Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] wymiana baterii w kluczyku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81710)

arturu7 02-11-2009 18:04

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam,
znalazłem rozwiązanie mojego problemu :) WSZYSTKO DZIAŁA!
W moim przypadku wyjmowanie samego bezpiecznika nic nie dawało, więc wyjąłem wszystkie kości znajdujące się w skrzynce bezpieczników (ponieważ nie wiem, która jest od czego). Nie mierzyłem czasu - jednak od wyjęcia do ponownego włożenia upłynęło nie więcej jak 5 min. Po włożeniu nawet nie musiałem programować kluczyka :) , wszystkie przyciski działały.
UWAGA
Po wyjęciu wszystkich kości trzeba ponownie wprowadzić kod zabezpieczjący do radioodbiornika. Jeśli ktoś nie posiada karty kodowej lub nie zna kodu, to proponuję nie wyjmować wszystkich kości (lub dowiedzieć się, która za co odpowiada :) ).

Od dziś życie (użytkowanie) znowu stało się prostsze :)

pozdrawiam

Paulo 02-11-2009 18:19

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam

Opiszcie jakie mieliście objawy wyczerpanej baterii oraz na jak długo starcza bateria. Będzie konkret w tym temacie.
Moja bateria od nowości (2005) nie zmieniana. Jestem w stanie zamknąć i otworzyć auto z około 4 -5 metrów.

alo68 02-11-2009 18:23

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
U mnie od kwietnia 2005 i wymieniałem na początku tego roku, czyli jakieś 4 lata wytrzymało, po wymianie pilot działa naprawdę zadziwiająco z baaardzo daleka :) Objaw wyczerpującej się baterii to taki że musisz podchodzić coraz bliżej i bliżej aż będziesz stał i celował przez szybę :)

arturu7 05-11-2009 21:49

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Zgadzam się z alo68 - bliżej i bliżej... takie są są objawy.

welyk 06-11-2009 08:54

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
ups.. właśnie wszedłem na forum zeby sie zorientować czy są problemy z wymianą baterii.
od tygodnia - dwóch muszę już celować z bliska w samochód zeby drzwi się otworzyły. co ciekawe zamykanie działa ze znacznie większej odległości...
zedług Waszych opisów jesli będe miał dobrą baterią i wymienię ją szybko nie powinienem mieć żadnych problemów?
czy też od razu nastawić się na rozłączanie kostek itd..

Powiedzcie jeszcze jak wygląd samo rozibieranie kluczyka (MK2)? widzę w nim małą szparkę - dusić w nią śrubokrętem i się otworzy?

alo68 06-11-2009 14:08

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
po rozłożeniu(otwarciu) kluczyka(scyzoryka) w środku widać taką dziurkę, wkładasz tam np. śrubokręt i rozdzielasz na dwie części, szybka podmianka baterii, i składanie :)

welyk 12-11-2009 15:02

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
mój kluczyk (MK2) nie jest rozkładany - scyzoryk, tylko zwykły (o co chodzi z tym radiowym kluczykiem?)
ktoś napisał wceśniej ze bateria "w Mk II w radiowym pilocie też jest cr 2032 "
a w takim nie-scyzoryku jaka jest bateria?

alo68 12-11-2009 15:50

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Baterię są takie same (3V CR2032)

KUSTO 22-07-2010 22:02

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
arturu7 napisałeś że odłaczyłeś wszystkie kostki od bezpieczników tych pod maską???
bo znów zajżałem za schowek jest moduł siemensa ale tam jest tylko jedna wtyczka podpięta i jedna mam niepodpiętą wisi na 2 kablach jak odłaczam to centralny nie działa wnioskuje po tym ze to modół centralnego ale po odpięciu nadal pilot z kluczyka nie działa

String 23-07-2010 12:00

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
podejrzewam że chodziło mu o wszystkie wtyczki ze skrzynki bezpieczników która znajduje się nad nogami pasażera.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.