Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Olej silnikowy ale jaki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=32201)

///luk 06-04-2008 14:57

Re: Olej silnikowy ale jaki ?
 
czytam rozne opinie na temat oleju do forda i zauwazylem ze wiekszosc uzytkownikow leje olej 5w30 ja do swojego zalalem mobil 1 supersyn 0w40 i teraz zaczynam sie zastanawiac czy dobrze zrobilem czy nie zaszkodzi to silnikowi skoro wszyscy wlewaja 5w 30 ?

SrebnaStrzała 06-04-2008 17:19

Re: Olej silnikowy ale jaki ?
 
Cytat:

Napisał ///luk
czytam rozne opinie na temat oleju do forda i zauwazylem ze wiekszosc uzytkownikow leje olej 5w30 ja do swojego zalalem mobil 1 supersyn 0w40 i teraz zaczynam sie zastanawiac czy dobrze zrobilem czy nie zaszkodzi to silnikowi skoro wszyscy wlewaja 5w 30 ?

ja sie posłuchałem tej opinii i bardzo żałuje;-/ Z wielką satysfakcją go wylałem i zalałem motula. Motorcraft 5w30 to najbardziej tandetny olej z jakim przyszło mi sie zetknąć. Z mojego diesla zrobił mi traktor mimo że przejechane dopiero 120tys ;-/ Kiedy zalałem motula wszystko wróciło do normy i znów jest w miarę cichy :-)

heko 07-04-2008 08:06

Re: Olej silnikowy ale jaki ?
 
Cytat:

Napisał ///luk
czytam rozne opinie na temat oleju do forda i zauwazylem ze wiekszosc uzytkownikow leje olej 5w30 ja do swojego zalalem mobil 1 supersyn 0w40 i teraz zaczynam sie zastanawiac czy dobrze zrobilem czy nie zaszkodzi to silnikowi skoro wszyscy wlewaja 5w 30 ?

Na takim jeżdżę w MK3 2,0 tdci (160tys.km) i wszystko OK :fcp1... parametry zbliżone, a nawet lepsze od 5w30 :fcp3

PAFFCIO 07-04-2008 08:19

Re: Olej silnikowy ale jaki ?
 
Ja również do swojego auteczka leję Mobila 0w40 full syntetic i złego słowa nie powiem, zimą (choć nie było jakichś szczególnie wielkich mrozów) wszystko ładnie chodzi. Wcześniej lałem ten sam olej (ale dla benzynki) i po 70 tys przebiegu silnik był czyściutki a w misce mało syfu...nieopatrznie jednak wlałem na 1000-2000 km lotosa i....nie wierzyłem własnym oczom gdy przyszło do robienia silnika...od tej pory, jak dla mnie Mobil jest najlepszy, choć wnikliwie i z uwagą czytam opinie innych forumowiczów, zwłaszcza o Castrol'u EDGE...

tomnet 07-04-2008 08:31

Re: Olej silnikowy ale jaki ?
 
W sumie mój od nowości jeździ na fordowskim 5w30 i silnik działa poprawnie, nawet nie wiem czy jest sens zmiany tego oleju, auto ma obecnie 97tkm.

rofo 07-04-2008 10:18

Re: Olej silnikowy ale jaki ?
 
ja zalałem swojego mondka castrolem magnatec profesjonal a1 5w30 spec. 913a/b, a od nowości w salonie zalany był formułą s 5w40.

SrebnaStrzała 07-04-2008 11:03

Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Piszecie Castrol, Mobil itd a przecież to wszystko rozlewane w Polsce więc ciul wie co tam leją z czym mieszają itd. Najlepiej kupować albo produkt lany za granicą albo w kraju w którym go produkują.

///luk 07-04-2008 12:23

Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
dzieki za odpowiedzi na temat tego mobila 0w40 -teraz bede spal spokojnie :fcp2

heko 07-04-2008 15:06

Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Cytat:

Napisał ///luk
dzieki za odpowiedzi na temat tego mobila 0w40 -teraz bede spal spokojnie :fcp2

Dobranoc :fcp3

mo147 07-04-2008 20:22

Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki
 
Mam problem. Niedawno kupiłem swoje Mondeo 2.0 TDCI, sprowadzane z Dani, a kupione przez pierwszego właściciela w Niemczech. Zauważyłem że trzeba wymienić olej i tu właśnie pojawia się mój problem: nie wiem jaki olej mam w tym momencie a wiem że wymiana oleju z mineralnego na syntetyczny może być ryzykowny... Czy ktoś mógłby mi doradzić co w tej sytuacji zrobić ?? Niestety nie posiadam książeczki serwisowej i nie wiem gdzie szukać informacji o oleju. Czekam na pomoc. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.