Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149962)

deku 06-02-2012 09:34

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał tomczers (Post 1778858)
to w jaki sposób zamapuję ten bezpiecznik na konrektne urządzenie?

No to chyba bezpieczniki są opisane (pewnie zawęzisz obszar poszukiwań).

To ja zadam pewnie najbanalniejsze z banalnych pytań. Jak się wpiąć miernikiem, żeby sprawdzić ile pobiera prądu:
1) w spoczynku (samochód nieodpalony)
2) gdy samochód odpalony
3) jak sprawdzić alternator...

Piotruchor 06-02-2012 12:28

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
no właśnie.......... widzę że bez elektryka się nie obędzie. Cóż z tego że wyselekcjonuję bezpiecznik, jak tylko dowiem się który to obwód, a auto dalej będzie zepsute. Poza tym jeśli to np.dioda w alternatorze, to co ja zrobię bez elektryka z tym alternatorem? A jak się dowiem że to coś w ECU? Kupa i tyle. Poradzić se mogę jak przekaźnik albo żarówka będą do wymiany, ale do innych usterek to za cienki bolek ze mnie.... :( mam tylko nadzieję że to rzeczywiście jakaś popierdółka......

sp9wlc 06-02-2012 12:30

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał Piotruchor (Post 1777612)
. Okazało się że po wyłączeniu wszystkiego, prąd jaki wychodzi z akumulatora to od 1,2 do 2,1A!! LUDZIE, TO AUTO TO JAKIŚ BUBEL! Przecież po 10 godzinach pojemność jaka ubędzie z akumulatora to od 12Ah do 21Ah!! Po jednej-półtorej doby nie będę w stanie uruchomić auta choćby pod maską był akumulator atomowy! Czy ktoś miał taki problem????? Co pobiera taki prąd i po co?

Jakie kolwiek tłumaczenie temu człowiekowi co nalezy zrobić nie da najmniejszego rezultatu, jemu poprostu zepsół się FORD i tyle.

sp9wlc 06-02-2012 12:32

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał Piotruchor (Post 1778985)
no właśnie.......... widzę że bez elektryka się nie obędzie. Cóż z tego że wyselekcjonuję bezpiecznik, jak tylko dowiem się który to obwód, a auto dalej będzie zepsute. Poza tym jeśli to np.dioda w alternatorze, to co ja zrobię bez elektryka z tym alternatorem? A jak się dowiem że to coś w ECU? Kupa i tyle. Poradzić se mogę jak przekaźnik albo żarówka będą do wymiany, ale do innych usterek to za cienki bolek ze mnie.... :( mam tylko nadzieję że to rzeczywiście jakaś popierdółka......

świete słowa, przynajmniej sobie krzywdy nie zrobisz, ja jak nie czuję sie na siłach to mnie koniami do roboty nie zagonisz, np kafelek nigdy nie położę,

KrisW 07-02-2012 06:45

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał deku (Post 1778871)
To ja zadam pewnie najbanalniejsze z banalnych pytań. Jak się wpiąć miernikiem, żeby sprawdzić ile pobiera prądu:
1) w spoczynku (samochód nieodpalony)
2) gdy samochód odpalony
3) jak sprawdzić alternator...

1. Szeregowo między klemę i akumulator - podłączyć miernik i zdjąć jedną klemę.
2. jw. - ale raczej nie potrzeba badać. (Badamy prąd)
3. Równolegle między stykami akumulatora. (badamy napięcie)

maciaba 07-02-2012 12:38

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Generalnie nie radzę mierzyć prądu podczas odpalonego silnika, chyba, że masz miernik o dopuszczalnym zakresie do 250A, to wtedy śmiało.

tomczers 07-02-2012 22:28

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał krzysiekwitula (Post 1779490)
1. Szeregowo między klemę i akumulator - podłączyć miernik i zdjąć jedną klemę.
2. jw. - ale raczej nie potrzeba badać. (Badamy prąd)
3. Równolegle między stykami akumulatora. (badamy napięcie)

ad.2 -- nie mierzymy, nie warto ryzykować miernika -- prąd startowy silnika jest bardzo duży
ad.3 -- powinno być 14.4V przy odpalonym motorze -- poprawcie mnie jeśli się mylę

Rafał A.(antek) 07-02-2012 23:37

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
jak bedziesz mial jaki bezpiecznik to pomozemy naprowadzic cie co.

sp9wlc 08-02-2012 04:42

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
w samochodzie średnio to ok 3 km kabli, któryś mógł sie uszkodzić tymbardziej teraz na mrozie, dodatkowo w samochodzie jest kikla/kilkanaście a czasem nawit wiej urządzeń elektrycznych które tez mogły się uszkodzić. Dobrze Antek radzi, sprawdz który tyle prądu pobiera a resztę pomoże forum nie rzadko "zawodowców"

KrisW 08-02-2012 09:38

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał tomczers (Post 1780143)
ad.2 -- nie mierzymy, nie warto ryzykować miernika -- prąd startowy silnika jest bardzo duży

A po co mierzyć prąd rozruchowy? W sumie może to dać jako taki pogląd o stanie rozrusznika. Jednak wtedy raczej powinno się mierzyć miernikiem cęgowym. Chyba że przez bocznik, ale wtedy dużo zabawy jest. Normalnie to raczej nie ma miernika który by wytrzymał pomiar prądu rozruchowego. W pytaniu było jednak o prądzie spoczynkowym. Więc jak najbardziej powinno się go zmierzyć po 30 minutach od zamknięcia auta.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.