Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111355)

PAFFCIO 05-10-2010 22:25

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Wprawdzie mam 2.0 TDCi ale podobne objawy uziemiły mi mondziaka przy pewnej wizycie w Łodzi, co poniektórzy pamietają :-D
ad rem, jednakowoż...otóż okazało się (i u mnie sypało błędami z komputera), że mimo iż "niby wszystko z układem paliwowym było ok, to jednak na szybkozłączkach przy filtrze paliwa był luz, tzn. nie została dobrze zapięta i po pewnym czasie, rozszczelniła się.
Wyszło to jednak dopiero po gruntownym przejrzeniu instalacji.
Nie wymieniałeś niedawno filtra paliwa przypadkiem?
Poza tym...paliwa na 100 km to tak ok. 6-8 litrów co przy 70 litrowym baku powoduje, że jest go naprawdę mało, a jeszcze jak postało, to... IMHO w naszych silniczkach, należy bezwzględnie nie dopuszczać do takich sytuacji...

donpedro60 06-10-2010 15:37

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Ja bym proponowal zalatwic sprawe za posrednictwem Federacji Konsumenta.I niech daja nowy.A przynajmniej ich postraszyc.Tego sie boja wszyscy.

Snajper_881 06-10-2010 18:19

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Potem przez takich pedałów z ASO ludzie zrażają się do FORDA.

ciborowski1 06-10-2010 18:46

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Myślę że średnio mądry mechanik z wyposażeniem jakie mają w aso poradziłby sobie z tym w godzinkę ale w aso zostają ci poniżej średniej...

wesmond 06-10-2010 20:36

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
O serwisie POLMOTORS mogę powiedzieć tylko to że nalezy go omijać. Mimo znajomosci w tym serwisie srogo kilka razy się zawiodłem więc jak już naprawią to omijaj z daleka.

wowa_ja 07-10-2010 13:25

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Samochód odpalił. Wg serwisu problem tkwił w systemie bezkluczykowym (mam takowy) - nie rozpoznawał kluczyka. Przeprogramowano i na razie odpala za każdym razem. Samochodu jeszcze nie dostałem, chcą dokładnie sprawdzić dlaczego ten problem wystąpił. Wg mnie jak na razie zachowali się dość profesjonalnie, kulturalnie wobec klienta. Minus taki, że musiałem wydzwaniać, przyjeżdżać żeby cokolwiek się dowiedzieć.
Jakie są wasze doświadczenia dot. systemu bezkluczkowego?

gloomy 07-10-2010 14:29

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
bardzo pozytywne, jutro jadę spróbować aktywować opcję wyłączenia silnika po oddaleniu się samochodu bez kluczyka w środku.

piotras.w 07-10-2010 16:59

Cytat:

Napisał gloomy (Post 1519109)
bardzo pozytywne, jutro jadę spróbować aktywować opcję wyłączenia silnika po oddaleniu się samochodu bez kluczyka w środku.

Coś takiego w ogóle jest?

Cytat:

Napisał wowa_ja (Post 1519085)
Samochód odpalił. Wg serwisu problem tkwił w systemie bezkluczykowym (mam takowy) - nie rozpoznawał kluczyka. Przeprogramowano i na razie odpala za każdym razem. Samochodu jeszcze nie dostałem, chcą dokładnie sprawdzić dlaczego ten problem wystąpił. Wg mnie jak na razie zachowali się dość profesjonalnie, kulturalnie wobec klienta. Minus taki, że musiałem wydzwaniać, przyjeżdżać żeby cokolwiek się dowiedzieć.
Jakie są wasze doświadczenia dot. systemu bezkluczkowego?

Troszkę Ci naściemniali,jeśli by nie rozpoznawał kluczyka to mieli by taką informację na zestawie wskaźników i rozrusznik by nie kręcił.
Stawiam na zapowietrzenie układu paliwowego.

wojtbf1 07-10-2010 19:12

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Cytat:

Napisał gloomy (Post 1519109)
jutro jadę spróbować aktywować opcję wyłączenia silnika po oddaleniu się samochodu bez kluczyka w środku.

Czekamy na relację z operacji.....

wowa_ja 10-10-2010 13:45

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Wczoraj byłem w serwisie, by odebrać auto. Dowiedziałem się, że tak naprawdę nie wiadomo dlaczego nie chciało odpalić. Z centrali Forda dostali informację, że właśnie system bezkluczykowy może być powodem, więc go przeprogramowano. Przy okazji zgłosiłem stukanie przy zamykaniu szyby od strony pasażera - czekam na nowy podnośnik .
A teraz najzabawniejsze! Odebrałem papiery i kluczyki, wsiadam i .... nie odpala. Wołam mechanika - nie odpala. Minę miał nietęgą. Mówił, że od 3 dni sprawdzali w różnych warunkach, po postoju w nocy na dworze i za każdym razem odpalał. Rankiem przed odbiorem też mu zapalił, auto było myte i ponownie wyjechało na dwór. Po n-tym kręceniu odpalił, podjechałem na pobliską stację, dotankowałem 20l i zostawiłem w serwisie. W poniedziałek dalej będą badać. Mechanik powiedział, że podejrzewa raczej usterkę mechaniczną.
Ja się zastanawiałem nad zapowietrzeniem, ale teraz zgłupiałem, czy po paru godzinach postoju może się zapowietrzyć? Tym bardziej przez kilka dni odpalał (nie podejrzewam, żeby mnie okłamywano).
Kurczę, samochód drugi tydzień w serwisie i nie wiadomo o co chodzi...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.