Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Lista ewentualnych usterek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=36509)

Ravic 20-01-2008 14:44

Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek
 
potwierdzam - poza nie przemyślaną tylną klapą usterek brak...

kubuspuchaty 20-01-2008 15:30

Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek
 
Jeśli dopiero zamówiłeś to będziesz miał nowy soft. Jeśli zaś, rozchodzi się o wodę z klapy to nie zauważyłem tego problemu u siebie. Być może, problem ten został rozwiązany w Genk w ciągu ostatnich tygodni. Podobnie zresztą jak wspomniana sprawa softu. Koledzy, którzy odebrali swoje cacuszka w drugiej połowie 2007 zgłaszali brak informacji o aktualnym spalaniu, w autach produkowanych w 2008, dane te są dostępne bez żadnych problemów. Pozdrawiam i życzę cierpliwości w oczekiwaniu na realizację zamówienia. Jak czekałem na Mondi to nie wiedzieć dlaczego czas mi się ssssstrasznie wlókł :fcp4

20-01-2008 15:52

Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek
 
Dziękuje wszystkim użytkownikom tego forum za podzielenie sie swoimi doświadczeniami pozytywnymi i tymi negatywnymi odnośnie tego modelu Forda. Jestem miło zaskoczony że tak sprawnie działa to forum (dzis dopiero sie zarejestrowałem) a tyle pomocnych "dłoni" wyciągnięto do mnie. Jeszcze raz wielkie dzięki. Jeśli jeszcze cos wiecie w temacie "mojego" i Waszego autka zapraszam.
Pozdrawiam

subratri 20-01-2008 16:06

Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek
 
a ja czytalem wczoraj w jakiejs francuskiej gazecie test kombi w wersji ghia
auto podsumowano tak:
jak na samochod w tej cenie nie posiada on wad

heko 20-01-2008 16:45

Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek
 
Cytat:

Napisał subratri
a ja czytalem wczoraj w jakiejs francuskiej gazecie test kombi w wersji ghia
auto podsumowano tak:
jak na samochod w tej cenie nie posiada on wad


W przeciwieństwie do nowej Laguny :563:

20-01-2008 17:13

Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek
 
nie czytałem wprawdzie nic we francuskiej prasie o nowym mondeo kombi ale ciekawi mnie sormułowanie "nie ma wad jak na auto w tej cenie". Cena nie jest mała, jest normalna-przynajmniej tak sądzę. Co do Laguny nie wiem jak z podzespołami ani silnikami ale stylistyka tej najnowszej nie podoba mi sie wcale-bez wyrazu (poprzednia była ok).

PAFFCIO 20-01-2008 17:58

Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek
 
Cytat:

Napisał kubus_puchaty
.... Koledzy, którzy odebrali swoje cacuszka w drugiej połowie 2007 zgłaszali brak informacji o aktualnym spalaniu, w autach produkowanych w 2008, dane te są dostępne bez żadnych problemów. ...:fcp4

Czy to znaczy, że w autkach produkowanych już w tym roku, wyświetlane jest chwilowe spalanie na wyświetlaczu?
Czy myślicie, że przy przeglądzie mógłbym ewentualnie zażądać/prosić :fcp2 o wgranie nowego softu?

TiM 20-01-2008 19:03

Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO
Czy to znaczy, że w autkach produkowanych już w tym roku, wyświetlane jest chwilowe spalanie na wyświetlaczu?
Czy myślicie, że przy przeglądzie mógłbym ewentualnie zażądać/prosić o wgranie nowego softu?

Właśnie też się zastanawiam... W Dieslach też jest?

kubuspuchaty 20-01-2008 19:15

Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek
 
Na jednej z angielskojęzycznych stron, napisano ,że ten soft to jest wgrywany już od końcówki grudnia. Porównywałem z naszą instrukcją obsługi i tam, tych zmian jeszcze nie uwzględniono. Cieszę się, że pomogłem i gońcie do ASO po wymianę softu. :fcp2

iraas 20-01-2008 19:19

Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek
 
Cytat:

Napisał TiM
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes
a co to znaczy na trasie nieoszczednie jezdzac ze pali 6,3 litra oleju?

Jadąc w trasie, po krętych drogach, nie bojąc się wyprzedzania i gwałtowniejszych manewrów, dynamicznie wykorzystując mozliwości silnika spala około 6,3l.
Poczytaj sobie o ecodriving'u (google najlepiej) - mozna i tak, pewnie zszedł by jeszcze litr albo i lepiej... Ale jadąc normalnie pali właśnie tyle. Ot co.
A jak chodzi o miasto to tak jak pisałem wyżej...

A piękne jest to że na autostradzie, jadąc 150km/h, na szóstym biegu mam 2700rpm i spalanie nieco powyże 6 litrów... Rewelacja! :fcp4

TiM popieram w 100% autostrada+6bieg+2700rpm=150km/h=6,6 l/100km po przejechaniu 200 km Stryków-Poznań. Za to ten samochód kocham najbardziej, że tankuję go co 900 km. Poprzedni mój był benzynowy Scenic miał bak 60 l i co z tego że na trasie Poznań-Łódź-Poznań musiałem profilaktycznie tankować w Łodzi aby dojechać do domu (średnie zuzycie dochodziło do 18 l/100 km :572: )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.