Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+ (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182111)

jvc 23-10-2013 11:26

Odp: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+
 
Nie widzę różnicy w spalaniu , a nawet po ostatnich tankowaniach jakby więcej palił ( można zobaczyć w sygnaturce)
W kulturze pracy też to samo,tyle że wcześniej lałem v-powera

Skolmi 25-10-2013 21:28

Odp: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+
 
Ja zalałem bo miałem kupon z Lidla -30 gr/l
Mam sposób na sprawdzanie takich bajerów.
Obserwuję jak reaguje auto na wysokim biegu (niskich obrotach) w pewnym ustalonym miejscu pod górę.
Jak wcześniej auto się dławiło, tak na tym VPN+ jedzie normalnie.
Ale to tylko na tej zasadzie, bo przy normalnej jeździe różnicy nie czuję.

Jeszcze z raz sobie zaleję, ale jak promocja się skończy to sobie daruję.

lgtm 25-10-2013 21:34

Odp: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+
 
Cytat:

Napisał Skolmi (Post 2096565)
Jak wcześniej auto się dławiło, tak na tym VPN+ jedzie normalnie.

Ja zaobserwowałem dokładnie to samo.

Magik123 26-10-2013 21:24

Odp: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+
 
Zaraz wprowadzą Vipałer nitro oxygen fast&forius +++, Ktoś 5 lat jeździ na zwykłej 95, pewnego dnia tankuje Vipałer i odczuwa znaczącą różnice te w portfelu też całego stada koni a dokładnie 1,5KM, auto gdzieś tam na odcinku drogi przyspiesza o 0,05s szybciej no i na koniec jest zadowolony bo jego układ paliwowy będzie teraz lśnił jak jajka Jasia po wizycie u Małgosi. Chociaż nie wziął pod uwagę że przez te 5 lat auto jeździło identycznie a układ paliwowy był dokładnie taki sam jak i teraz i jedyną zmianę odczuje stacja handlująca tym specyfikiem działającym na kierowców jak Bond na swoje babki.....

Szkoda że koncerny paliwowe robią naród w bambuko w taki sposób, bo przecież z jednej strony Polacy płaczą że 95 kosztuje 5.60 i chcą obniżek, z drugiej strony kupią Vipałer po takiej samej cenie co 95 wydając przy tym spore sumy w Lidlach czy innych Biedroneczkach i cieszą się że kupili paliwo drożej niż gdyby nie korzystali z tych psełdo rabatów.

A szczerze kiedyś zalałem tego syfu do V-ki i żadnej różnicy nie odczułem, jak dla mnie to kicz tak jak i 50 rodzajów ketchupu w biedronce.

wilmar 28-10-2013 19:10

Odp: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+
 
witam serdecznie

u mnie spalanie obniżyło sie ok 0,23l/100km.. sprawdzane na tej samej trasie.
pozdrawiam
M.

celtic777 01-11-2013 21:14

Odp: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+
 
liczba cetanowa oleju napedowego jest ta sama, roznice są jedynie w komponentach (lepsze smarowanie silnika,bedzie palił mniej itp itd) czego to ja nie wymyslalem pracując na stacji paliw przez 6 lat by sprzedac Verve...nawet do malucha lałem 98 oktana, verve diesla w ciągniki,kombajny etc...wszystko by poprawić sprzedaż by stacja miała wysoki udział paliwa premium w mikrorynku....
temperatura krzepniecia zimą ta sama co i innych diesli wiec po co
nie warto, chyba ze chcesz mieć satysfakcje z tego ze zalałeś auto droższyn paliwem

Pavmar 02-11-2013 12:04

Odp: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+
 
jak miałem fiestę 1,3 50KM to zalewając v-power'a do niej to odczuwałem, że trochę lepiej sobie ona jednak radzi w trasie, przy tym silniku wydawało mi się, że zyskiwała na mocy. Ale jak mówię, może mi się tylko wydawało, może coś na zasadzie działania placebo. Natomiast jak do mondeo zalewałem z dwa razy tego "lepszego" paliwa, to nie zauważałem różnicy, którą widziałem w fieście.
Co do spalania w fieście czy mondeo nie będę się wypowiadał, bo to trzeba by było sprawdzać na jakimś torze. Wiadomo, że na drodze to różnie się jeździ tak naprawdę za każdym razem.
Sądzę, że mocy coś jednak dodają, ale przy małych silnikach tylko można to zauważyć.

zombie6 02-11-2013 12:29

Odp: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+
 
To zależy od silnika, cudów nigdy jednak raczej nie ma: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jednak co do zużycia paliwa to potwierdzam, że w podobnych warunkach atmosferycznych i przy podobnym stylu jazdy spala się nieco mniej nitro.

TERBUH_B 02-11-2013 18:08

Odp: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+
 
wyjeździłem dwa pełne baki i różnicy nie widzę. Oczywiście przy kasie jak najbardziej 6,25zł nie warto

SIS 12-11-2013 20:00

Odp: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+
 
Zalałem kilka razy FuelSave normalna napędówka. Lekką różnicę wyczułem po zalaniu Nitro+, silniczek stał się trochę bardziej dynamiczny:) lepiej się wkręca i troszkę mniej nim telepie na 3 biegu w zakresie 1600-2000 obrotów:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.