Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana filtra kabinowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292343)

dyzio76 16-03-2010 19:42

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Nie no co do tego ze jest super nie mam watpliwosc a ze sa pewne nieudogodnienia to w kazdej marce sie zdarza cos nie tak tu akurat jest sprawa tego filtra . troche sie ociepli to sie pomecze zobaczymy co z tego wyjdzie a tymczasem zamykam temat i dzieki chlopaki za pomoc . Do nastepnego problemu .narazie

Stasiu47 16-03-2010 21:23

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Raz to zrobiłem, a udało się tylko dlatego, że miałem jakieś stare przegubowe (coś jakby dwa przeguby Cardana) przedłużki do kluczy nasadowych. Standardowymi kluczami nie ma co sie do tego zabierać. Jeżeli będę jeszcze miał ochotę to zrobić to poszukam takich elastycznych kluczy z wymiennymi końcówkami - widziałem takie śrubokręty, myślę, że klucze nasadowe i torxy też takie są.
Umieszczenie filtra w tym miejscu to porażka Forda. Żeby go włożyć trzeba go złamać - czy wtedy taki pogięty filtr dokładnie wypełnia kieszeń? Mała nawet szpara spowoduję, że filtr nie spełni swego zadania.
Chociaż prawdę mówiąc podobny problem z łamaniem filtra występuje w Astrze II.

smook 16-03-2010 21:34

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
dyzio
nie wiem czy odgrzybiałeś klimę i robiłeś jej przegląd, ale własnie podczas czyszczenia pasuje filtr zdemontować.
I tak płacisz ze dezynfekcje i wymianę czynnika, co wiąże się z demontażem. Pewnie sprzętu do ww.akcji nie posiadasz. Jak zapłacisz magikowi, to jak już filtr wyjmie to daj mu do założenia nowy.

No chyba, że musisz wymienić teraz - ale przed czyszczeniem układu nie warto wkładać czysty filtr.

A projektantom filtr kabinowy w d... za to rozwiązanie.

mkaminski100 17-03-2010 13:23

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Cytat:

Napisał smook (Post 1388873)
A projektantom filtr kabinowy w d... za to rozwiązanie.

Jak wiesz co robisz to zajmuje to krocej niz np zdjecie podszybia w MKI do wymiany filtra a potem zastanawianie sie czy tasma od grzania szyby nie przerwana lub czy nie bedzie cieklo do srodka. Patrz tez na pozytywy :)

Jester 17-03-2010 14:07

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Gdyby klapka filtra była po stronie pasażera życie byłoby prostsze, a wymiana nieskomplikowana...
Projektanci jednak dali ciała.

mkaminski100 17-03-2010 15:48

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1389233)
Gdyby klapka filtra była po stronie pasażera życie byłoby prostsze, a wymiana nieskomplikowana...
Projektanci jednak dali ciała.

Moze i miala byc, ale to byloby za proste i kto jak nie serwis by skubal wszystkich?

sterowiec68 17-03-2010 16:00

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Żaden brzeszczot. Trzeba tylko (hehe) odkręcić i wyjąć całą podstawę pedałów. Wiąże sie to z demontażem właściwie wszystkich plastików po stronie kierowcy. No i potem zapunktowanie szpilek od nowa. Przerabiałem to.

maureliusz 17-03-2010 16:25

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Każdy robi po swojemu:-) Mi się nie chciało wszystkiego odkręcać (zmrok się zbliżał), zatem brzeszczot sandvik w dłoń:-) i zrobione :-)

sterowiec68 17-03-2010 17:56

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
No ale co da ten brzeszczot ? To przecież nie chodzi o ukręcenie się gwintu ,gdzie szpilki trzeba i tak wywalić, tylko puszcza ich zapunktowanie właśnie do podstawy pedałów. Upierdzielisz stare to i tak nowe musisz załapać od spodu. Inaczej każda(i tak już na maxa upierdliwa) wymiana filtra będzie odbywać sie za pomocą brzeszczota. Chyba że mówimy o innych śrubach :).

maureliusz 17-03-2010 18:57

Odp: Filtr kabinowy wymiana
 
Nie mam czasu obszernie pisać poraz drugi. Tutaj masz opis i rozwiązanie made by me:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdro!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.