Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   Dogrzewacz - kompendium wiedzy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29566)

adadur 06-10-2011 13:19

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Diagnostyka piecyka:

Wybieramy moduł:
[08] - Heating/Air Conditioning
Wybieramy grupę błędów - 02:
Fault Codes - 02
wyświetli się okno, zapisujemy a następnie skasujemy błędy
a) używamy do zapisu: [Copy Codes] (zapis do pamięci podręcznej) lub [Save Codes] (zapis do pliku, najczęściej w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs
b) używamy do skasowania błędów: [Clear Codes - 05]
wychodzimy z grupy 02 i wchodzimy do grupy wartości mierzonych - 08
Meas. Blocks - 08 (Measuring Blocks - 08)
wybieramy kolejno grupy 001, 002 i 003
obserwujemy lub wykonujemy logi (zapis do pliku w w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs)

Opis grup wartości mierzonych
grupa 001 (dotyczy temperatur):
poz.1 - Napięcie zasilania (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Temp. spalania (temp. w komorze spalania, wymagana do ok. 330 st.C)
poz.3 - Temp. na wlocie (temp. płynu chłodzącego na wlocie do podgrzewacza)
poz.4 - Temp. na wylocie (temp. płynu chłodzącego na wylocie z podgrzewacza)
grupa 002 (dotyczy stanu pracy):
poz.1 - Stan podgrzewacza: załączony [ON] / wyłączony [OFF] (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Zewnętrzny czujnik temp. załączony [ON] / rozłączony [OFF] (czujnik temp. - na podszybiu - załączy się poniżej +10 st.C)
poz.3 - nie używane
poz.4 - nie używane
grupa 003 (dotyczy czujników podgrzewacza):
poz.1 - Stan dmuchawy: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.2 - Czujnik płomienia: załączony - jest płomień [ON] / wyłączony - brak płomienia [OFF]
poz.3 - Stan pompy paliwa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.4 - nie używane

macle 07-10-2011 06:07

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał adadur (Post 1717802)
Diagnostyka piecyka:

Wybieramy moduł:
[08] - Heating/Air Conditioning
Wybieramy grupę błędów - 02:
Fault Codes - 02
wyświetli się okno, zapisujemy a następnie skasujemy błędy
a) używamy do zapisu: [Copy Codes] (zapis do pamięci podręcznej) lub [Save Codes] (zapis do pliku, najczęściej w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs
b) używamy do skasowania błędów: [Clear Codes - 05]
wychodzimy z grupy 02 i wchodzimy do grupy wartości mierzonych - 08
Meas. Blocks - 08 (Measuring Blocks - 08)
wybieramy kolejno grupy 001, 002 i 003
obserwujemy lub wykonujemy logi (zapis do pliku w w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs)

Opis grup wartości mierzonych
grupa 001 (dotyczy temperatur):
poz.1 - Napięcie zasilania (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Temp. spalania (temp. w komorze spalania, wymagana do ok. 330 st.C)
poz.3 - Temp. na wlocie (temp. płynu chłodzącego na wlocie do podgrzewacza)
poz.4 - Temp. na wylocie (temp. płynu chłodzącego na wylocie z podgrzewacza)
grupa 002 (dotyczy stanu pracy):
poz.1 - Stan podgrzewacza: załączony [ON] / wyłączony [OFF] (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Zewnętrzny czujnik temp. załączony [ON] / rozłączony [OFF] (czujnik temp. - na podszybiu - załączy się poniżej +10 st.C)
poz.3 - nie używane
poz.4 - nie używane
grupa 003 (dotyczy czujników podgrzewacza):
poz.1 - Stan dmuchawy: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.2 - Czujnik płomienia: załączony - jest płomień [ON] / wyłączony - brak płomienia [OFF]
poz.3 - Stan pompy paliwa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.4 - nie używane

A ja bym się jednak upierał, że
grupa 003 (dotyczy załączenia poszczególnych obwodów):
poz.1 - dmuchawa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.2 - świeca żarowej: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.3 - pompka paliwa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.4 - nie używane

Stefano 07-10-2011 09:00

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał polo79 (Post 1717761)
Drodzy Forumowicze - ponieważ dużymi krokami zbliża się zima muszę naprawić dogrzewacz silnika. Najlepiej było by udać się do Naszego Stefano ale niestety mam do niego ponad 300 km :027:
Czy macie jakiś polecany Warsztat - Servis dogrzewaczy silników na terenie województwa łodzkiego ?

