Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=97708)

Szejk.Ahmed 12-04-2012 20:15

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
Człowieku nie kombinuj i jak chcesz lać lepszy olej to lej ale ze specyfikacją Forda
Motul 8100 Eco-nergy 5W30
Motul Specific Ford 913C 5W30
Millers Oils XF LONGLIFE C1 5w30
Millers Oils XF LONGLIFE ECO 5w30
Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W30

pablolinda 12-04-2012 22:44

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
rustin długo już jeździsz na tym Ravenol FO 5w30 patrzyłem w slkepie na stronie u nich to narazie nie dostępny jest 5L

rustin 13-04-2012 07:27

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
Pisałem już o tym kiedyś, najpierw był fordowski, lekko brał olej, powiedzmy od wymiany do wymiany 1l, potem właśnie ravenol , dolałem może 0,5l i przy nim zostałem, potem na forum zobaczyłem test gulfa i spróbowałem , bez rewelacji olej ubywał od max do min między wymianami ( ta sama gęstość oleji) i teraz ravenol. Mam go też w matizie , moblia trzeba było dolewać co jakiś czas, teraz zrobione 5 tys km i dolewałem raz może 250ml. Silnik lepiej pracuje i ciszej , takie są moje odczucia.

FrogsterPL 13-04-2012 10:41

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
Mi nie bierze ani grama oleju, ciągle mam ten sam poziom... więc raczej nie będę kombinować ;)

Gorzej jeśli zacznie brać po zmianie z 5W40 (aktualnie) na 5W30, ale mam nadzieję że nie :P

pablolinda 13-04-2012 11:00

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
Chyba narazie na tą zmiane zdecyduje się na Ford Formula F i zobaczę jak się bedzie sprawować a za rok pomyśle o jakimś lepszym. Z tych które wymienił Szejk.Ahmed to u mnie byłby chyba dostępny tylko Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W30 ale pewny nie jestem bo jeszcze nie pytałem.

rustin 13-04-2012 11:00

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
Chodziło o to że ten olej np mniej odparowuje niż inne a nie że silnik bierze olej.

milky 18-04-2012 07:05

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
A co sądzicie o olejach GM? GM to skrót od General Motors? Czytałem opinie na wielu forach internetowych i nie znalazłem ani jednej negatywnej opinii. Trzeba przyznać, że w porównaniu do wielkich koncernów jak choćby Castrol ceny olejów GM są relatywnie tanie. Znalazłem w jednym sklepie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w atrakcyjnej cenie. Cały czas zastanawiam się nad jego zakupem. Jakie są Wasze doświadczenia?

Pozdrawiam

Marek 18-04-2012 07:52

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
Cytat:

Napisał milky (Post 1816759)
Znalazłem w jednym sklepie olej mineralny GM w atrakcyjnej cenie.

Taaa.....faktycznie atrakcyjna:D

Za 10w40 GM płaciłem ostatnio 56zł/5l :)

Do essa nie mniej jak 10w40 i było to nie raz opisywane.Daruj sobie mineralny.

21pirlo21 25-04-2012 15:45

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
To mój pierwszy post na forum, więc Witam Wszystkich serdecznie.

Mam pytanie odnośnie oleju silnikowego do Forda Focusa Mk1 2000r 1.8 TDDi.
Zarówno w Instrukcji obsługi która jest dołączona do pojazdu, jak i na stronie internetowej http://ford.sklep.pl/ jest napisane, że ma to być olej o oznaczeniu 5W-30.
Mój ojciec spiera się ze mną, że jest to już samochód 12 letni, jest zużyty i nie można do niego wlać oryginalnego oleju tylko inny o innym stężeniu.
Ja natomiast uważam, że olej 5W-30 który jest podawany oryginalnie, jako olej który można użyć do wymiany jest jak najbardziej dobry i właśnie do tej wymiany się nadaje.
Pytanie moje brzmi następująco: Kto ma rację? Czy długość użytkowania samochodu wpływa na to jaki olej można użyć do wymiany? Czy nie mogę użyć tego który jest podawany oryginalnie?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu sporu.
Z góry dziękuję

Pozdrawiam
Mateusz

benio 25-04-2012 15:55

Odp: Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
Jak już pisałem tutaj -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jeżeli nie ubywa lej taki jaki zaleca producent. Pamiętaj o turbinie, która jest tym lepiej smarowana im żadszy jest olej. Obecne silniki to nie takie jak kiedyś, gdzie im starsze to lany był do nich gorszy olej.
Tutaj ta metoda jest błędna.
Tzn. Ty masz rację z całym szacunkiem do Twojego taty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.