Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Na czym fabryka oszczędziła w produkcji? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143232)

pavman 01-12-2011 13:15

Odp: Na czym fabryka oszczędziła w produkcji?
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1742935)
pavman jak napiszesz jeszcze, że to wersja Titanium, to będę w szoku - podsufitka lepszej jakości podobno.
Całkiem równo docięte ;)

tak, to jest wersja titanium (wykończenie medium light stone). Może i jakość lepsza, ale cięte tym samym kozikiem ;)

De-Zet 01-12-2011 19:37

Odp: Na czym fabryka oszczędziła w produkcji?
 
No i wiem, na czym jeszcze fabryka oszczędziła. Na promieniu skrętu!
Moja poprzednia Octavia, choć kilka centymetrów dłuższa od C-Maxa, to promień skrętu miała o niebo lepszy. Nie wiem dlaczego tutaj parkowanie to porażka. Na swoim miejscu parkingowym mam wąski skręt i samochody też stają dość ciasno, więc muszę się nieźle nagimnastykować. Octavią wjeżdżałem na raz, teraz muszę ruszać przód-tył ze dwa a czasem i trzy razy. Dodam, że nie jestem manewrową d...pą, a w tym przypadku mam może nie problem, ale też i nie komfort.

No i dodatkowo brak mocowania dla gaśnicy. Niby taki bzdet a brakuje. A jest takie fajne miejsce w bagażniku bezpośrednio nad nadkolem. Aż się prosi o dwa paski z rzepem.

boncio 01-12-2011 21:24

Odp: Na czym fabryka oszczędziła w produkcji?
 
De-zet temat gaśnicy nie dotyczy fabryki, bo jest ona dokładana podobnie jak trójkąt w salonie, w którym kupowałeś auto, więc tylko do nich możesz mieć pretensje. Mnie w poprzednich fordach przykręcali do nadkola i zawsze miałem w tym problem, bo odpadały... Jak mi w C-maxie przymocują dowiem się w poniedziałek.

A promień skrętu, hmm mogłeś sprawdzić w katalogu ;)
Octavia może i dłuższa, ale rozstaw osi golfa.

nozda 01-12-2011 22:31

Odp: Na czym fabryka oszczędziła w produkcji?
 
a mnie drażni inny szczegół - obsługa świateł.

Normalnie światła są ustawione jako wyłączone - ale świecą normalnie - nie działają tylko długie, przeciwmgielne i.... podświetlenie kokpitu.
jak je oficjalnie włączę to światła świecą jak świeciły, zaczynają tylko działać wyżej wymienione rzeczy, poza kokpitem - on się podświetli po kilku sekundach :mad: DLACZEGO????

Rozumiem jakby na pozycji wyłączone były światła dzienne, ale w takim przypadku jest to zwykłe utrudnienie.

pavman 02-12-2011 08:55

Odp: Na czym fabryka oszczędziła w produkcji?
 
Cytat:

Napisał De-Zet (Post 1746272)
No i wiem, na czym jeszcze fabryka oszczędziła. Na promieniu skrętu!

niby o tym wiedziałem przeglądając katalog i testy, ale naprawdę fatalnie się manewruje...

boncio 02-12-2011 10:55

Odp: Na czym fabryka oszczędziła w produkcji?
 
A ja przyznam, że promienia skrętu akurat nie sprawdziłem, bo tego nie ma w katalogu.
Zobaczymy w praniu jak jest.

Cytat:

Napisał nozda (Post 1746399)
(...)Rozumiem jakby na pozycji wyłączone były światła dzienne, ale w takim przypadku jest to zwykłe utrudnienie.

To są światła dzienne według Forda, czyli słabiej świecące mijania. Po mieście w zasadzie nie trzeba włączać normalnych.
Swoją drogą taki patent oszczędza żarówki, bo w Fieście fabryczne mam już 49kkm.

radoslawc 02-12-2011 17:27

Odp: Na czym fabryka oszczędziła w produkcji?
 
---

radoslawc 02-12-2011 17:29

Odp: Na czym fabryka oszczędziła w produkcji?
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1746344)
De-zet temat gaśnicy nie dotyczy fabryki, bo jest ona dokładana podobnie jak trójkąt w salonie, w którym kupowałeś auto, więc tylko do nich możesz mieć pretensje. Mnie w poprzednich fordach przykręcali do nadkola i zawsze miałem w tym problem, bo odpadały... Jak mi w C-maxie przymocują dowiem się w poniedziałek.

A promień skrętu, hmm mogłeś sprawdzić w katalogu ;)
Octavia może i dłuższa, ale rozstaw osi golfa.

Gaśnica mieści się w schowku w bagażniku - po lewej lub prawej stronie.

pavman 02-12-2011 21:24

Odp: Na czym fabryka oszczędziła w produkcji?
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1746542)
...bo tego nie ma w katalogu.
Zobaczymy w praniu jak jest.

strona 43, sekcja 'wymiary'
jest po prostu kiepsko ;)

nozda 02-12-2011 22:18

Odp: Na czym fabryka oszczędziła w produkcji?
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1746542)
A ja przyznam, że promienia skrętu akurat nie sprawdziłem, bo tego nie ma w katalogu.
Zobaczymy w praniu jak jest.


To są światła dzienne według Forda, czyli słabiej świecące mijania. Po mieście w zasadzie nie trzeba włączać normalnych.
Swoją drogą taki patent oszczędza żarówki, bo w Fieście fabryczne mam już 49kkm.

aaaa to przepraszam!

tak czy inaczej - opóźnienie we włączaniu podświetlenia kokpitu mnie drażni :diabelek:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.