Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1.6 TDCI Brak mocy w upały, Spadek mocy gdy gorąco (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281751)

maureliusz 05-06-2018 09:35

Odp: 1.6 TDCI Brak mocy w upały, Spadek mocy gdy gorąco
 
Pierwszego razu nic. Tylko od dołu / od przodu przez zderzak.

Za drugim razem otworzyłem maskę, wyciągnąłem 6 śrubek przed chłodnicą (wkręt+taki plastykowa koszulka) i ściągnąłem osłonę między chłodnicą a przednią atrapą aby mieć dojście od góry. Liczyłem, że uda się dojść do intercoolera od drugiej strony. Niestety nie, ale za to jeszcze potraktowałem obie chłodnice :-) - efekt teraz klima się nie wyłącza, a do tej pory czasami przy upałach wyłączała się na postoju na 2-3 sekundy.

Ale kiedyś jak znajdę chwilę to wyciągną ten intercooler i przeczyszczę porządnie również w środku.

krzys1968 05-06-2018 18:05

Odp: 1.6 TDCI Brak mocy w upały, Spadek mocy gdy gorąco
 
Troche zabawy jest zeby IC zdemontowac

lucas4891 05-06-2018 18:16

Odp: 1.6 TDCI Brak mocy w upały, Spadek mocy gdy gorąco
 
No niestety tak to jest w tych nowoczesnych silnikach.
Syf wpada miedzy chlodnice, ale wypasc juz sam nie chce. Osobiscie prawie za kazdym razem jak myje auto to przejade karcherem po chlodnicach, tak przez atrape.
Ostatnio zmienialem linke otwierania maski i mialem okazje zobaczyc stan chlodnic.
Byly czyste- nie powiem, ale igliwia miedzy intercoolerem a chlodnica klimy to bylo nie malo.

hindus 05-06-2018 19:12

Odp: 1.6 TDCI Brak mocy w upały, Spadek mocy gdy gorąco
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 2988869)
Osobiscie prawie za kazdym razem jak myje auto to przejade karcherem po chlodnicach, tak przez atrape.

Ja zawsze omijam, bo się boję, że poleję wodą na rozgrzany silnik i pęknie :P Musiałbym odczekać żeby ostygło chyba...

maureliusz 06-06-2018 22:28

Odp: 1.6 TDCI Brak mocy w upały, Spadek mocy gdy gorąco
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 2988907)
Ja zawsze omijam, bo się boję, że poleję wodą na rozgrzany silnik i pęknie :P Musiałbym odczekać żeby ostygło chyba...

:-) a jak jedziesz rozpędzony i zaczyna padać deszcze... to się zatrzymujesz? :-D

hindus 07-06-2018 04:56

Odp: 1.6 TDCI Brak mocy w upały, Spadek mocy gdy gorąco
 
Wiesz, jest różnica między "krople deszczu na chłodnicę" a "20 litrów na minutę pod ciśnieniem do wnętrza komory silnika" ;)

maureliusz 12-06-2018 07:17

Odp: 1.6 TDCI Brak mocy w upały, Spadek mocy gdy gorąco
 
Z punktu widzenia rozgrzanej chłodnicy... żadna różnica.
Z punktu widzenia cienkich lamelek - tak duża różnica.


Ale do rzeczy!
Weekend - 32 stopnie!
Auto ciąąąąągnieeee! Oczywiście nie jest tak elastyczne jak w chłodne dni, ale nie ma porównania!
Klima się nie wyłącza!

WNIOSEK: Mycie głupim Karcherem chłodnic i intercoolera na myjni DZIAŁA!

KONIEC :-).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.