Mogę ci wysłać sprawny piec-dogrzewacz D5WZ po kapitalnym przegłądzie, wyczyszczona komora spalania, nowa swieca, nowe sitko, gwarancja, a ty sobie sam przełożysz i odeslesz mi swój. Masz wiadomość na PW.

[QUOTE=macle;1717176]
Cytat:

Napisał Stefano (Post 1717149)
Naprawiam takie i inne sterowniki.



Stefano po Twoich wcześniejszych pejoratywnych wpisach na temat D5ZF (a zwłaszcza jego sterownikach) zaczynam się zastanawiać nad kupnem używanego po przeglądzie D5WZ (ten wg Ciebie jest OK!). W związku z tym mam pytanie, czy można go tak bezkarnie podmienić (mocowanie, tłumik, rura doprowadzająca powietrze, przewód paliwowy, a zwłaszcza przyłącze elektryczne). No właśnie, z mocowaniami to sobie chyba poradzę, ale jak z podłączeniem. Czy wtyczki w D5WZ i D5ZF są takie same, a jeśli nie to czy można przełożyć z D5ZF do D5WZ.
Stefano rozumiem, że jesteś gotowy pochylić się nad moim piecykiem. Powiem szczerze, że wyjazd do Ciebie to raczej nie wchodzi w rachubę (mieszkam pod Toruniem tak, że cała wycieczka to by było prawie 1000km), ale może mógłbym Ci wysłać przesyłką? No i czy jesteś w stanie oszacować na podstawie tych wszystkich moich opisów przybliżony koszt naprawy?


Mozna zamienić piec D5ZF na D5WZ.
Wtyczka i gniazdo wchodzi ale trzeba zabezpieczyc dodatkową opaską, rozkład pinów ten sam. Mocowanie pieca, blachy, musszą byc z D5WZ pasują idealnie na otwory do auta z D5ZF. Piec trzeba jednak odwócic w mocowaniu blach o 180 st, aby pasowała dłuższa rurka ssąca z D5ZF, a jesli bez przekręcania to trzeba uzyc krótszej rurki z D5WZ. Paliwo /wężyk/ pasuje. Tłumik - faja też podpasuje, tylko trzeba jeszcze dołozyć dodatkowe podparcie dla niego, pod śrubę mocującą piec.

Jak chcesz to taki zestaw do samodzielnego zamontowania z piecem D5WZ i z instrukcją, ci wyslę.. :)

macle 07-10-2011 11:59

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał Stefano (Post 1718231)

Jak chcesz to taki zestaw do samodzielnego zamontowania z piecem D5WZ i z instrukcją, ci wyslę.. :)

Ciągle walczę z moim D5ZF ale powoli wymiękam, tak że jestem coraz bardziej zainteresowany D5WZ z pewnego źródła. Proszę o ofertę cenową (na forum lub na PM).

BBK66 07-10-2011 15:56

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
[QUOTE=Stefano;1718231]Mogę ci wysłać sprawny piec-dogrzewacz D5WZ po kapitalnym przegłądzie, wyczyszczona komora spalania, nowa swieca, nowe sitko, gwarancja, a ty sobie sam przełożysz i odeslesz mi swój. Masz wiadomość na PW.

