Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96369)

jvc 04-04-2013 17:21

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
No ja myślę że po prostu ,albo były niechlujnie tarcze montowane ,albo co bardziej prawdopodobne masz skrzywione piasty i każda tarcza będzie po czasie biła.

kolonez 04-04-2013 17:38

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał JonderMK4 (Post 1989848)
...Panowie zmierzyli bicie tarcz (co dziwne pierwszy raz były takie pomiary robione na tym samochodzi) ...

To jest warunek sine qua non przy wymianie tarcz. Jeżeli jakiś warsztat tego nie robi omijaj ich dalekim łukiem.

Wygląda na to że wreszcie trafiłeś na fachowców

Pozdrawiam

radekrogo 04-04-2013 17:50

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał enjoypoznan (Post 1989695)
Ogólnie to sprawa jest nieciekawa bo produkty nawet znanych firm za niemałe pieniądze okazują się tandetą.
Chociażby ferodo czy jak ktoś napisał Bosch. Masakra.

W dzisiejszych czasach nie ma zadnej pewnosci, ze to nie podroby z Chin. Internet jest tym zawalony, cenny przystepne ale jakie efekty sami widzicie.

Trimix 04-04-2013 18:43

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Stawiam na piasty .... Bynajmniej tak u mnie bylo z prawa i wystepowalo bicie . Bez wymiany piasty mozna sobie zakladac naj naj tarcze i tak sie pokrzywia i bicie znow powroci .

U mnie w Aso odrazu przy zgloszeniu pierwsze co pomiary bicia tarcz , demnontarz tarcz , pomiar piast , jedna piasta do wymiany , nowe tarcze ori i klocki ori i po problemie !!!

Piasty sa za slabe , a dokladnie ich mocowanie centralne .... Wystarczy dziura i po piascie . Ja bynajmniej w duza nie wjechalem mam 18 na lato a mimo to piasta zcentrowana .

edeks 16-04-2013 09:47

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Hej, mam do wymiany tarcze i klocki z przodu i zastanawiam się ile taka wymiana mnie wyniesie (oczywiście nie w ASO). Graty już do mnie jadą (klocki TRW i tarcze Zimmermann`a). A może da się to ogarnąć samemu?

pawpor 16-04-2013 10:58

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
edeks kto Ci sprzedał TRW do Zimmermanna - te klocki to starszne badziewie...
Koszt wymiany tarcz i klocków (rzetelnej wymiany) to 100-150zł/oś

dawid 16-04-2013 11:45

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Wiec jakie najlepsze do tych tarcz???

edeks 16-04-2013 12:21

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał pawpor (Post 1997136)
TRW do Zimmermanna - te klocki to starszne badziewie...

czytałem raczej pozytywne opinie na temat klocków TRW i kombinacji z tarczami Zimmermann`a.
Nie mialem ich nigdy wcześniej, więc zobaczymy, czy rzeczywiście takie badziewie, jak piszesz.

pawpor 16-04-2013 15:28

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał dawid (Post 1997170)
Wiec jakie najlepsze do tych tarcz???

Zimmermann/Ate/Ate Ceramic ze standardowych lub EBC Green z upgradowych

Bump: Edeks będą pyliły, mogą piszczeć (często się to zdarza), słabo hamują i praktycznie się nie zużywają czego niestety o tarczach z tymi klockami powiedzieć nie można...

heko 16-04-2013 15:31

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
...TRW to syyffff, niestety od co najmniej 2-3lat, tak samo jak bosch

Rallygan 16-04-2013 17:35

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Ja na Zimmermanach zrobilem 65kkm i bez bicia w zestawie zawsze z Fordowskimi klockami, tylko tymi co ida na pierwszy montaż (chyba Bosch).

Po tym przebiegu dopiero do wymiany tylne tarcze. Takze polecam zimmermana tylko z pewnej dystrybucji.

heko 16-04-2013 17:55

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Łukaaaasz, a Ty gdzieś był tyle czasu?? :D

Spock 16-04-2013 17:59

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Mam za soba duuuzo roznych kombinacji.Moj faworyt to tarcze ATE + klocki ATE Ceramic.Najlepsza kombinacja do codziennej jazdy.Jezeli sie sprawdzily na aucie z 410KM/600NM, to sprawdza sie takze na kazdym Mondeo

Rallygan 16-04-2013 20:04

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1997360)
Łukaaaasz, a Ty gdzieś był tyle czasu?? :D

