Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317135)

domekrap 13-02-2021 15:13

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Samochód stał dzisiaj parę godzin w podziemnym parkingu. Silnik został rozgrzany. Ikona nadal szara a start/stop nie działa. Wszystko wskazuje że funkcja jest wyłączona.

typojack 13-02-2021 15:34

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
U mnie auto o dziwo dziś przy -1 odpaliło system szybki skok temperatury chyba pomógł...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

janekkuga 13-02-2021 18:35

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Miałem ten sam problem..... dowiedziałem się w Aso że problem jest w akumulatorze czyli nie doładowany. Dobry prostownik i parę godzin ładowania załatwił temat. Jeżeli akumulator nie jest w pełni naładowany co w zimie często się zdarza to komputer dla dobra pozostałych systemów odłącza tą funkcję . Zdarzenie miało miejsce ubiegłej zimy i do tej pory nie powtórzyło się. Kuga Mk2

domekrap 14-02-2021 14:09

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Samochód stał dwie godziny w podziemnym parkingu. Silnik byl rozgrzany do 90 stopni. Start/stop nadal wyswietla się nieaktywny. Typuję ze funkcja jest nieaktywna. W mojej ocenie trzeba ją komputerowo aktywować.

Orzel75 14-02-2021 14:26

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Cytat:

Napisał domekrap (Post 3319341)
W mojej ocenie trzeba ją komputerowo aktywować.

W mojej ocenie gdyby była nieaktywna to ikony, nawet skreślonej, na desce by nie było.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

typojack 14-02-2021 14:46

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Cytat:

Napisał domekrap (Post 3319341)
Samochód stał dwie godziny w podziemnym parkingu. Silnik byl rozgrzany do 90 stopni. Start/stop nadal wyswietla się nieaktywny. Typuję ze funkcja jest nieaktywna. W mojej ocenie trzeba ją komputerowo aktywować.


Tak jak napisał Orzeł gdyby funkcja była nieaktywna to by się nie zapałał nawet szara ikonka... moim zdaniem to kwestia odczuwalnej temperatury zewnętrznej jeśli jest skok na plis to wtedy działa mimo rozgrzanego silnika i komfortowego ciepła w środku. Wcześniej jak temperatury spadały 2 potem -1 to nie odpalali mi się dopiero jak temperatura skoczyła z -12 na -1 to poczuło różnice i u mnie działa... tzn działało bo dopiero wczoraj mi się odpaliło a dziś nie jeździłem:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Orzel75 14-02-2021 15:15

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Cytat:

Napisał typojack (Post 3319351)
... moim zdaniem to kwestia odczuwalnej temperatury zewnętrznej

1. Temperatura wnętrza - klima i ogrzewanie wymagają pracy silnika
2. Wilgotność wnętrza - klima osusza powietrze
3. Stan naładowania akumulatora
4. ?

Swoją drogą Kuga to moje pierwsze auto które bezczelnie i bez uprzedzenia samo wyłącza klimatyzację.


Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

typojack 14-02-2021 15:21

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Klimatyzacje? U mnie sam wyłącza ogrzewanie tylnej szyby i zmienia ustawienia podmuchu powietrza czy to tryb cyrkulacji:) niby można sobie poustawiać ale i tak wszystko tak jakby działało w trybie auto:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

domekrap 15-02-2021 17:31

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Jednak chyba pogoda. Dzisiaj ikona zielona i system ss zatrybil.

typojack 15-02-2021 19:03

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Ja mam dodatkowy pakiet serwisowy obejmujący wymiany bezkosztowe.. jak pojadę na serwis po 30tys to powiem ze maja sprawdzić i jak coś wymienić aku inne wadliwe elementy jak chociażby lampy przód i tył parujące od dnia odbioru auta...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.