Cytat:

Napisał macle (Post 1717176)


Mozna zamienić piec D5ZF na D5WZ.
Wtyczka i gniazdo wchodzi ale trzeba zabezpieczyc dodatkową opaską, rozkład pinów ten sam. Mocowanie pieca, blachy, musszą byc z D5WZ pasują idealnie na otwory do auta z D5ZF. Piec trzeba jednak odwócic w mocowaniu blach o 180 st, aby pasowała dłuższa rurka ssąca z D5ZF, a jesli bez przekręcania to trzeba uzyc krótszej rurki z D5WZ. Paliwo /wężyk/ pasuje. Tłumik - faja też podpasuje, tylko trzeba jeszcze dołozyć dodatkowe podparcie dla niego, pod śrubę mocującą piec.

Jak chcesz to taki zestaw do samodzielnego zamontowania z piecem D5WZ i z instrukcją, ci wyslę.. :)

ja już też nad tym myślałem ażeby podjechać do ciebie,zrobić przekładke na inne i powrót do domu tylko nie mogę dostac wilnego ,,czy ew na priw mógłbyś napisać ile ew taka przekładka by kosztowała?? ja mam D5WZ
pozdrawiam

macle 08-10-2011 16:14

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał macle (Post 1718301)
Ciągle walczę z moim D5ZF ale powoli wymiękam, tak że jestem coraz bardziej zainteresowany D5WZ z pewnego źródła. Proszę o ofertę cenową (na forum lub na PM).

No tak niestety spełniły się moje najczarniejsze obawy, padł sterownik. Jak go nacisnę od spodu to jest OK przez jakiś czas, a jak naduszę w drugim końcu to znowu się krzaczy. Zacząłem już go bebeszyć , wyskubałem z góry całą zalewę ale nie wiem jak wyczyścić tą zalewę spomiędzy płytki a obudowy (może ma ktoś jakiś patent na to). Widzę, że sterownik jest o 3 lata młodszy od reszty ogrzewacza, co świadczy, że już był wymieniany i przekonuje mnie o konieczności ucieczki z D5ZF.

hoohoos 08-10-2011 20:17

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Witam,
możecie nakierować co oznacza poniższy błąd
Control Module Part Number: 7M3 815 071
Component and/or Version: HEIZG. B/D5W 0001
Software Coding:
Work Shop Code:
5 Faults Found:
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
Czytałem już troszkę nt tego błędu i podobno jest problem albo z wentylatorem, albo z połączeniem. Jestem laikiem w tych sprawach więc zwracam się do Was. Ostatnio jak podłączałem się do auta to wyskoczył taki sam błąd, skasowałem go, dogrzewacz się uruchomił parę razy, a później znów cisza i pokazał się powyższy błąd.

Pacific tdi 08-10-2011 23:49

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Masz problem z wentylatorkiem nadmuchu powietrza w piecyku. Rozbierz i ładnkie wyczysc. Ma chodzic b. lekko. W skrajnych wypadkach wymiana silniczka. ale to widac od razu że z niego nic nie będzie.

kuczol 11-10-2011 19:46

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Ja też dołączę się do tego błędu:
Control Module Part Number: 7M3 815 071
Component and/or Version: HEIZG. B/D5W 0001
Software Coding:
Work Shop Code:
5 Faults Found:
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit

Tylko że u mnie jest tak że rano odpalam - działa jakby nigdy nic, po wyłączeniu silnika i z 10 min postoju dogrzewacz już nie odpala. Jeśli znowu stanę na parę minut i dalej ruszam to znowu to ustrojstwo chodzi bez przeszkód i tak w koło. Błędy można skasować ale znowu powracają.
Dodam, że mam walniętą uszczelkę pod głowicą tylko czy ona może być przyczyną takiego stanu? Czy coś innego.

taxidriver 11-10-2011 21:07

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Odpowiedź jest jeden post wcześniej i 173 strony wcześniej , ;) rozbierz i wyczyść w razie potrzeby wymień silnik dmuchawy. Uszczelka i silnik nic nie mają do pieca


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.