Ciezko pracowalem... Nawet Paffcio o mnie zapomnial i choc ma 3 kopniecia w gaz do mojej nowej chaty, to nie zaglada :P

edeks 16-04-2013 20:17

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał pawpor (Post 1997296)
będą pyliły, mogą piszczeć (często się to zdarza), słabo hamują i praktycznie się nie zużywają

pawpor, jestem laikiem w kwestii tarcz i klocków, więc nie rozumiem jak klocki mogą się praktycznie nie zużywać i pylić jednocześnie? Myślałem, że to pylenie jest w wyniku ścierania okładziny o tarczę?
Dam znać jak wymienię i trochę polatam czy miałeś rację. Może innym się przyda na przyszłość ;)

heko 16-04-2013 20:18

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
...no to nie pozostaje Ci nic innego jak wpaść do Krk na corocznego mega spota w sobotę, a najlepiej już w piatek :P

corneliusab 16-04-2013 20:28

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Ja jak zawsze zakladam mikody tylko tym razem nacinane kupilem, do tego klocki ferodo premier. Na mikody nie moge narzekac, nigdy jeszcze mi sie nie pokrzywily, a nacinane lepiej hamuja jak sa rozgrzane.

Pozdrawiam

Rallygan 16-04-2013 21:41

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1997501)
...no to nie pozostaje Ci nic innego jak wpaść do Krk na corocznego mega spota w sobotę, a najlepiej już w piatek :P

Nie da rady, pomimo szczerych checi. Zona zabiera mi auto, rajdowka na kobylkach, a moje nowe dopiero sie produkuje...

pawpor 17-04-2013 09:44

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał edeks (Post 1997500)
ęc nie rozumiem jak klocki mogą się praktycznie nie zużywać i pylić jednocześnie?

Delikatnie się zyżywają ale pył jest tak paskudny z TRW, że ręce opadają - zresztą sam zobaczysz :)

kopydleusz 17-04-2013 10:03

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Muszę przyznać, że ładne bajki piszecie o TRW. Mam je od kilku miesięcy, żadnych problemów z tarczami, klocki się normalnie zużywają, pyłu strasznego nie ma - jest nawet mniejszy, niż na oryginałach z ASO. Nie widzę powodów, by oczerniać całkiem dobre hamulce tylko dlatego, że ktoś ma złe zdanie o danym producencie.

Sebastekatowice 17-04-2013 11:01

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1997841)
Muszę przyznać, że ładne bajki piszecie o TRW. Mam je od kilku miesięcy, żadnych problemów z tarczami, klocki się normalnie zużywają, pyłu strasznego nie ma - jest nawet mniejszy, niż na oryginałach z ASO. Nie widzę powodów, by oczerniać całkiem dobre hamulce tylko dlatego, że ktoś ma złe zdanie o danym producencie.

Zgadzam się z kolegą. Ja zakładałem TRW z Lagunie i żadnych problemów nie było :wink:

pawpor 17-04-2013 11:16

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1997841)
by oczerniać całkiem dobre hamulce tylko dlatego, że ktoś ma złe zdanie o danym producencie.

Wierz mi, że nie bez powodu wyleciały z naszej oferty...

bodziofila 17-04-2013 17:31

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
TRW totalne rzemioslo wiejskie,6tysiecy kilometrow w tym 4 w trasie i do smieci.nigdy TRW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

siebek 17-05-2013 09:17

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
U mnie najprawdopodobniej pójdzie na przód tarcza Brembo + klocki Mintex ze względu na raczej kiepski wybór części zamiennych w Norwegii.

Zastanawiam się natomiast czy nie przeprowadzić operacji wymiany tarcz i klocków samemu. Byłby to pierwszy raz i się trochę obawiam ale podobno do odważnych świat należy, a koszt takiej wymiany w warsztacie w Norwegii to ok. 1000zł bez części ;)

Czy do tłoczków w przednich zaciskach potrzebuje jakiegoś specjalnego klucza, żeby wkręcić tłoczek z powrotem? Coś jak:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] albo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]?

heko 17-05-2013 09:30

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
...nie, tylko wcisnąć :)

petrus1 17-05-2013 10:59

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał siebek (Post 2013914)
potrzebuje jakiegoś specjalnego klucza, żeby wkręcić tłoczek z powrotem?

