Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI co to ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42160)

gregmaz 01-11-2008 18:04

Re: szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI
 
Forumowicze, myślę, że ci wszyscy, którzy mają problem z tą przypadłością nie opisują tzw. świstu, który jest przecież naturalną oznaką pracy turba. W moim i innych przypadku, jak wcześniej opisywałem, problem tkwi w nienaturalnym, odgłosie, grzechotania czy jak by to inaczej nie nazwać, występującego w pewnym zakresie obrotów i pod obciążeniem silnika.

dami17 01-11-2008 20:12

Re: szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI
 
U mnie występuje to w zakresie ok 1800-2200 obrotów i jest to dźwięk tak jak by powietrze gdzieś uciekało. Najgorsze to , że występuje to tylko przy obciążeniu i nie można tego zdiagnozować.

Myślę ,że to wina pękniętego przewodu ,miałem nadzieję ,że któryś przewód rozleci się do końca i będzie widać który to , ale niestety będzie trzeba wszystko rozbierać.

siedema 02-11-2008 20:47

Re: szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI
 
Ja powiem Tak !
Świst i szum to wina turbiny która własnie uruchamia sie przy 2000 obr. Niestety nie da sie tego naprawić samodzielnie bo dawno bym to zrobił gdyż mnie to tez drażniło. Naprawa polega na wymianie łożyska które montowane jest w turbinie za pomoca bardzo precyzyjnego sprzętu. Na łozysku są właśnie wspomniane wcześniej łopatki które robią straszny szum. Osobiście polecam nie róbcie tego sami bo uwalicie turbine i narazicie sie na koszty. Najlepiej poczekac aż sama klęknie i kupić nową tylko pamiętajcie oddajcie stara a bedzie taniej. Ja już 5 mesięcy targam na mojej turbince i potwierdze ze idzie sie przyzwyczaic :)
AHA !!!!!!!!! jak kleknie turbina to bedziecie mieć zwykłego DIESLA

pozdrawiam

marwyk 03-11-2008 07:14

Re: szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI
 
a jak pójdzie kanał olejowy to bedziecie mieć przez krótką chwile auto pracujące na dwa paliwa olej napedowy i silnikowy i ostatniego kopa w aucie jakigo nie było przedtem. Tyle że po paru chwilach zatrzecie motor z braku oleju i dalej juz nie pojedziecie

n owicjusz 17-11-2008 19:39

Re: szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI
 
Panowie nie jestem pewien ale jesli morze ktos sprawdzic, czy to nie jest zwiazane z mocowaniem rury ktora idzie do interkulera.Mowie o mocowanie do innej (chyba stalowej rurki na wysokosci filtra oleju od strony akumulatora).Wedlug mnie to zerwanie tego mocowania morze byc przyczyna poisywanych objawow(nie jestem ekspertem).

dami17 17-11-2008 20:04

Re: szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI
 
Ja miałem właśnie nieszczelność na przewodzie przy IC , wystarczyło docisnąć przewód i wszystko jest OK , znaczy słychać jakiś tam szum ale to raczej normalne.

RafałB 18-11-2008 11:00

Re: szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI
 
Panowie,sprawa jest prosta i nie ma co panikować.Jeżeli silnik TDI i każdy inny turbo-diesel jest w pełni sprawny,tzn:nie dymi,ma moc,turbo działa to prawie każde turbo włącza sie przy +- 2000obr/min i wtedy słychać charakterystyczny "gwizd" czy jak kto woli "świst" turbiny.Słychać go we wnątrz (ale mniej) i bardziej na zewnątrz auta i nie trzeba dużego myślenia i wielkiego mechanika (bo nim też nie jestem) żeby Wam to powiedział.Chyba ze ąuto ma jakieś nie pokojące objawy,wskazujące na jakiś problem pod maską to co innego...pozdrawiam

gregmaz 18-11-2008 22:03

Re: szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI
 
Możemy spać spokojnie. Byłem dzisiaj u mechanika posiadającego bardzo dobrą reputację, który trudni się tylko i wyłącznie marką Audi i WV a z racji pokrewieństwa naprawia również Galaxy. Zrobiliśmy jazdę próbną i jak się okazało ten niezbyt przyjemny, charakterystyczny odgłos (jakby charczenie), w danym przedziale obrotów przy obciążeniu silnika to najbardziej normalny objaw naszych silników (1,9 diesel). Wyjaśnił mi on, że wielokrotnie z klientami już to przerabiał, i nie ma powodów do obaw a odgłos ten powstaje na wskutek cyrkulacji powietrza w układzie turba. Tak skonstruowany jest ten silnik i tak musi być. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zaangażowanie w temacie.

czytaczforum 18-11-2008 22:14

Re: szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI
 
Jeżdżę duzo Fiatem Ducato może kiepski pzykład,ale tez TDI i podczas przyspieszania słychać charakterystyczny świst.Fiat nowiutki więc może tak ma być.Podobno Ford g...o wort a Fiat jego brat.

szerman 21-11-2008 14:18

Re: szum / syk przy dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr. 1.9TDI
 
Witam,mam to samo od wczoraj jest slyszalne w kabinie,ale z mojego lenistwa ,wymienialem czujnik temp.od dogrzewacza i nie zalozylem spowrotem oslony na podszybiu taka duza dluga oklejona chyba jakims filcem,sprawdz czy masz,ta oslone pozdro...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.