Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] remont silnika czy nowy silnik? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128075)

1olek 10-04-2011 20:53

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
cornholio01 ale moja odpowiedz dotyczy anglikow w PL wiec co w niej jest nie prawda ?

jareczek1980 10-04-2011 21:13

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Cytat:

Napisał cornholio01 (Post 1635583)
ewentualnie rozważ remont tego co masz o ile on sie nadaje do tego i po paru tysiącach

sorry, ale uważam, że nie wiesz co piszesz

gibon16 10-04-2011 21:35

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
zdecydowanie szukaj drugie silnika chyba że np mechanik da ci gwarancję że po remoncie przez jakis rozsądny czas ten samochód pochodzi. A jeśli będziesz szukać drugiego silnika to warto zaintersować sie takimi ofertami gdzie silnik jest jeszcze w samochodzie można zobaczyć jak pracuje . i wołaj od gości gwarancji tylko na okras dłuższy niż 14 dni jesli ktos ci taką da na piśmie to można mieć nadzieje że silnik jest dobry . Tak czy siak pewości mieć nie będziesz

jarcun 10-04-2011 22:41

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
przede wszystkim trzeba się dowiedzieć co jest z twoim bo są różni mechanicy

ethernal 11-04-2011 08:31

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Polecam poszukać na licencjonowanych szrotach w D. Zapłacisz 25-30% więcej, ale oni tam mają wszystko opisane i sprawdzone. Jesli coś na takim szrocie idzie "na półkę" to znaczy, ze nadaje się do ponownego użytku i jest dokładnie opisane (z jakiego modelu, jaki rok prod., jaki przebieg itp.). Warto się zainteresować, szczególnie jeśli masz rodzine albo znajomych w D.
Poza tym nie kupowałbym silników, które "stoją" dłuższy czas bez rozruchu.

PS. A moze trochę wysiłku i sprowadź "swieżego" rozbitka z zachodu ze sprawnym silnikie, weź sobie silnik i co jeszcze ewentualnie potrzebujesz, a resztę sprzedaj... masz szansę wyjść przynajmniej na "zero" :D

Pozdrawiam

BartoszZg 11-04-2011 08:52

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Poważnie zainteresowałbym się remontem obecnego uszkodzonego jeśli oczywiście jest co remontować. Ktoś wcześniej napisał aby postarać się o solidną diagnostykę i z tym również się zgodzę.
Jeśli remontujesz wówczas wiesz, które elementy masz nowe (z części oryginalnych lub zamienników renomowanych firm) ewentualnie naprawiane. Faktem jest, że silnik naprawiany a nie rozbierany poza pierwszym montażem to nie to samo ale kupując używkę nie masz pewności, że za jakiś czas silnik nie ulegnie poważnej awarii. Tym bardziej, że na polskim rynku motoryzacyjnym prawdopodobieństwo spotkać nie uczciwego sprzedawcę jest naprawdę duże.

Gucwiak 11-04-2011 17:08

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
remont wyjdzie znacznie drożej?

1olek 11-04-2011 18:03

remont wyjdzie o wiele wiecej niz drugi silnik

Cytat:

Napisał ethernal (Post 1635987)
Jesli coś na takim szrocie idzie "na półkę" to znaczy, ze nadaje się do ponownego użytku i jest dokładnie opisane (z jakiego modelu, jaki rok prod., jaki przebieg itp.).

Ja mam taki silnik w MKII, i ODRADZAM. Po pol roku wywalilo uszczelki pod glowica i silnik bierze olej. Oni jedynie chyba sprawdzaja czy odpala, w miare chodzi i nie kopci na niebiesko.

Interesuj sie tylko silnikiem ktory jest w aucie i to rozbitym, zeby odpalic go i sprawdzic. Bo jak auto nie jest rozbite to czemu idzie na czesci ? Bo silnik padaka w 99%

cornholio01 11-04-2011 18:17

Cytat:

Napisał 1olek (Post 1635794)
cornholio01 ale moja odpowiedz dotyczy anglikow w PL wiec co w niej jest nie prawda ?


jak w Pl to zwracam honor

Cytat:

Napisał jareczek1980 (Post 1635819)
sorry, ale uważam, że nie wiesz co piszesz


ja wiem co chciałem przez to powiedzieć - najwyrażniej nierozumiesz,przeczytaj całość a nie fragment zdania,a niechce mi się tego tłumaczyć

1olek 11-04-2011 18:19

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
prawda jest taka ze do PL jest targane to co mozna za grosze wyrwac, czyli wraki, bo inaczej zarobek sie zmniejsza i biznes sie nie oplaca ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.