Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] W jaki sposob zdemontowac katalizator spalin (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282678)

Srebrny79 25-06-2018 16:41

Odp: W jaki sposob zdemontowac katalizator spalin
 
Byłem właśnie obejrzeć temat. Fakt,nie będzie łatwo. Nakrętki miedziane,będzie trzeba czymś penetrujacym potraktować. I tak w akcie mojej małej desperacji przejrzałem świece,przewody.. coś mnie tknęło. Odpaliłem i silnik popracowal trochę na jalowym. Zdecydowanie przegazowalem go do 3tys,potem prawie 4tys i...obroty same spadły. Zatem kolejny raz zdecydowanie do 4 tyś. Przy wyciśniętym gazie obroty spadły i silnik zgasł. Zrobiłem to kilka razy i za każdym razem przy 4tys.zachowuje się podobnie. Oczywiście check pomarańczowy świeci cały czas. Ktoś się spotkał?

tomom 22-04-2024 12:01

Demontaż katalizatora 1.3 BAJA
 
Czy katalizator wyjdzie górą bez odchylania silnika?

romano11 22-04-2024 19:19

Odp: Demontaż katalizatora 1.3 BAJA
 
Tak. Pod warunkiem, że będzie razem z głowicą :mrgreen: :D

tomom 23-04-2024 06:45

Odp: W jaki sposob zdemontowac katalizator spalin
 
A tak na serio, czy udało się Wam to wykonać we własnym zakresie i jakie są trudności?

romano11 23-04-2024 19:12

Odp: W jaki sposob zdemontowac katalizator spalin
 
Nie demontowałem kata, ale z trudności to na pewno będą skorodowane nakrętki na szpilkach (równie skorodowanych) mocujących kat do głowicy: albo je obrobisz na okrągło, albo urwiesz/ukręcisz szpilkę, albo wykręcisz razem z gwintem z głowicy... co i tak zakończy się zrzucaniem głowicy.
Druga trudność to złącze na wylocie kata - tu grzebałem w ramach wymiany plecionki wydechu i powiem, że łatwo nie jest. Kat ma dwie szpilki, ale tak umiejscowione i pod takim kątem, że ten, kto to wymyślił powinien się smażyć w piekle :619: łatwiej będzie obciąć rurę i męczyć nakrętki poza bolidem - będzie lepszy dostęp. Sondę odepniesz na wtyczce

tomom 24-04-2024 07:09

Odp: W jaki sposob zdemontowac katalizator spalin
 
To chyba wszyscy używają emulatorów ;). Na razie udało się wykręcić 4 górne śruby trzymające górna blachę. Są malutkie i poszły po laniu Wd40 z lekkim oporem. Gwint niezardzewiały.


Haynes pisze, że należy:
1. Odkręcić dolną poduszkę silnika
2. Wyciągnąć kolektor dołem (nie trzeba wyciągać półosi)

Momenty dokręcania kolektora wylotowego:
Do głowicy:
Krok 1 15Nm
Krok 2 20Nm
Osłony metalowe 10Nm
Dolne mocowanie 20Nm

tomom 27-05-2024 11:37

Odp: W jaki sposob zdemontowac katalizator spalin
 
Kat wymieniony. Błąd P0420 zniknął. Żadna szpilka nie urwana i żadna nakrętka nieobrobiona. Klika dni lania WD40 i na końcu Wurth Boltex. Do śrub łączących kata z rurą wydechową najlepiej podejść zza plecionki w okolicach pierwszego wieszaka długim płaskim kluczem z nasadką i grzechotką.

Szpilki do głowicy można zakontrować nasadką typu E czyli odwrócony TORX.

romano11 27-05-2024 14:36

Odp: W jaki sposob zdemontowac katalizator spalin
 
Cytat:

Napisał tomom (Post 3494215)
Do śrub łączących kata z rurą wydechową najlepiej podejść zza plecionki w okolicach pierwszego wieszaka długim płaskim kluczem z nasadką i grzechotką.

Też grzebałem w tych okolicach, ale moja wyobraźnia tego nie ogarnia - możesz to narysować? :mrgreen: Rozumiem długi płaski klucz, rozumiem grzechotkę z nasadką, ale jak to połączyć w jedno?:?:

Antej 27-05-2024 16:16

Odp: W jaki sposob zdemontowac katalizator spalin
 
Cytat:

Napisał romano11 (Post 3494231)
jak to połączyć w jedno

Ban na google,czy takie cudo pod strzechy jeszcze nie dotarlo?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

romano11 28-05-2024 19:43

Odp: W jaki sposob zdemontowac katalizator spalin
 
No i gdzie tu jest nasadka?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.