Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Usterka silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88794)

PAFFCIO 12-04-2011 22:51

Odp: Usterka silnika
 
ha,ha,ha faktycznie :-)
jak Wawa i ASO to Lipski,nie są super ale daja rade.
jezeli nie ASO to mam młodego,ambitnego...nie wiem jednak czy da rade. jak chcesz to dam Ci nr na PW, zadzwonisz, pogadasz, zobaczysz.

majkel82 12-04-2011 23:16

Odp: Usterka silnika
 
chętnie sprawdze.
a o Lipskim tez slyszalem, ale oto co bylo :)
lekkie drgania ok.2000obrotow. no to pojechalem z polecenia, wyszedl piekny pan serwisant w mundurku - powiedzialem co sie dzieje i zeby sie przejechal. Przegazowal, zaliczyl dzwona podwoziem o kraweznik, pohamowal sobie az smierdzialo a ja zaliczylem szybe przednia i co?? no wie pan - to trzeba auto zostawic na kilka dni i my bedziemy patrzec...i bedziemy wymieniac i probowac, bo o jest tak, ze podmieniamy jedna czesc na probe i sprawdzamy, takze placi pan tylko za czesc ktora faktycznie wymienimy no i za czas pracy.

myslalem ze padne - zaproponowalem zeby moze sprobowali od wymiany zaglowkow albo kola zapasowego...
podjechalem do 'znajomego znajomego' - wsiadł, przejechal jakies 200-300m i - przegub wewnetrzny prawej polosi. Poprosilem zeby jednak zanim kupie rozkopal te czesc dla pewnosci - tak, kupilem ow przegub i po klopocie!!
dodam jeszcze, ze kupilem niepotrzebnie lozysko (bo panowie z ASO!!!!!! powiedzieleli ze nie ma w komplecie z przegubem...) otoz jest, wiec mam na zbyciu za pol ceny oryginalne.

reasumujac - kumaci goscie lub goscie z pasja sa przecinakami! :)
pzdr

keisim 15-04-2011 10:00

Odp: Usterka silnika
 
Cytat:

Napisał majkel82 (Post 1637219)
...1. czujnik podciśnienia (ASO twierdzi że jest taki, inny pan magik z renomownej instytucji ze nie ma takiego)
2. przewiercony chamsko DPF (to tez podobno jakas metoda na szybka sprzedaz:/ - trzeba by sciagnac i zobaczyc)

Ad.1) Nie czujnik podciśnienia lecz ciśnienia... a dokładnie różnicy ciśnień między wejściem a wyjściem DPFa. Od DPFa odchodzą dwie rurki/wężyki, które doprowadzone są do tego właśnie czujnika, zlokalizowanego AFAIR w prawym nadkolu. Nie przypominam sobie żeby ktoś na forum go wymieniał ale... jak każde inne ustrojstwo pewnie może paść.

Ad.2) Wydaje mi się to możliwe, pytanie tylko po co byłby rozwiercany? Na forum są już autka z przebiegiem ~200kkm i przypuszczam, że nadal śmigają na oryginalnych DPFach.

Powodzenia :)

majkel82 19-04-2011 08:44

Odp: Usterka silnika
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1638677)
Ad.1) Nie czujnik podciśnienia lecz ciśnienia... a dokładnie różnicy ciśnień między wejściem a wyjściem DPFa. Od DPFa odchodzą dwie rurki/wężyki, które doprowadzone są do tego właśnie czujnika, zlokalizowanego AFAIR w prawym nadkolu. Nie przypominam sobie żeby ktoś na forum go wymieniał ale... jak każde inne ustrojstwo pewnie może paść.

