Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101855)

SMUTNYINDYK 20-02-2011 18:25

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Temat przeszedł jakby sam z siebie do działu DIESEL p.t. Olej w turbinie 1.6 TDCI.

SrebnaStrzała 28-02-2011 14:01

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Nie wiem czy już ktoś o tym wspominał, ale można odme podłączyć do jakiegoś zbiorniczka i tam będzie się zbierać olej :)

Damian 06-03-2011 22:48

Re: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Koledzy żadne wypuszczanie odmy przez filtry, butelki itd. na jednym z forów Skody goście stosowali tzw. Oil catch tank (OCT) i to nie samoróbki a gotowe dedykowane produkty i w zimie prócz oleju przy okazji zbierał się tam lód (zmiany temperatur, para itd.) i jak możemy się domyślać w przypadku takim, nie mamy odprowadzenia par z silnika co grozi rozszczelnieniem uszczelek w najlepszym wypadku...

Taki patent jest świetny ale na lato.

mkaminski100 07-03-2011 07:29

Odp: Re: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Zanim pojdziesz dalej, przeczytaj temat i dowiesz sie, ze o oil catcher byla mowa... :]
A napisali na forum, ze czesto oil catcher potrafi sie w miesiac-dwa zapelnic?
No i po drugie tu wskazywano bardziej na separator, ktory jest zdecydowanie lepszym rozwiazaniem (lepiej separuje i jest bezobslugowy). Nikomu jednak nie chcialo sie rozpracowac jego podlaczenia w Mondku.

Damian 07-03-2011 07:35

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
O ile pamiętam to jakoś drastycznie szybko zbiorniczek się nie zapełniał (chociaż zapewne co auto to inny przypadek), były patenty z separatorami z lublina, land roverów i innych... A mój post nie dotyczył tylko OCT a wszystkim patentom z odłączaniem odmy. Wolałbym EGR zaślepić a dolot pozostawić w spokoju przynajmniej połowę tego syfu można zablokować aby się do kolektora nie pchało.

mkaminski100 07-03-2011 08:05

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
W 1.9 tdi? Calkiem spokojnie przy krotkich jazdach miejskich mozna uzbierac 50-70ml miesiecznie.
Ty akurat w Focusie masz separator oleju, wiec problemu takiego strasznego nie ma. wystarczy go raz na kilka lat wyplukac w benzynie i sprawdzic czy zawor podcisnienia na pokrywie dziala, bo to najczestsze powody puszczania oleju do dolotu.
W autach z przepywomierzami zaslepienie EGR niestety oznacza gorsza prace na zimno i blad ktory pojawia sie po jakims czasie.

picio_18 21-03-2011 16:39

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Dzisiaj zrobiłem u siebie przeróbkę odmy wg opisów z początku posta. Jak na razie nic nie mogę powiedzieć zobaczymy z czasem, co do montażu siteczka to zajęło mi ok 15 min z wycięciem i osadzeniem także nie ma dużo roboty.

foka gdz 30-03-2011 19:17

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
hm temat dość mocno wyczerpany, tylko dlaczego nie ma słowa o 1.8TDCI??

mkaminski100 30-03-2011 19:40

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Bo ma standardowo odolejacz i to dosc fajny.

foka gdz 30-03-2011 20:32

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
czyli wnioskuję, że temat obsługi odmy w 1.8TDCI nie istnieje? dzięki:razz:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.