Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana łożyska w tylnym kole (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=28236)

Bishkopt 14-02-2008 08:48

Re: Łożysko piasty tył TDCi kombi
 
420 zł jak cie interesuje OPTIMAL z piastą GG 12304292

jaco_k 14-02-2008 10:32

Re: Łożysko piasty tył TDCi kombi
 
Dzięki za porady. Mam nadzieję że jeszcze trochę pojeżdżę bo jak wspominałem to dopiero początki huczenia. Nie wiem czy dobre te z SKF /może polskie posłuży dłużej jak oryginał?/

heko 14-02-2008 10:50

Re: Łożysko piasty tył TDCi kombi
 
Cytat:

Napisał jaco_k
Dzięki za porady. Mam nadzieję że jeszcze trochę pojeżdżę bo jak wspominałem to dopiero początki huczenia. Nie wiem czy dobre te z SKF /może polskie posłuży dłużej jak oryginał?/

Przypomniałem sobie ze jak miałem ok 90tys.km to przy pełnym załadunku i pow 160km/h na zakrętach zaczynało huczeć. Już rozglądałem się za nowym, aż tu nagle przestało :fcp20 i do dzisiaj spokój :fcp15

Bishkopt 14-02-2008 14:28

Re: Łożysko piasty tył TDCi kombi
 
Cytat:

Napisał jaco_k
Dzięki za porady. Mam nadzieję że jeszcze trochę pojeżdżę bo jak wspominałem to dopiero początki huczenia. Nie wiem czy dobre te z SKF /może polskie posłuży dłużej jak oryginał?/

Witam w zestawie z piastą firmy OPTIMAL łożysko jest firmy SKF i sam ma takie założone i sprawuje sie znakomicie takze polecam

michalkacper 09-04-2009 15:27

Wymiana łożysk tył
 
Witam czy ktos juz wymienial lozyska z tylu w mondeo mk3 ,jak tak to prosze o jakies instrukcje i jakie lozyska kupic.dzieki

viruss21 09-04-2009 15:34

Wymiana lozysk tyl
 
Dołaczam się do wątku też czeka mnie wymiana... Z tego co widzę na allegro to jeśli chodzi o łożyska trzeba je wymienić razem z piasta? czy jest może ewentualnie inny sposób? same łożysko? może można je jakoś dokręcić żeby zlikwidować luzy ??

michalkacper 09-04-2009 17:06

Odp: Wymiana lozysk tyl
 
z tego co wiem to jest to element nie rozbieralny ,trzeba wymienic cala piaste,wlasnie kolega pojechal do polski na swieta to moze mi kupi,jak zrobie to opisze przebieg operacji.

michalkacper 09-04-2009 17:08

Odp: Wymiana lozysk tyl
 
moje bardzo wyja wiec nawet jesli by dalo sie luzy zlikwidowac to beda jeszcze bardziej wyly,troche lozysk sie juz na wymienialem wiec wiem z doswiadczenia

uro2 09-04-2009 17:43

Odp: Wymiana lozysk tyl
 
Cytat:

Napisał michalkacper (Post 1134808)
czy ktos juz wymienial lozyska z tylu w mondeo mk3

Robiłem to w moim mk1,łożysko z piastą niewiele się różni między mk1,a mk3.Obejrzyj fotorelację,może ci to coś ułatwi.

kiri 15-04-2009 21:08

Odp: Wymiana lozysk tyl
 
Witam

Podepnę się pod temat - musiałbym jak najszybciej wymienić łożysko, i teraz pytanie czy ktoś ma może namiary na jakieś względnie tanie egzeplarze SKF? Znalazłem w Inter Cars piastę SKF VKBA 3576, ale życzą sobie za nią 557,44 zł, a w dodatku nie piszą nic o tym czy jest w tym zębatka do ABS (o ile w Mondeo MK3 w ogóle jest to istotne). Na ford.sklep.pl parę łożysk mają ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ), ale nic do Mondeo MK3. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi - po cichu liczę na jakieś sprawdzone źródła, niekoniecznie od pana Mietka na Allegro ;)

Pozdrawiam


PS. Rocznie robię jakieś 10-12 tyś. km. Czy na pewno potrzebuję SKF, czy może warto poszukać jakiegoś tańszego zamiennika?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.