Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96136)

Przemol1974 05-05-2015 20:30

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Cytat:

Napisał rafalpiel (Post 2398361)
A ja mam jeszcze jedno pytanie: czy odgrzybianie = ozonowanie wnętrza? Ja w poprzednim roku gdy nieprzyjemnie pachniało z klimy pojechałem do mechanika i on wykonał pełny serwis klimy (wymiana czynnika, test szczelności i ozonowanie) ale niestety szału nie było, trochę jeszcze śmierdziało....

Śmierdziało bo mają małe badziewne ozonatory, mój ma wydajność 14gr/h i to jest bardzo dużo! :)

Gdzie sikać środkiem odgrzybiającym?

petrus1 05-05-2015 20:39

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Cytat:

Napisał Przemol1974 (Post 2398651)
Gdzie sikać środkiem odgrzybiającym?

Ja "sikałem" na nagrzewnicę (chyba tak to się nazywa) po wyjęciu filtra powietrza. Cały syf "wyleciał" dołem. Dodatkowo psikałem w kanały powietrzne dysze - lanca, przewód był razem ze środkiem.

ciafka 06-05-2015 06:41

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Chciałbym zobaczyć jak ozonowaniem czyści się parownik.
Ozonowanie jest dobre na kanały rozprowadzania powietrza, chociaż ja i tak wolę porządny aerozol - ale to już kwestia gustu.
Na parownik tylko i wyłącznie piankę (porządną).

Juzek 06-05-2015 06:54

No właśnie o tym pisałem. Kompleksowe oczyszczenie klimatyzacji wiąże się z inspekcja i czyszczeniem układu = rozebranie deski

Tapnięte z Szajsunga MkIV

Jamszoł 04-07-2015 16:09

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Ja ostatnio po raz drugi wymieniałem filtr kabinowy
Poprzedni właściciel Mondka jeździł do ASO w Katowicach - tam też wymieniano ten filtr
U mnie filtr był strzałkami do kierunku jazdy samochodu (do przodu woza ) i tak też wsadzam nowe
Pedału gazu nie odpinam - jest sporo miejsca na wymiane filtra - bez odpinania pedalicji , wystarczy odkręcić
Klapke zakrywającą filtr mam na jednego wkręta (środkowego) - nie dokładałem dwóch pozostałych bo nie widzę takiej potrzeby.Nie ma tam żadnych naprężeń i ten jeden wkręt w zupełności wystarcza
Odgrzybianie - zapodaje ozonator (mam swój własny)
Cała wymiana - za pierwszym razem coś koło pół godziny - łącznie z rzucaniem mięsem po okolicy + życzyłem projektantowi wszystkiego najgorszego :D
Druga wymiana koło 10 minut

Paw3l1 04-07-2015 19:01

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Cytat:

Napisał Jamszoł (Post 2423874)
U mnie filtr był strzałkami do kierunku jazdy samochodu (do przodu woza ) i tak też wsadzam nowe

Czy aby napewno dobrze? U mnie było strzałkami w stronę kabiny

Edi 04-07-2015 19:15

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
To Panowie jak w końcu z tymi strzałkami do góry czy do dołu jest prawidłowo ? Jestem tuż przed wymianą tegoż filtra. I jaka to jest ta dobra pianka ? Bo chcę spryskac obudowę filtra i kanały wylotowe ?

Jamszoł 04-07-2015 19:20

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Jedni twierdzą , że strzałkami do przodu a inni do tyłu woza
Ja u siebie miałem do przodka
Niestety nie mam woza od nowości
Swoją drogą - w poniedziałek zapodam maila do ASO to mi podpowiedzą jak w końcu z tym ma być

Paw3l1 04-07-2015 19:37

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Ciekawe co na to aso.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
15. Jednym z ostatnich kroków jest montaż nowego filtra kabinowego(przeciw-pyłkowego). Wyciągamy go z pudełka i z foliowego opakowania, uważając, aby nie spadł nam na coś brudnego, lub co gorsze na coś mokrego. UWAGA, dosyć istotna sprawa, filtr ma a boku strzałkę, filtr wkładamy do komory w taki sposób, aby strzałka była zwrócona do przodu auta (kierunku jazdy).
Lecz tyczy się to MK3?

p.saw 04-07-2015 20:52

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Przecież strzałka pokazuje przepływ powietrza (air flow). Czyli strzałka na filtrze powinna być skierowana w stronę kabiny.
Od 209 roku od kiedy filtry pyłkowe wymieniam sam upewniłem się w ASO jak mają być montowane i otrzymałem instrukcję, że strzałkami w kierunku kabiny.
BTW. Zacząłem wymieniać sam, gdyż tylko wtedy mam pewność, że faktycznie został wymieniony a nie jest tylko pozycją na fakturze ze względu na "upierdliwość" tej operacji.
Do samodzielnej operacji wymiany mogę zaliczyć Focusa mk2 fl, mondka mk4 fl oraz Ka 2. W każdym montowałem w ten sam sposób.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.