Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ciężko odpala 1.8 TDCI poniżej -5 stopni. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197696)

Cyberek 26-01-2014 11:20

Jutro wymiana filtru paliwa a jak to nic nie da - czeka mnie wycieczka do Mikołowa na wymianę świec. Tez dolacz sie do pytania o komplet oryginalnych świec. Dzieki za dotychczasowe sugestie :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cyberek 26-01-2014 11:23

Albo inaczej - czy cena 40zl/sztuka oryginalnych fordowskich to normalna cena (coś tanio mi sie wydaje)


Sent from my iPhone using Tapatalk

gregor75 26-01-2014 11:54

Odp: Ciężko odpala 1.8 TDCI poniżej -5 stopni.
 
Cytat:

Napisał Cyberek (Post 2146497)
teraz rozkminiam jak mu antydepresanta (czy jak to sie tam zwie) wlać przez ten fantazyjny mechanizm w baku który otwiera sie tylko przy właściwej średnicy rurki

W bagażniku, we wnęce koła zapasowego powinieneś mieć lejek .
Cena ok.40 zł za świecę żarową jest normalną ceną

t.runo 26-01-2014 11:56

Odp: Ciężko odpala 1.8 TDCI poniżej -5 stopni.
 
Miałem identyczne objawy.Po wymianie świec pali bez problemu.Po 57 tyś trzy padły .Kupiem w sklepie internetowym Ford-esklep.pl po 40 zł.sztuka motorkraft , plus 80 zł wymiana z fakturą

gandolfinek 26-01-2014 11:56

Odp: Ciężko odpala 1.8 TDCI poniżej -5 stopni.
 
Cytat:

Napisał Cyberek (Post 2146502)
Albo inaczej - czy cena 40zl/sztuka oryginalnych fordowskich to normalna cena (coś tanio mi sie wydaje)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Takie faktycznie są chyba ceny na większości on-line sklepach fordowskich.
Także pewnie i coś w tym jest 40-50zł.
Ciekaw jestem ile takie świece będą kosztować w serwisie i ile za wymiane.

Aha, tak apropo co pisałes o dymieniu. U mnie dymi przy odpalaniu (a raczej próbie) nie aż tak mocno i normalnie na biało.

Cyberek 26-01-2014 12:08

Cytat:

Napisał gregor75 (Post 2146527)
W bagażniku, we wnęce koła zapasowego powinieneś mieć lejek .

Cena ok.40 zł za świecę żarową jest normalną ceną


Bóg zapłać dobry człowieku. Pamiętałem że tam są różne skarby, ale ze jest lejek nie przyszło by mi do głowy :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

t.runo 26-01-2014 12:10

Odp: Ciężko odpala 1.8 TDCI poniżej -5 stopni.
 
W serwisie Forda świece po 100 złi wymiana 200.Trzeba od serwisów jak najdalej.

jendrusi85 26-01-2014 12:11

Odp: Ciężko odpala 1.8 TDCI poniżej -5 stopni.
 
Jest prosta metoda żeby sprawdzić czy świece grzeją, trzeba włączyć światło wewnątrz i patrzeć czy przygasa po włączeniu zapłonu gdy świece zaczynają grzać i czy jaśnieje gdy świece przestają grzać. Jak świece są spalone nie ma poboru prądu i światło nie będzie przygasać. Sprawdziłem w swoim przed wymianą świec nie było żadnej reakcji a jak się okazało 3 były spalone po wymianie od razu widać reakcje jak światło przygasa.

peterpz 26-01-2014 12:26

Odp: Ciężko odpala 1.8 TDCI poniżej -5 stopni.
 
Dobry pomysł, żeby wymienić filtr paliwa. Może mieć wodę na dole, która zamarzła i go przytyka. To + świece rozwiąże wątpliwości :)

Cyberek 26-01-2014 14:51

Na razie swierze paliwo i antydepresant chyba troche pomogły. Po 2h postoju odpalił od ręki... Zobaczymy jak jutro rano... Ale do kolejki po mowy filtr i tak sie ustawiam. Ps - ceny świec w serwisie to jakiś kosmos jesli 100zl/sztuka, jakoś mi sie nie chce wierzyć ze sa inne niż te na necie.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.