Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=97708)

lemon 28-06-2012 21:54

W dieslu na bagnecie wyglada na czarny ale wystarczy wytrzec bagnet w cos czystego by zobaczyc ze kolor jest ciemno brazowy a nie czarny. W innych autach tak zawsze mialem tylko teraz po wytarciu bagneta olej byl czarny a nie ciemno brazowy. Mysle ze po kilku wymianach olej bedzie ciemno brazowy a nie czarny.

Cytat:

Napisał FrogsterPL (Post 1846294)
A czy czasem w dieslach olej ZAWSZE nie robi się niemal od razu czarny? Czytałem jakiś czas temu, że jeśli się taki nie zrobi to oznacza, że nieprawidłowo spełnia swoje zadanie i nie wyłapuje np. żadnych ewentualnych zanieczyszczeń.

No wlasnie jest dokladnie odwrotnie i dlatego jest czarny.

Cytat:

Napisał rustin (Post 1846299)
parametry mówią za siebie a nie że nie sądzisz. ten co teraz podałeś jest lepszy ale powiedz jakie on ma ccs?
FrogsterPL ma rację więc takie spostrzeżenia wcale nie są wyznacznikiem jakości oleju, daj go na badania, zrób po nim płukankę czy coś to można coś stwierdzić

Ty sie uczepiles parametrow jakby one byly utrzymywane przez olej HC w calym okresie eksploatacji. Jesli uwazac ze HC jest lepszy od pelnego syntetyka to spoko ja nie mam nic przeciwko temu (co nie znaczy ze sie zgadzam). I kup sobie revanol bo to dobry olej typu HC jak wiekszosc na rynku.

rustin 28-06-2012 22:10

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
uczepiłem? a na czym się sugerować ? tym że olej jest czarny? czy ceną?
właśnie się parametrami zainteresuj to bzdur nie będziesz pisał i innych w błąd wprowadzał bo potem wszędzie taki bajki się szerzą przez takich jak ty.
Co do ravenola zalewam go do każdego swojego auta i w rodzinie.
I czytaj ze zrozumieniem, nie było mowy że hydrokrak jest lepszy od syntetyku pełnego tylko ravenol od motula itd. Jedynie motul który podałeś jest ok ale nie ma podanego ccs.

krystian69 28-06-2012 22:13

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
juz olej wybrałem i padło na Motul 8100 eco-nergy 5w30 ford 913c

waldemar251 28-06-2012 22:17

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
jaki olej mam wlać do mojego mondeo mam 161 tys przebiegu 2.0 tddi kupilem tydzien temu

lemon 28-06-2012 22:19

Cytat:

Napisał rustin (Post 1846311)
uczepiłem? a na czym się sugerować ? tym że olej jest czarny? czy ceną?
właśnie się parametrami zainteresuj to bzdur nie będziesz pisał i innych w błąd wprowadzał bo potem wszędzie taki bajki się szerzą przez takich jak ty.
Co do ravenola zalewam go do każdego swojego auta i w rodzinie.
I czytaj ze zrozumieniem, nie było mowy że hydrokrak jest lepszy od syntetyku pełnego tylko ravenol od motula itd. Jedynie motul który podałeś jest ok ale nie ma podanego ccs.

Sciemniasz ziomus teraz na maksa. Ja bajki pisze - a co ja brzecha jestem czy inny czeslaw milosz? Prosze cie przeczytaj co ja wczesniej napisalem i co ty za glupoty wypisujesz. Przeciez Revanol ktory wczesniej przywolales to jest nic innego jak HC - polsyntetyk a Motul 913C Specific to 100% syntetyk.
I kto tu jest Maria Konopnicka?

krystian69 - nie chwal sie:)

waldemar251 uzyj funkcji szukaj albo google

FrogsterPL 28-06-2012 22:23

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
A Ty użyj funkcji "Edycja", bo ja po Tobie nie będę ciągle sprzątać i łączyć Twoich postów -.-

lemon 28-06-2012 22:27

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
FrogsterPL- Sorry dude - will try my best:)

Wojtek 28-06-2012 22:46

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
Ja mam dość tego Waszego spamu i pisaniu piąty raz o tym samym.
Mam serdecznie dość sprzątania w tym temacie zbędnych postów.

Zrobiliście śmietnik z tematu jakich mało....

Moim zdaniem ten temat został już w 1000% wyczerpany merytorycznie.

Pozdrawiam
Wojtek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.