Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70139)

Marcin111 18-08-2009 15:31

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Czyli samochody podobnie jak my boją się ASO :) Wystarczy postraszyc serwisem i od razu będa chodzic jak należy..
pozdro..

macgregor 31-08-2009 15:52

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
No i dopadła mnie "usterka silnika". Objaw: komunikat usterka silnika, kontrolka ABS. Reakcja ASO: zawilgocone połączenie komputera i (chyba) turbiny. Poprawione, wysuszone, po 4 godzinach od załadowania na lawetę (akurat dojechałem do domu jak się włączył komunikat) samochód do odbioru ;-)

estor12 11-02-2010 10:11

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
dzis rano samochód odpalił jak co dzień , jade z córka jakies 300 m do głownej ulicy , staje . samochód gaśnie , chce zapalić nie chce , na desce błąd silnika, przekręcam jeszce 1-2 razy to samo błąd silnika i kręci ale nie zapala.
Mysle nie ma co trzeba zepchnać. Po zepchnięciu próbuje jeszcze raz, kontrolki gasną , samochód zapala. potem 30 km trasy 40 postoju i 30 km trasy i nic.
Co mogło robić ? czekać do następnego razu czy już coś kombinować.
czy esiu zapisuje jakies kody błędów ?

arczi_75 11-02-2010 11:47

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał estor12 (Post 1359673)
dzis rano samochód odpalił jak co dzień , jade z córka jakies 300 m do głownej ulicy , staje . samochód gaśnie , chce zapalić nie chce , na desce błąd silnika, przekręcam jeszce 1-2 razy to samo błąd silnika i kręci ale nie zapala.
Mysle nie ma co trzeba zepchnać. Po zepchnięciu próbuje jeszcze raz, kontrolki gasną , samochód zapala. potem 30 km trasy 40 postoju i 30 km trasy i nic.
Co mogło robić ? czekać do następnego razu czy już coś kombinować.
czy esiu zapisuje jakies kody błędów ?

Przeczytaj moje info z tematu "Maksiu kaput". Oby Cię nie dosięgło to co mnie, bo będziesz uziemiony przez 2 tygodnie.

felicjan-f1 04-03-2010 23:23

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Mam przyjemność od czasu do czasu podróżować za kółkiem S-max-a 2.0TDCI.Jest to własność brata.Auto po pokonaniu dłuższej trasy raptownie traciło moc wyświetlając komunikat awaria silnika(ford convers+).Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu jakiś czas ok.Wizyta w ASO podpięcie testera i 0 błędów w pamięci kompa.Praca na lekko rozgrzanym silniku przy wyższych obrotach też bez efektów.Kumpel i świetny fachowiec z serwisu forda poradził aby przyjechać kiedy wyswietlony będzie komunikat awarii.(bez tego równie dobrze można było szukać przyczyn awarii ze względu na zaćmienie księżyca)Tak zrobiłem bo coraz mniej potrzebowałem, żeby ten komunikat wywołać.Gdy tylko się zaświecił(udało się jeszcze tego samego dnia, tylko że po pokonaniu krótkiej trasy) podpieliśmy tester i po odczytanym błędzie kolega doszedł do sprawcy całego zamieszania-czujnika temperatury spalin-był tak "walnięty"(pokazywał "chore"chwilowe temp.) że dopiero w odpowiednich warunkach pracy(dłuższa jazda)dawał o sobie znać-naprawa wymiana na nowy(gwarancja) i jak ręką odjął.
Jedyna rada,jak wyskoczy komunikat/kontrolka walić jak w dym do elektryka z kompem(ASO lub innego).Musi być jakiś punkt zaczepienia(odczyt błędów).
Mam to szczęście mieszkać w tym samym mieście co DOCENTO i dzięki Niemu już nie męczyć sie jazdą S-max-em:]

pebeel 05-03-2010 15:29

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał felicjan-f1 (Post 1378499)
Mam przyjemność od czasu do czasu podróżować za kółkiem S-max-a 2.0TDCI.Jest to własność brata.Auto po pokonaniu dłuższej trasy raptownie traciło moc wyświetlając komunikat awaria silnika(ford convers+).Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu jakiś czas ok.Wizyta w ASO podpięcie testera i 0 błędów w pamięci kompa......

Mam kolegę z JEEPem WJ z silnikiem diesla (2.7 produkcji mercedesa) - auto co jakiś czas samo z siebie pokazuje awarię silnika, dorzuca w bonusie spadek mocy. Trzeba się zatrzymać, wyłączyć i włączyć, rozpędzić do 5. biegu i błąd się kasuje.
I nikt nie wie o co chodzi. Zwłaszcza ASO :)
Samochody żyją własnym życiem. Coraz częściej.

be_rcik 06-03-2010 22:17

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał pebeel (Post 1378854)
Samochody żyją własnym życiem. Coraz częściej.

Na przykład Toyoty, dają gazu gdy chcą ....
Bez urazy do Toyot bo to bardzo fajne samochody.

wit007 08-03-2010 09:20

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Fajne? Które konkretnie? :P Auris może?

sproket 08-03-2010 10:48

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał felicjan-f1 (Post 1378499)
sprawcy całego zamieszania-czujnika temperatury spalin-był tak "walnięty"(pokazywał "chore"chwilowe temp.) że dopiero w odpowiednich warunkach pracy(dłuższa jazda)dawał o sobie znać-naprawa wymiana na nowy(gwarancja) i jak ręką odjął.

Masz może jakiś numer tego czujnika, ewentualnie wiesz może ile może to kosztować? Mam podobny przypadek, opisywałem go na początku tego wątku. Na kompie wyszło, że to właśnie błąd czujnika temp. spalin.
Co ciekawe, błąd wygasa jeśli zatankuję V-powera albo Ulitmet'a i przejadę parę km. Po zatankowaniu zwykłego paliwa i paru km znowu sie zapala.

docento 11-03-2010 09:01

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
poprawię felicjana-f1 - uszkodzeniu uległ czujnik temperatury powietrza znajdujący sie na kolektorze ssącym obok czujnika ciśnienia doładowania (pokazywał 140°C przy jałowym biegu a czujnik temperatury w przepływomierzu wskazywał 16°C) . numeru błędu nie pamiętam . pamiętam tylko opis " błąd korelacji czujników A/B przepływomierza powietrza " - nieźle . Drugi taki sam przypadek był w galaxy 2009 nr błędu P0097 odczyt z rejestratora danych IAT 17°C a drugi odczyt IAT 0.05 V (ten drugi do bani )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.