Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105364)

Andrzej_K 21-02-2012 10:48

Odp: Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1780767)
w temacie spryskiwaczy, ale nie koniecznie mgłowych: co zrobić z wymontowanymi fabrycznymi przednimi sprykami? Zamontować je z tyłu !


http://media.ffclub.ru/up114019-DSCN2977.jpg



Skąd wziąć takie dysze? U mnie idą w prostokątną "dziurę". Te są inne. Wystarczy otwór wywiercić.

http://img24.imageshack.us/img24/671...ryskiwacza.jpg

Przeleciałem się po sklepach. Nigdzie nie ma takich dysz, chociaż wybór jest bisty:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mayak 21-02-2012 11:52

Odp: Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby
 
fotki są z ruskiego forum, więc może są to spryski od Łady lub Wołgi! :D

kiceq 21-02-2012 19:27

Odp: Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby
 
Wiecie może gdzie w focusie mk1 należy szukać instalacji pod podgrzewane dysze spryskiwaczy? Kupiłem sobie mgiełki od Abcfocus z podgrzewaniem , jednak u mnie w serii nie było podgrzewania. Nie mam również podgrzewanej szyby przedniej więc nie wiem czy w ogóle instalacja pod spryski będzię. Ewentualnie jakiś pomysł pod co je podpiąć? ;)

Jester 21-02-2012 20:35

Odp: Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby
 
Standardowo +12V po stacyjce. Latem też grzeją...

dominlodz 21-02-2012 21:20

Odp: Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby
 
koledzy pynanko jak kolega Grinch na stronie poprzedniej, też zakupiłem w abcford spryskiwacze mgielne i chce założyć do nich elektrykę, jednak pod maską nie jest wygodnie wyprowadzona, mam to samo, czyli w podszybiu jeden pojedynczy bardzo gruby przewód - ale to musi być koniecznie do ogrzewania przedniej szyby, a potem podwójny kabel (taki zielono-czarny) podejrzewam, że to jest właśnie do ogrzewania do dysz sprywkiwaczy, sprawdziłem jest na nich napięcie u mnie około 10.5 volta, więc się niby zgadza,
mam pytanie czy polaryzacja na dyszach do sprywkiwacza ma znaczenie ? bo tam są dwa kabelki ale czarne,
trochę mam wątpliwości bo na dyszy wtyczka jest tak zrobiona aby uniemożliwić podłączenie odwrotne,
mam z tym trochę problem, bo podłączyłem jedno ogrzewanie do dyszy i teraz mi pompa do spryskiwaczy wysiadła, nie wie ktoś gdzie są do niej bezpieczniki, bo w tych z prawej strony w masce niby wszystkie są w porządku ?

wogóle miałbym do Was pytanie jak to rozwiązaliście ? najlepiej by kupić do nich przewody, bo jest jeszcze inny numer, dysze do spryskiwaczy są dwie a przewód połączeniowy na podszybiu jest tylko jeden u mnie z lewej strony więc zgaduję że jest do podłączenia obydwu dyszy tylko nie wiem jak na wtyczkach te dysze podłączyć do zasilania

kiceq 22-02-2012 09:05

Odp: Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby
 
Myślę że nie ważna jest polaryzacja, przecież to prawdopodobnie kawałek drutu oporowego. Na pewno ważne jest to że trzeba je podłączyć równolegle i dobrze by było dać jakiś bezpiecznik, tylko jaki ?
Skoro chodzą cały czas po przekręceniu kluczyka to mamy sprawę ułatwioną. Tylko czy trzeba ciągnąć kable aż pod stacyjkę czy można się wpiąć gdzieś w skrzynkę bezpieczników?

Andrzej_K 22-02-2012 10:01

Odp: Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1787796)
fotki są z ruskiego forum, więc może są to spryski od Łady lub Wołgi! :D

Do nich idą całkiem inne. Znalazłem od Deawooo Lanos'a, te będą dobre (mało roboty):


http://img405.imageshack.us/img405/1...iwaczlanos.jpg

mayak 22-02-2012 14:50

Odp: Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał kiceq (Post 1788322)
Myślę że nie ważna jest polaryzacja, przecież to prawdopodobnie kawałek drutu oporowego. Na pewno ważne jest to że trzeba je podłączyć równolegle i dobrze by było dać jakiś bezpiecznik, tylko jaki ?
Skoro chodzą cały czas po przekręceniu kluczyka to mamy sprawę ułatwioną. Tylko czy trzeba ciągnąć kable aż pod stacyjkę czy można się wpiąć gdzieś w skrzynkę bezpieczników?

oblukaj montaż podgrzewania w tym wątku: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

robak75 04-03-2012 13:03

Odp: Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Glenroy (Post 1602904)
Oryginalnie ogrzewanych "mgiełek" nie ma ;) poszukaj gdzieś w tym wątku jest napisane jak przełożyć sam element grzejny, nie pamiętam tylko czy dotyczyło to dołożenia ogrzewania do zwykłych dysz, czy montaży podgrzewania w mgłowych i nie jestem pewien właśnie czy w mgiełkowych da radę coś takiego zrobić, musisz poszukać w temacie :)

Kolego,mylisz się,właśnie kupiłem podgrzewane mgiełki na "aledrogo"( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ),założyłem i pięknie dają :).Problem mam tylko z tym iż stare dysze nie były podgrzewane,ale po stronie pasażera w podszybiu znalazłem jakieś dwie kostki z kablami,może oriętuje się ktoś czy są one do podgrzewaczy?
zrobiłem fotki tym kablom i kostkom.

Martinii 19-03-2013 20:25

Odp: Wymiana dysz spryskiwaczy przedniej szyby
 
Witam,

Chce kupic spryskiwacze mglowe od wersji amerykanskiej o numerach 1102482 (lub YS4Z-17603-EA). Napisalem maila do ABC Focus i do ford.sklep.pl z zapytaniem czy maja ta czesc i od obu sklepow dostalem odpowiedz twierdzaca z tym, ze w drugim sklepie dysza jest oznaczona numerem producenta XS41-17666-CC: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Czy to jest ta sama dysza?

EDIT
Kupilem dysze oznaczone numerami: 1102482, numer producenta: XS41-17666-CC. Okazalo sie ze dostalem wlasnie takie, jakie powinny byc, a wiec na woreczkach foliowych byl numer YS4Z-17603-EA! Co ciekawe, przed zakupem zadalem pytanie do Bemo Motors, Auto Watin, ABC Ford i ford.sklep.pl czy maja dysze o numerze wlasnie YS4Z-17603-EA - wszyscy odpowiedzieli mi, ze czesci o takim numerze nie ma, ze system nie czyta takiego numeru! A zatem nie wiem co to jest za oznaczenie, ale chcac kupic dysze mglowe nalezy wybrac te oznaczone numerami: 1102482 i/lub XS41-17666-CC.
Dysze sa bez gumki uszczelniajacej miedzy dysza a maska dlatego przed zalozeniem posmarowalem je od spodu odrobina czarnego silikonu. Dzialanie? REWELACJA! Idealnie spryskuja CALA szybe! Nacisniecie przycisku spryskiwacza na ulamek sekundy skutkuje dokladnym umyciem szyby! Bardzo polecam!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.