Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81389)

SrebnaStrzała 21-10-2009 19:23

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Cytat:

Napisał jarozza (Post 1269904)
400 zł drogo sam napinacz w sklepie forda internetowym kosztuje 260 zł ale tam jest też drogo poszukam jeszcze ...

...bo masz napinacz do benzyny do diesla kosztuje 360zł

jarozza 21-10-2009 19:48

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
OK rozumiem.

dartro 21-10-2009 20:06

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Wstawiłem kółko pasowe ze sprzęgłem od alternatora MK3 2.0 benzyna , pasuje idealnie .
Drgania ustąpiły jak ręką odjął . Polecam to rozwiązanie .

dartro 21-10-2009 20:08

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
można to kupić np. tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SrebnaStrzała 21-10-2009 20:22

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Cytat:

Napisał dartro (Post 1270050)
Wstawiłem kółko pasowe ze sprzęgłem od alternatora MK3 2.0 benzyna , pasuje idealnie .
Drgania ustąpiły jak ręką odjął . Polecam to rozwiązanie .

Wiesz myśle że gdyby to było takie banalne to by Ford nie robił różnych kół dla benzyny i diesla :)

dartro 21-10-2009 21:08

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Może i coś w tym jest , ale miałem dość wymiany co roku koła pasowego {dwumasa} -480zł , napinacz 350 zł, rolki , pasek i po ok 20ttkm wszystko szmelc .
Inni producenci z powodzeniem stosują rozwiązanie z kołem sprzęgłowym alternatora w silnikach diesla bo się sprawdza .

Maniok 23-10-2009 08:27

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Darto, to koło od alternatora wymieniłeś razem z całym osprzętem czy dopiero po jakimś przebiegu? Mam ten sam problem, wydałem kupe kasy na wymianę koła, napinacza, rolek i pasek po niewielkim przebiegu znowu zaczął wibować. Po zdjęciu osłony nadkola widać jak pasek drży na wolnych obrotach (u mnie ok. 700 obr/min.) między kołem pasowym a sprężarką klimy oraz na górze, między kółkiem napinacza a alternatorem.

dartro 24-10-2009 19:20

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Wszystko zostało stare , wymieniłem tylko kółko alternatora . Jakby występował za duży luz na tulejkach sprężyny napinacza , można je dorobić u tokarza z teflonu , tak robiłem wcześniej , sprawdzone .

keczup 24-10-2009 21:29

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Witam cały komplet wymieniłem rok temu, przez jakiś czas była cisza a teraz znowu zaczęło hałasować , wywaliłem 1300 zł z robocizną i co dalej z tym robić ???????

Pajlot 24-10-2009 21:49

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
U mnie po roku to samo!!!! Przejechałem raptem 13 kkm i znowu wibruje i hałasuje:((


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.