mam nadzieję, że to ten czujnik właśnie - choć przyznam że mam wyjątkowego pecha w takim razie. gdyby tylko tyle, to koszt ok.500PLN więc dramatu nie ma.
zastanawiam się jednak na ile mogę jeździć - umówiłem się do speca ale muszę podjechać dopiero jak znowu zapali się kontrolka. Tyle że objaw zwiększonego spalania jest ciągły - nawet jak kontrolka się nie pali (swoją drogą to chyba normalne, bo skasowanie błędu nie powoduje naprawy problemu:). Niemniej wygląda na to, że cały czas dawkuje większą ilość paliwa, tak jakby cały czas chciał wypalać dpfa - mam nadzieję, że nie powoduje to jakiś efektów ubocznych (np. podnoszenie się stanu oleju czy innych...jak tam gdzieś wyczytałem)

Cytat:

Napisał keisim (Post 1638677)
Ad.2) Wydaje mi się to możliwe, pytanie tylko po co byłby rozwiercany? Na forum są już autka z przebiegiem ~200kkm i przypuszczam, że nadal śmigają na oryginalnych DPFach.

rozwiercany mógł być po to, żeby się szanowny nabywca nie zorientował że jest popsute na ten przykład. choć z drugiej strony, czy prawdą jest że da się wyłączyć to ustrojstwo? jedni znowu mówią, że tak oczywiście bez szkody dla żywotności silnika można się tego pozbyć, drudzy, że absolutnie i tylko wymiana...ech.

Cytat:

Napisał keisim (Post 1638677)
Powodzenia :)

nie-dzięki ;)

gluszczenko 05-05-2011 13:50

Odp: Usterka silnika
 
O i o ... przytrafiło mi się to samo :( pech chciał, że DPF się spierd***
Mondek ma 70tyś. w kolejności - komunikat, świecąca kontrolka silnika, zanikająca moc silnika - raz jest, raz jej nie ma.

W ASO diagnoza:
"Nieudana regeneracja filtra cząstek stałych" - wymiana czujnika DPF: 700zł - nie powiodła zlikwidowała usterki, co zostało:

a) wymiana DPF bagatela: 5000zł (zamienników nie ma - sprawdzałem)
b) pozbycie się DPF w innym warsztacie: od 1400zł do 2400zł

Co robić? Wybór pod względem finansowym wydaję się oczywisty ... ale przebudowa układu wydechowego z tego co wiem nie zawsze wychodzi na dobre dla silnika. Co robić :( ?

gluszczenko 16-05-2011 09:48

Odp: Usterka silnika
 
Nie udalo sie nikomu odpowiedziec ;) ?
Tak czy inaczej rozwiazalem problem... po wymianie tego feralnego czyjnika przy filtrze, postanowilem zrobic raz jeszcze regeneracje w innym warsztacie.

Co za niespodzianka :) - regenerowanie go powiodlo sie. Po wszystkim wzialem mondka na trase 200km zeby go dodatkowo przedmuchac i chwala NIEBIOSOM wszytko dziala jak powinno. Obeszlo sie bez wymiany przekletego DPFa ... teraz na powaznie mysle o jego usunieciu.

Czy ktos z Was wypierniczyl u siebie w mondku filtr czastek stalych? Jesli tak, to czy zauwazyliscie jakies problemy, spadki mocy? cokolwiek?

z gory dzieki za odpowiedz.

Tomkas 16-05-2011 11:06

Odp: Usterka silnika
 
Witam kilka tygodni ntemu zakupiłem Forda Mondeo combii MK III rocznik 2002 , silnik 2,0 benzyna i w dniu dzisiejszym zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka mówiąca o awarii silnika. Czy ktoś może mi powiedzieć co mogło się stać. Samochod jeździ tak samo

Alecki 16-05-2011 11:29

Odp: Usterka silnika
 
Być może cewka zaczyna siadać (ja tak miałem MK III). Ale sprawdzenia kodu błędu to jak wróżenie z fusów....

keisim 16-05-2011 12:04

Odp: Usterka silnika
 
Cytat:

Napisał Tomkas (Post 1655038)
...zakupiłem Forda Mondeo combii MK III rocznik 2002...

Tomkas, wątek dotyczy MK4, nie róbmy bałaganu...

Tomkas 16-05-2011 13:12

Odp: Usterka silnika
 
Ok. Nie będę juz robuił bałaganu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.