Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Zamiana seryjnych glosnikow na jakie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122040)

fred33 06-02-2011 19:14

Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
 
Duke zakup 1 zestaw Hertz ESK 165 + dystans , resztę kasy przeznacz w wygłuszenie drzwi, uwierz mi wystarczy a różnica będzie najbardziej odczuwalna po wygłuszeniu ...

subratri 06-02-2011 19:21

Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
 
starczy w mondeo ;) W mondeo też wymieniłem tylko głośniki z przodu i było ok. Eliptoidalny głośnik grał na wysokości kolana i było cacy. Nie to auto, nie ten system. A same głośniki w galu są naprawdę dobre i są odseparowane. Tam brakuje tylko dużego basu, nie żeby wkurzać sąsiadów tylko żeby dopełnić to co jest.
Zrozum, że masz auto 3 razy mniejsze w środku a przestrzeń zamkniętą z każdej strony, W galaxy siedzi się jak na taborecie postawionym na gładkiej podłodze. Mały głośnk na wysokości łydki nic tam nie zdziała, jak cudowny by nie był.

fred33 06-02-2011 20:36

Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
 
podstawa to wygłuszenie drzwi subratri , nawet na fabrycznych głośnikach słychać różnicę , masz u siebie wygłuszone ???
nie patrz na moje auto ... robiłem już 3 galaxiaki, s-maxa , Alhambrę i Grand Voyagera ... także wiem co nie co o nagłaśnianiu aut,

subratri 06-02-2011 20:50

Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
 
nie mam wygłuszonych. Po co jak bas mam spod siedzenia. Ja tam pisze o tym co wiem. w 3 godziny i za parę groszy bez rozbierania całego auta, rozklejania izolacji i całego tego badziewia które wiąże się z głuszeniem drzwi mam dźwięk dużo lepszy od tego który Ty osiągnąłeś. Nawet nie odkręciłem jednego głośnika. Bo głośniki są DOBRE tylko basu z nich nie będzie.

fred33 07-02-2011 05:40

Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
 
widzę , że nie masz całkowicie pojęcia, posłuchaj sobie u kogoś , kto ma wygłuszone auto, kolego ja też mam u siebie suba (closed 22L , głośnik ROCKFORD FOSGATE PUNCH P1S41) i wiem o czym piszę , podstawa w CA to jest wygłuszenie ...

subratri 07-02-2011 07:47

Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
 
taa, wygłuszenie auta, potem porządna zabudowa w bagażniku, wymiana wszystkich głośników, kabli... wszystko zgoda, ale to jest mimo wszystko samochód. A tubę masz bo pewnie basu Ci z 16 tek nie wydało, nie? Mimo, że elipsa ma lepszy bas od okrągłego. Więc po co robić coś co nie przyniesie zamierzonego efektu? Ale nic tam. Każdy robi tak jak chce.

Iwo 07-02-2011 11:13

Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
 
subratri, nie przejmuj się za bardzo ;) fred33 wie wszystko a przynajmniej za takiego się uważa. Też raz ośmieliłem się mieć inne zdanie na temat głośników (konkretnie Hertza, którego on tak straszliwie poleca) to się dowiedziałem, że to opinia przeczytana w necie i żebym jej nie powielał. Także własne odmienne zdanie jest tu zakazane :]

fred33 07-02-2011 11:49

Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
 
Nie będę komentował waszych wypowiedzi , bo to nie ma sensu , szczególnie Iwo błysnąłeś w tym wątku ...
subratri jak będziesz miał możliwość to posłuchaj u kogos kto ma wygłuszone dobrze drzwi ;)
a elipsa wcale nie ma lepszego basu ...
tuby nie mam i nigdy nie będę miał ...

subratri 07-02-2011 13:27

Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
 
chodziło mi o suba, tak palnąłem, mialem na myśli głośnik basowy a czy on jest zabudowany w walec czy w skrzynkę...
Nie mam po co słuchać... Próbujesz wszczepić rozwiązania z innych konstrukcji (rozwiązania drogie, skomplikowane, czasochłonne, wymagające domontażu całego auta) na siłę a nie potrafisz przyjąć argumentów innych. Jak nie ma gdzie wsadzić głośnika to trzeba korzystać z miejsc fabrycznych i rzeźbić z drzwi skrzynie reakcyjne. W galaxy nie trzeba!! Nie trzeba żeby mieć dobry dźwięk. Radiem można odciąć niskie basy z drzwi i wygłuszenie nie jest do niczego potrzebne, a jeden głośnik basowy w zupełności starcza na rozniesienie niskich częstotliwości po płaskiej podłodze, bez wprowadzania całej budy w rezonans. Do każdego auta trzeba podejść osobno, chyba, że się nie ma fantazji, to do każdego można podejść tak jak wszyscy. Nic jednak nie zmieni faktu, ze 16 nie wyda z siebie basu... i już.
W audi mam upchnięte 4 szesnastki i to podobno jest ekwiwalent jednej trzydziestki. (tak mam bo nie ma miejsca na nic większego) Choć bym na rzęsach stanął basu z tego nie będzie... znaczy jest jak by kto kijem w garnek walił. to auto mam wygłuszone, tak jak to było możliwe.
Ale w galaxy ten zabieg jest poprostu zbędny!! przy użyciu dobrego radia i odpowiednio dużego głośnika basowego. Tyle mojego w tym temacie. Każdy robi tak jak chce.
PS, niestety uniwersalne rozwiązania rzadko są najlepsze... i prawie nigdy nie są najtańsze.

fred33 07-02-2011 14:41

Odp: Zamiana seryjnych glosnikow na jakie?
 
subratri ja nie piszę , że nie masz racji, ale autorowi chodziło o polepszenie dźwięku , a nie więcej basu , a jeśli rozmawiamy o polepszaniu dźwięku to zaczynamy od wygłuszenia auta , potem wymiana głośników, radia , dodanie wzmaka i uzupełnienie pasma subwooferem , a nie w odwrotnej kolejności , jeśli ma fabryczne radio , to jaki jest sens wkładać wzmak z subem , ...
dla ciekawostki w S-maxie suba wkładałem w miejsce koła zapasowego , więc bagażnik został praktycznie bez zmian ... (takie było życzenie właściciela pojazdu)
więc nie pisz mi o uniwersalnych metodach, bo do każdego auta podchodzi sie inaczej ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.