Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Typowe Awarie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75956)

AdiBest2 21-07-2010 14:24

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Jestem już po następnej wymianie tarcz hamulcowych a poszło następne łożysko w tylnym kole.

mkaminski100 21-07-2010 16:00

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Cytat:

Napisał Zvirek (Post 1475730)
Skoro ktoś kupuje klekota (droższy w zakupie od gazolinki), ponadto płaci duuuży podatek (w reichu za kundla trzeba ostro płacić), to kupuje go po to, żeby dużo nim jeździć - niemcy to naród który umie liczyć pieniądze. Absolutne minimum, żeby wyjść na zero w eksploatacji w stosunku do benzyny w DE to jakieś 30kkm per rok.

W Polsce to wyglada tak:
10lat x 30 tys km = 170 tys km.
5 lat x 30 tys km = 80 tys km

Kołbi 22-07-2010 11:29

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Witam

Kupiony 127 tys. km.

Jak narazie wymieniłem amarki przód po zimie.
Czeka akumulator (wygląda na pierwszy, a to już 6 lat)
Od paru dni odzywa sie szum z prawej z przodu, jakby mało powietrza w kole ale jest dobrze. Taki szum niezależny czy jadę na luzie czy nie. Wychodzi na to, że łożysko - często się pojawia w opisach usterek.
Czy wymienić można same łożysko czy trzeba cały kpl. z piastą.
W ofercie występuje też coś takiego jak: Łożysko podpory półosi ale to chyba nie to.
Podpowiedzi mile widziane.
Pozdrawiam

HYCHLA 23-07-2010 11:11

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Siemka.

Wymienia się cala piastę, dobre zamienniki robi FAG ktory zaopatruje m.in Forda. Trzeba użyć prasy.
Łożysko podpory prawej jest na prawej półosi wew. przed kielichem.

Pozdro.

Kołbi 24-07-2010 17:36

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Witam

Ceny są bardzo zróżnicowane od 100 do 400 zł za szt. Jakość pewnie też jest różna, FAG kosztuje ok 225zł. Jednak jak już robić to dobrze, a nie znów za rok to samo.

albor 26-07-2010 11:47

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1478299)
W Polsce to wyglada tak:
10lat x 30 tys km = 170 tys km.
5 lat x 30 tys km = 80 tys km

Ciekawa kalkulacja :)

Mój TDCi ma 4 lata i nie ma jeszcze 50 kkm na wyświetlaczu
Jakoś mnie to nie martwi. :roll:

mkaminski100 26-07-2010 12:01

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Cytat:

Napisał albor (Post 1480843)
Ciekawa kalkulacja :)

Mój TDCi ma 4 lata i nie ma jeszcze 50 kkm na wyświetlaczu
Jakoś mnie to nie martwi. :roll:

Bo tak sie sprzedaje auta w Polsce, a potem ludzie placza, ze cos ma tylko tyle najechane i juz sie zepsulo.
A najlepsze, ze kazdy przyznaje, ze 80% aut jest kreconych, a reszta bita, ale jego jako jedyne jest pewne, sprawdzone, niebite i z dokumentami. I oczywiscie poprzedni wlasciciel kupil diesla do dojazdow do kosciola ;)
To taki fakt, ktory warto pamietac jezeli ktos mowi, ze auto sie sypie (piep... Ford) a ma tak malo najechane ;) VW by sie tak nie sypalo ;)

tedii 26-07-2010 16:49

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1480848)
Bo tak sie sprzedaje auta w Polsce, a potem ludzie placza, ze cos ma tylko tyle najechane i juz sie zepsulo.
A najlepsze, ze kazdy przyznaje, ze 80% aut jest kreconych, a reszta bita, ale jego jako jedyne jest pewne, sprawdzone, niebite i z dokumentami. I oczywiscie poprzedni wlasciciel kupil diesla do dojazdow do kosciola ;)
To taki fakt, ktory warto pamietac jezeli ktos mowi, ze auto sie sypie (piep... Ford) a ma tak malo najechane ;) VW by sie tak nie sypalo ;)

Hej . zgadzam się z Tobą, bo niestety takie są fakty,a co do VW to według mnie badziewie. Jak słyszę głośny klekot, i wyjące turbo to albo jedzie autosan,albo golf.

mkaminski100 26-07-2010 16:59

Odp: Typowe Awarie
 
Troche zbaczamy z tematu wiec zanim nie zabija nas mod dodam 2 usterki ktore widzialem w wielu i C-Maxach i Focusach 2
- automatyczne wycieraczki chodza czasami jak chca, czyli np po odpaleniu sie wlacza, nawet jezeli nie ma deszczy, a jak mzy to siedza cicha.
- siedzenia rwa sie na szwach. Glownie dotyczy skory i weluru w wiekszym przebiegu i poczatkowe modele
- roletki okien w drzwiach maja wieczny problem ze zwijaniem sie. Najlepsze, ze kosztuja 215 Funtow...SZTUKA!!

gulik1978 27-07-2010 16:04

Odp: Typowe Awarie
 
Ale to nie jest błąd czujnika deszczu, że wycieraczka w ustawieniu auto włącza się po przekręceniu kluczyka. W samej instrukcji jest napisane, żeby tego unikać bo można uszkodzić gumy wycieraczki bo się włączą na "sucho"


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.