"światła się nie włączają gdy grzeją się świece"
Ja mam Ecoboost-a więć świece się nie grzeją. Mało tego ksenonami miącha w gorę i w dół i zaraz po zapaleniu znowu miącha.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

juri2069 28-03-2017 17:24

Odp: Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować?
 
A no nie zauważyłem , że Ecobosta. Ja po prostu zapalając samochód w nocy przełączam na postojowe , po zapaleniu daję znowu na auto i nie mrugają niepotrzebnie. Może dzięki temu dłużej wytrzymają żarówki
Robię to odruchowo i w niczym to nie ujmuje , bo zaraz się odezwą znawcy , że AUTO jest dla wygody i żeby nic tam nie dotykać. A ja lubię :)

marco102 28-03-2017 17:56

Odp: Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować?
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2777066)
No bo do tego jest , do ustawiania czułości czujnika

Pokrętło służy do ustawienia czułości i szybkości wycieraczek.
Dźwignię wycieraczek możesz ustawić w 3 pozycjach do góry:
-pierwsza to wycieraczki automatyczne i tam pokrętło ustawia czułość,
- druga to wycieraczki jak w "normalnym" aucie i tam czujnik reguluje szybkość pracy,
- trzecia to to samo co druga, tylko trochę szybciej.

juri2069 28-03-2017 17:58

Odp: Czułość czujnika zmierzchu - czy da sie wyregulować?
 
Cytat:

Napisał marco102 (Post 2777096)
-pierwsza to wycieraczki automatyczne i tam pokrętło ustawia czułość,
- druga to wycieraczki jak w "normalnym" aucie i tam czujnik reguluje szybkość pracy,
- trzecia to to samo co druga, tylko trochę szybciej.

Pierwsza to automatyczne i pokrętłem ustawia się czułość
Druga to ciągłe
Trzecia pozycja to ciągłe szybkie.

Poważnie ustawiasz na drugiej pozycji szybkość działania wycieraczek ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.