Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317135)

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 16-02-2021 18:29

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM

Tak sobie tłumacz . Zapewne padną na kolana i drugi samochód dodadzą w ramach rekompensaty . O lampach to zapomnij . Ten typ tak ma . Nawet w książce gwarancyjnej jest napisane ,ze lampy parują i dopiero zaparowanie i wykroplenie , które obejmuje jakąś tam powierzchnie lampy spowoduje ingerencję serwisu . Znam przypadek mojego kolegi który reklamował lampy przednie bo parowały i Pan w serwisie powiedział mu ,ze powietrze wpada przez otwory technologiczne służące wietrzeniu lamp i musi sie skroplić . Jakby długo jeździł to by ksenon nagrzał środek lampy i by wyparowało . Te wszystkie pakiety serwisowe za które płacimy i tak zwane gwarancje po gwarancji to się nadają , tylko do tego ,żeby od nas kasę wyciągnąć . Na ten przykład jeszcze u mnie cos wpadało w rezonans podczas jazdy przy ok 2500 obrotów i przenosiło sie po podłodze. Trzy serwisy dumały , cmokały , drapały sie po głowie . Dwóch inżynierów Ford Polska sprawdzało , chodziło dokoła samochodu i nic . W końcu się WULGARYZM i sam postanowiłem sprawdzić na kanale co to może być? Po 10 min sprawdzania okazało się ,ze zbiornik paliwa dotyka w jednym małym miejscu do podłogi i przenosi drgania . Kawałek gumki pomiędzy zbiornik a podłogę i jak ręką odjął . "Przegląd" gwarancyjny zrobić i kupę kasy zainkasować to tak to tylko serwis ASO . :)

Orzel75 16-02-2021 22:04

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Cytat:

Napisał typojack (Post 3319709)
...jak pojadę na serwis po 30tys to powiem ze maja sprawdzić i jak coś wymienić aku inne wadliwe elementy jak chociażby lampy przód i tył parujące od dnia odbioru auta...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Po drodze masz serwis na 15tyś i wymianę oleju, bez filtra - takie novum Forda.
Lamp Ci raczej nie wymienią bo z tego z
co czytam chyba faktycznie ten typ tak ma, u mnie przednie, na szczęście tylko w wewnętrznych narożnikach, parują. Na tylne nie zwróciłem uwagi.
Gdyby serwis, nawet za kasę, zaproponował mi opcję wyłączenia Start/Stop to bym wziął w ciemno ;)

Tak na marginesie, opcję wyłączania grzania tylnej szyby po jakimś czasie miałem nawet w Polonezie z 1993r. ;) Chyba wszystkie samochody tak mają, a przynajmniej mieć powinny ;) Nawiew w trybie manualnym wieje tak jak mu to wyklikam - siła, kierunki, nic sam nie zmienia, jest ok. Choć jak nie pada preferuję tryb Auto. Tylko klima zachowuje się autonomicznie, to dla mnie nowość, zobaczymy czy autonomia się wyłączy jak się ociepli, bo latem nie wyobrażam sobie takich niespodzianek :)


Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

domekrap 18-02-2021 18:41

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
na stronie ford polska w informacji o systemie start/stop wyczytałem takie informacje cyt.
"Silnik może się nie wyłączyć w pewnych warunkach, np.:
Silnik się rozgrzewa.
Aby zapewnić działanie układu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.
Niski poziom naładowania akumulatora.
Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura otoczenia.
Otwarto drzwi kierowcy."

DeTomaso 14-04-2021 09:18

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Z niedziałającym start/stopem to przetestowałem u siebie jak przy niskim naładowaniu aku. system nie działał. Po podłączeniu pod prostownik i podladowaniu akumlatora system zaczął działać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

qualin 14-04-2021 09:19

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Bo start/stop nie działa jak jest słabe aku, nie działa też w mrozy i nie działa po dynamicznej jeździe ;)
Mało tego jak jest bardzo słabe aku to nie działają tylne drzwi na dotyk też.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Orzel75 14-04-2021 09:47

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Cytat:

Napisał qualin (Post 3335395)
...nie działa po dynamicznej jeździe...

Muszę to zweryfikować, ale bardzo wydaje mi się, że u mnie działa, tyle że słychać jak chodzą pompy i wentylatory.
Choć ja to dziadostwo przeważnie wyłączam.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

galasi 15-04-2021 20:18

Odp: Auto Start/Stop - Kuga 2020
 
Cytat:

Napisał qualin (Post 3316215)
Słaby aku. Pisałem Ci o tym. Trafiały się lipne akumulatory w Kugach.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam. W mojej MHEV ST-lineX po przyjeździe do domu miałem na następny dzień juz problem z uruchomieniem. Auto wróciło do serwisu - diagnostyka, aku wymieniony. I tyle.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.