Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Drgania podczas przyspieszania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123813)

Bourne 26-02-2011 11:03

Odp: Drgania podczas przyspieszania.
 
Cytat:

Napisał Wojtek (Post 1606858)
Luz na przegubie i kielichu może być niewyczuwalny , a będą drgania przy przyspieszaniu.

Tak ale gdy już układ napędowy przenosi wibracje na nadwozie to luz na przegubie wewnętrznym będzie znacznie mocniej wyczuwalny niż standardowy luz przy sprawnym przegubie

NeoAr 03-03-2011 20:06

Odp: Drgania podczas przyspieszania.
 
Miałem niedawno identyczny problem, kiedy przyśpieszałem od 70 km/h w górę całe nadwozie cholernie drgało, nie dało się szybciej jechać. Jadąc stwierdziłem, że to raczej z lewej strony tłucze, więc zdemontowałem półoś i okazało się że jedno z łożysk na krzyżaku jest pęknięte(igiełki się wysypały, a kawałem zewnętrznego pierścienia łożyska przemieszczał się w gumie).

Piotr21 24-03-2011 18:13

Odp: Drgania podczas przyspieszania.
 
Witam
Czy wymiana tego krzyżaka wiąże się z odkręceniem skrzyni.
Proszę o odpowiedz czy samemu można to zrobić ; co trzeba zdemontować, odkręcić itp.
Mam coś podobnego lecz drganie są cały czas, wzrastają ze wzrostem prędkości, na razie stawiam na tarcze hamulcowe.
Dodam jeszcze że jak zaczyna bić wciskam sprzęgło i bicie wzrasta i kierownica zaczyna drgać.
Z góry dziękuję

korek007 25-03-2011 09:17

Odp: Drgania podczas przyspieszania.
 
Cytat:

Napisał Piotr21 (Post 1624510)
Witam
Czy wymiana tego krzyżaka wiąże się z odkręceniem skrzyni.....

Witam
Trzeba tylko wymontować półoś. Jeżeli winowajcą drgań jest przegub wewnętrzny, to po zdjęciu nogi z pedału gazu drgania powinny zanikać.

Piotr21 28-03-2011 10:29

Odp: Drgania podczas przyspieszania.
 
Witam
wymieniłem krzyżak w półośce od strony pasażera, przed wymianą był wyczuwalny luz, po wymianie brak luzu.
Drganie się zmniejszyły lecz nadal są wyczuwalne przy wyższych
> 130 km/h prędkościach, co ciekawe drga i to dość intensywnie lewarek zmiany biegów.
Koła wyważone, przekładałem przód tył i na przemian żadnej różnicy.
Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem jakaś poduszka pod skrzynią.
Może ktoś ma pomysł co morze powodować drgania.

PS
Od razu odpowiem na temat warsztatu;
byłem pooglądali przejechali się, wzięli 50 zł i stwierdzili:
może być
- półośka, tarcze hamulcowe, skrzynia biegów, zawieszenie i jeszcze parę innych rzeczy.
żadnych konkretów, przepuszczam że jakbym zostawił to by wymienili wszystko bo wszystko uszkodzone dlatego wolę sam po kolei próbą błędów wymieniać.

Marek-B 28-03-2011 20:46

Odp: Drgania podczas przyspieszania.
 
Zainteresuj się łożyskiem podpory. sam to przerabiałem . Też podejrzewałem półosie.
Okazało się uszkodzone łożysko i luz w obejmie. Po wymianie spokój.

Piotr21 16-05-2011 10:43

Odp: Drgania podczas przyspieszania.
 
Witam
odświeżam temat ponieważ dziś zostałem zaskoczony zachowaniem auta.
Mianowicie drgania kierownicy nadal są przy prędkości tak 120 - 140 powyżej ustępują. Dziś jadąc w deszczu zostałem zaskoczony drgania ustąpiły całkowicie, kierownica ani auto nie drgnęło, auto zachowywało się jak nowe.
Czy woda mogła w jakiś sposób wpłynąć na jakiś podzespół jeżeli tak to na jaki i w jaki sposób.

Jester 16-05-2011 17:49

Odp: Drgania podczas przyspieszania.
 
Ustaw zbieżność.

Chiroo 21-05-2011 11:54

Odp: Drgania podczas przyspieszania.
 
Miałem to samo , wymień półoś i będzie po problemie.
Na allegro można kupić całe z przegubem odrazu polecam

viper11 22-05-2011 19:46

Odp: Drgania podczas przyspieszania.
 
Cytat:

Napisał korek007 (Post 1606002)
Witam
Było już o tym wiele razy.
Powodem mogą być (najczęściej):
1) przeguby wewnętrzne
2) tylne tuleje przednich wahaczy
3) łożysko podpory półosi
Pozdrawiam

Przeguby mam dobre, dwumasa dobra, łożysko podpory prawej półosi jest ok, zawieszenie bez zarzutu. A drgania podczas przyspieszania są nadal. Po wymianie poduszki pod silnikiem (od strony rozrządu) tak jakby drgania były mniejsze, ale są odczuwalne na 4 i 5 biegu przy prędkościach 80-120 m/h.

Jakies propozycje? Może to któraś z pozostałych podusek silnika? jak je sprawdzić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.