Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Klimatyzacja-szwankuje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67276)

smyku32 08-08-2013 19:39

Climatronic załącza się i wyłącza
 
witam mam problem z climatroniciem w galaxy mk1
zalacza sie na chwile fajnie chlodzi ale tylko na chwile
została sprawdzona przez poleconych elektroników , ale problem nie został usunięty . I zgłaszam się na forum może ktoś miał podobny lub ten sam problem z climatroniciem . Jeżeli tak proszę o POMOC . Z góry dziękuje . Klimatyzacja została nabita i sprawdzona szczelność 100% sprawna .

galaxy-style 15-08-2013 18:46

Odp: Climatronic załącza się i wyłącza
 
sprawdz czujnik w nagrzewnicy po prawej stronie . jak odkręcisz ten plastik nad popielniczką znajdziesz tam taki mały moduł ( na 99% masz uwalony ten moduł ) z jednej strony wchodzą trzy przewody (czyba niebieski brązowy i zielony ) a z drugiej wychodzi cienki czarny kabelek na jego końcu jest sensor wciśnięty w obudowe nagrzewnicy

galo 19-08-2013 12:03

Odp: Climatronic załącza się i wyłącza
 
Cytat:

Napisał smyku32 (Post 2057210)
zalacza sie na chwile fajnie chlodzi ale tylko na chwile

Miałem to samo kolega dobrze sugeruje wszystko jest w tym temacie dokładnie opisane.

stachumal 20-08-2013 07:41

Odp: klimatyzacja-szwankuje
 
potwierdzam miałem te sama awarie czujnik za 30 zł + przesyłka załatwiły sprawę

dadam123 09-03-2014 15:06

Klimatyzacja 2,32b
 
Witam wszystkich na forum.
Dwa dni temu odebrałem moją galaktyke od klimiaża wymienił mi osuszacz, czujnik ciśnienia i pospawał rurkę nabił czynnikiem i wszystko działało przez jeden dzień, potem żona pojechała do pracy i jak wróciła klima przestała działać już sie nie załączyła, pojechałem na reklamację i stwierdził że brak czynnika, poświecił lampą i stwierdził że nic nie widać że wszystko jest ok, zostawiłem mu auto i powiedział że będzie szukał wycieku. Czy ktoś wie gdzie najczęściej są wycieki czynnika, czy to wina kompresora? Klimiaż twierdzi że sprawdzał szczelność przy ciśnieniu 10bar i przez dobę nie uciekło nic więc gdzie szukać? Można by przypuszczać że to podczas jazdy gdzieś ucieka.

bartixr 09-03-2014 17:39

Odp: Klimatyzacja 2,32b
 
w ukladzie wystepuje do 30-35 barów.. wiec te jego 10 to niewiele.
jak nic nie widzi w ultrafiolecie, to neich pompuje azot w układ i psika wszystkei poalczenia testerem..

ja meilem kiedys nieszczelny parownik - kokpit do gory i caly kombajn kliamtronika wymienilem.

Bump: w ukladzie wystepuje do 30-35 barów.. wiec te jego 10 to niewiele.
jak nic nie widzi w ultrafiolecie, to neich pompuje azot w układ i psika wszystkei poalczenia testerem..

ja meilem kiedys nieszczelny parownik - kokpit do gory i caly kombajn kliamtronika wymienilem.

MarioMa 14-03-2014 16:23

Odp: klimatyzacja-szwankuje
 
Niech klimiarz sprawdzi szczelność na sprężarce klimy. Zdarza się że na uszczelnieniach puszcza podczas pracy a podczas postoju ułoży się tak że jest szczelne i wycieku nie będzie.

thedario 14-03-2014 23:29

Odp: klimatyzacja-szwankuje
 
Nalezy wymieniac filtr odstojnik skraplacz sezonowo lub co 10000 km. Tak powiedziano mi w Garage w Londynie.Ale gdzie to jest nie mam pojecia

bartixr 15-03-2014 04:50

Odp: klimatyzacja-szwankuje
 
Ludzie po 10 lat nie wymeiiaja osuszacza.. albo 300 tys km :) a oni proponuj co 10 tys km :)

Ja mam w rodzinie speca od chodnictwa przemysowego i "lodówek".
On zaleca wymienic osuszcz zawsze, gdy ukłąd byłrozszczelniony i dostało sie do neigo powietrze atmosferyczne (czyli tez i wilgoć).
TNaturlanie jeśli osuszcz był wimieniony 5000 km wczesniej to nie bedizemy tego robić kolejny raz, powneważ jescze ten stary powinen meićzdolność wyłapać wilgoć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.