Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Co ile wymiana rozrządu AUY (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88428)

danielp 21-01-2010 15:47

Odp: co ile wymiana rozrządu auy
 
Juz kiedys był o tym temat na forum. W moim aucie ASO wymieniano rozrządy róznie raz po 60kkm innym razem po 90kkm. Ostatnio postanowiłem zrobić dochodzenie, zadzwoniłem do 5 serwisów ASO VW w róznych miastach. 3 odpowiedziały, że po 60kkm a 2, że po 90kkm. Zadzwonilem więc i napisalem do Gates'a Ci odpowiedzieli tak wymijająco, że właściwie niczego się nie dowiedzialem. Jedno jest pewne w programie serwisowym którego używa ASO VW stoi, że AUY co 60kkm, ASZ co 90kkm. Dowiedziałem się także, że do AUY produkuje się teraz mocniejsze nowsze technologicznie paski dlatego obeznani z tematem zalecają co 90kkm. W książkach jednak jest napisane wyraźnie - 60tys km.

Pacific tdi 21-01-2010 17:17

Odp: co ile wymiana rozrządu auy
 
Cytat:

Napisał gelix (Post 1338438)
Ja powiem tak:

- zależy od paska i od napinacza (czy hydrauliczny czy sprężynowy)

Mam Galaxa 2001, napinacz hydrauliczny, mam książkę serwisową i rozrząd miałem wymieniamy co 60tyś.

Myślę ,że w rocznikach 2002 i wzwyż gdzie jest napinacz sprężynowy w rolce rozrząd jest co 90tyś.

2000, 2001 i nie wszystkie 2002 miały napinacze hydrauliczne.
Pozdrawiam

Sprawdzajcie i piszcie ,może coś rozszyfrujemy

To może być prawda. Że chodzi o ten napinacz. Bo skoro zrezygnowali z hydraulicznego, to dlatego piszą że co 90tys. Przecież AUY i ASZ to to samo. Nawet logicznie rozumując to ASZ powiniem częściej wymieniać, skoro moment obrotowy ma wyższy.

taxidriver 21-01-2010 21:08

Odp: co ile wymiana rozrządu auy
 
Cytat:

Napisał Pacific tdi (Post 1339182)
chodzi o ten napinacz. Bo skoro zrezygnowali z hydraulicznego

No nie wiem u mnie przy ostatniej wymianie rozrządu wyjąłem oryginalny z 2001 roku pomimo że w książce serwis pisał że wymieniał mam faktury za te usługi i byłem w serwisie w Belgii gdzie go serwisowali widziałem w kompie co i kiedy (z pompą wody identyczny myk :) ) Przebieg jak dobrze pamiętam był ok 150 tyś i wywaliłem bo był z 2001 roku a kosztuje to badziewie z upustami ok 140 zeta .Myślę że jest jakieś przekłamanie i tyle nie wymienia się w żadnym silniku po 60 tyś Bez przesady ten pasek ma ok 4 cm szerokości i ok 5 mm grubości mierzony po zębach, po wyjęciu u siebie po przebiegu 89 tyś pasek wyglądał jak nowy.

gelix 21-01-2010 21:49

Odp: co ile wymiana rozrządu auy
 
ASZ i AUY mają ten sam moment obrotowy wynoszący 310Nm, różnią się mocą 116PS-AUY i 131PS-ASZ

Conti-tech produkuje wzmocniony pasek do tych silników i wtedy niby można jechać 90tyś , ja mam galaxa 202tyś km, pierwsze dwie zmiany miałem co 60tyś w ASO FORD w Belgii, teraz zmieniłem na 200tyś czyli wyszło 80tyś.

Mam wszystko nowe oryginał łącznie z napinaczem hydraulicznym, przejadę 70-80tyś i wymienię pasek + rolki i polecę dalej 60tyś.

Pozdrawiam

silencer 29-01-2010 09:31

Odp: co ile wymiana rozrządu auy
 
Witam,

Muszę wyregulować rozrząd i z tego co się doczytałem w silnikach PD regulacja polega na minimalnym pokręceniu w odpowiednią stronę kołem pasowym wałka rozrządu. I teraz mam pytanie w którą stronę bo u mnie na VAG-u w grupie 004 pozycja 4 mam ok -2,2 a powinno być blisko 0,0?

Pozdrawiam

Pacific tdi 29-01-2010 17:45

Odp: co ile wymiana rozrządu auy
 
Ksiązkowo jest 0. Ja mam ustawione -1 i kolega świeżo po wymianie rozrządu to samo.
Przy temp. płynu 90st. ustaw na -1. Będzie lepiej wkręcał się na obroty.

Stefano 30-01-2010 23:55

Odp: co ile wymiana rozrządu auy
 
Cytat:

Napisał silencer (Post 1347434)
Witam,

Muszę wyregulować rozrząd i z tego co się doczytałem w silnikach PD regulacja polega na minimalnym pokręceniu w odpowiednią stronę kołem pasowym wałka rozrządu. I teraz mam pytanie w którą stronę bo u mnie na VAG-u w grupie 004 pozycja 4 mam ok -2,2 a powinno być blisko 0,0?

Pozdrawiam

Masz zapłon za wczesny, wiec koło zębate stoi unieuchomione paskiem rozrządu, ale luzujesz na nim te trzy sruby i masz w nie stuknąć, nie w kolo, w srubu tak aby sie wałek przesunął górą w stronę kabiny około 1 mm. Zanacz sobie to ustawienie jakie teraz masz cienkim flamastem i zobaczysz wtedy ile poszło.
Ma być w VAGu w polu nr 4 na 0,0.
Pozdr.

jazwinek 21-08-2013 15:51

Co ile wymiana paska rozrządu
 
Witam
Mam pytanie co ile km wymienia się rozrząd w Galaxy MKII 1,9 tdi?

Stefano 21-08-2013 22:18

Odp: co ile wymiana rozrządu auy
 
60 kkm

KrisW 22-08-2013 12:30

Odp: co ile wymiana rozrządu auy
 
A nie co 90? Nawet mój mechanik mówił że co 90.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.