Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204877)

macko135 19-05-2014 17:17

Odp: S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto
 
jedyne wyjście szukać coś krajowego ze sprawdzoną historią serwisową
mi się udało znaleźć krajowy serwisowany cały czas w ASO ,jeździł w firmie u jakiegoś dyrektora ,sprawdziłem przebieg i historię przed zakupem (rozmawiałem też z pracownikiem tej firmy i potwierdził wszystko co mówili w serwisie)
jak na razie jestem bardzo zadowolony wymieniłem tylko płyn hamulcowy i kupiłem opony letnie

czeslaw555 19-05-2014 20:50

Odp: S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto
 
Cytat:

Napisał macko135 (Post 2213873)
jedyne wyjście szukać coś krajowego ze sprawdzoną historią serwisową

a co to daje ? potwierdzisz przebieg , co było robione, ale znowu jak jest zrobione to chyba nie jest źle i czy ma to jakieś znaczenie... Krajowe częściej są po stłuczkach,malowane itd. gorzej wyposażone, używane na naszych drogach mogą być bardziej wybite, jakość paliwa też kiedyś da znać... Sprowadzone są często powypadkowe, oszukane na przebiegu , z nie opłaconym Vatem. Jadąc samemu zagranicę z odpowiednim budżetem mamy możliwość zakupu auta w lepszym wyposażeniu (takim jak te sprowadzone) , częściej są w lepszym stanie od krajowy (to już pisałem), jednak są droższe od krajowych i sprowadzonych. Każdy wybierze to co chce, nie każdy jednak pomyśli o kosztach dalszej eksploatacji które są zależne od stanu auta w jakim go kupimy

macko135 19-05-2014 21:55

Odp: S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto
 
zgadzam się z tobą czeslaw555 ale nie każdy ma możliwość jechać z zagranicę i sobie tam wybrać (np. problemy językowe ) a zlecić to komuś to też musisz mieć sprawdzonego gościa
jechać taki kawał drogi po auto musi to być pewnik a jak jesteś tego pewien widząc go tylko na zdjęciu, a tak jak pisałem o krajówkach jest to o tyle łatwiejsze rozwiązanie ,że na pewno się dogadasz :) wiesz co było w aucie robione masz sprawdzony przebieg,
mówisz ,że na naszych drogach bardziej wybite , a jaką masz pewność ,że niemiec ,który jeździł autem które chcesz kupić nie katował samochodu na autostradzie jadąc ile fabryka dała ,że oszczędzał turbo, to że auto jeździ w 90 % po autostradach do końca o niczym nie świadczy
jedno jest pewne kupując używane auto jest to w wielu przypadkach wielka loteria co się kupi
także na koniec mojego słowotoku :) życzę wszystkim bezawaryjności
pzdr

Pulse555 20-05-2014 07:24

Odp: S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto
 
macko135 miales szczescie i tyle. Ja kupowalem juz kilka uzywek w Polsce, jechalem wiele zobaczyc i niestety moje zdanie jest takie, ze na zachodzie jest duzo wieksza szansa kupienia dobrego auta. Nie wolno tego mieszac z pojeciem ze tanszego, w normalnej cenie nie zadna okazja. Nie mowie tez ze masz calkowita gwarancje, ze bedzie idealnie. Poprostu prawdopodobienstwo jest o wiele, wiele wieksze.

KrisW 20-05-2014 07:52

Odp: S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto
 
W swojej karierze miałem ok 10 samochodów, 3 z nich były z zachodu. Były to najlepsze auta, nic się nie psuło. Tylko eksploatacyjne wymiany. Pozostałe samochody były z Polski. Zawsze coś było, a to trzeba było poprawiać po partaczach, albo inne kwiatki. Auta kupowane w normalnych cenach, nie żadne okazje. Np ostatnio byłem w olsztynie w komisie przysalonowym na Sikorskiego i to co tam stoi to nawet chyba w Gnieźnie mogłoby konkurować. Większość nieudolnie naprawiona, straszenie dojechane.

czeslaw555 20-05-2014 09:46

Odp: S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto
 
I ja właśnie pisałem w odniesieniu do średniej statystycznej

piotrzimoch 20-05-2014 10:00

Odp: S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto
 
Cytat:

Napisał krzysiekwitula (Post 2214184)
(...) Np ostatnio byłem w olsztynie w komisie przysalonowym na Sikorskiego i to co tam stoi to nawet chyba w Gnieźnie mogłoby konkurować. Większość nieudolnie naprawiona, straszenie dojechane.

O co chodzi z tymi gnieźnieńskimi sprzedawcami?

wojtekn 20-05-2014 10:02

Odp: S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto
 
Poczytaj dział korygowanych autek i będziesz wszystko wiedział. ;)

PS: Tam nie tylko Gniezno króluje. :P

pbobek 21-05-2014 08:38

Odp: S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto
 
Tylko wrzucę informacyjnie...
Chyba "jedyny" z takim przebiegiem...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jaceks 21-05-2014 23:04

Odp: S-Max/Galaxy prośba o ocenę czy warto
 
w dziale z korygowanymi było chyba mondeo skręcone z 600 na 200 tyś. w środku przebieg był niezauważalny :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.