Oczywiście taki klucz jaki podałeś w linku to profeska, ale ja używałem zacisku stolarskiego i też dało radę cofnąć tłoczek.

ja-ck 17-05-2013 11:45

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
witam czy ktos się orientuje gdzie kupić orginalne tarcze na przód do mondasia mk 4 2007 w szczecinie

siebek 17-05-2013 12:51

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Heko i petrus1 dzięki za odpowiedzi. Myślałem, że bez takiego urządzenia nie da rady :)

MateuszS 17-05-2013 18:54

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał ja-ck (Post 2013998)
witam czy ktos się orientuje gdzie kupić orginalne tarcze na przód do mondasia mk 4 2007 w szczecinie

Witam, a nie możesz kupić w sklepie internetowym? Dość przystępne ceny.
Drugie wyjście to możesz zajrzeć do działu sprzedam na forum.

Pozdrawiam.

siebek 24-05-2013 18:04

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Zabrałem się dzisiaj za wymianę tarcz i oczywiście dwie śruby trzymające jarzmo są tak zapieczone, że nijak nie idzie tego ruszyć. Psikałem WD-40, waliłem młotkiem w śrubę i nic.
Chciałem samodzielnie wymienić hamulce dla własnej satysfakcji ale jedyne czego dzisiaj doświadczyłem to ogromna frustracja
Psiuknąłem jeszcze WD-40 na odchodne i mam nadzieje, że może jutro puszczą...

jvc 24-05-2013 18:17

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Mnie generalnie kluczem udarowym puszczały zawsze bez problemu.

petrus1 24-05-2013 18:18

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał siebek (Post 2017962)
nijak nie idzie tego ruszyć.

A może masz dostęp do takiego śrubokręta: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Bardzo jest pomocny przy takich śrubach.

westblack 24-05-2013 19:04

Śruby trzymające jarzmo są powleczone środkiem "lock teil" który po wyschnięciu dodatkowo blokuje je.
Długie ramię rozwiąże problem.

Wydziergane szydełkiem

mario34 25-05-2013 00:33

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
mam pytanie wymienilem klocki hamulcowe mk4 ale mam problem podczas szybszej jazdy i dohamowywaniu drga kierownica i tu moje pytanie czy klocki dotra sie i bedzie ok ( ktoś sugerował ) czy musze wymienić tarcze ( przejechałem po wymianie jakies 150km )

heko 25-05-2013 07:29

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
przez 150km nie wolno hamować ostro na nowych klockach!!!...już się nie dotrą

pawpor 25-05-2013 11:31

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał heko (Post 2018201)
przez 150km nie wolno hamować ostro na nowych klockach!!!...już się nie dotrą

Nawet przez pierwsze 300-500km nie wolno ostro hamować! Klocki i tarcze do wymiany...

mario34 25-05-2013 13:20

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
ale to znaczy ze mam znowu wymienic klocki ktore juz wymienilem czy tylko tarcze

misiekxyz 25-05-2013 13:21

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał mario34 (Post 2018171)
mam pytanie wymienilem klocki hamulcowe mk4 ale mam problem podczas szybszej jazdy i dohamowywaniu drga kierownica i tu moje pytanie czy klocki dotra sie i bedzie ok ( ktoś sugerował ) czy musze wymienić tarcze ( przejechałem po wymianie jakies 150km )

Jakiej firmy?
Ewentualnie możesz prztoczyć tarcze na samochodzie

siebek 25-05-2013 17:32

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Hamulce wymienione.
Zakupiłem mały palnik, środek do penetracji połączeń śrubowych i klucz z długim ramieniem.
Okazało się, że wystarczył klucz z długim ramieniem. Śruby trzymające jarzmo puściły bez najmniejszego problemu...
Miałem jeszcze problem z tarczami, bo były konkretnie zapieczone. Waliłem w nie młotkiem ze dwie godziny aż wreszcie puściły :)

Zdziwiła mnie tylko jedna rzecz. Tarcze, które dostałem w sklepie miały otwory na szpilki ok. 15,2mm, a stare ok. 13,8mm. Tarcze były zamawiane po VINie, zresztą na opakowaniu też jest napisane, że pasuje do Mondeo 2007-...
Teraz się zastanawiam, czy mogę zostawić tarcze z większym luzem na szpilkach czy powinienem to wymienić...

A na koniec bonus:
http://i.imgur.com/ZV82b4Al.jpg
Tak wyglądał klocek wewnętrzny :)

Hansolo 25-05-2013 17:43

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
1 załącznik(i)
To się nazywa maksymalne wykorzystanie produktu :wink:
Ja też wymieniałem w swoim Mondeuszu i mi też wydawało się że nowe tarcze maja większą średnicę otworów, dodatkowo był otwór na wkręt / stosowany w innych markach /


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.