Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Jakie nowe opony na lato. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=199699)

Grzegorz MX 17-03-2017 16:45

Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15
 
kup sobie poniedziałkowy AutoSwiat z 13/03 a tam testy opon letnich.

jak nie ma w kiosku to zamów przez nexto wersję archiwalną w pdf.

Pamietaj ze dobre ceny półki premium mają największe obniżki marketingowe, reszta nie ma z czego opuszczać lub nie ma budżetu.

Poleciłbym Continental Contipremium 4ka lub 5ka, nie kupuj starszych niż 2 lata.

Inne opony np; Nokian są produkowane w Rosji, Goodyear w Polsce. Nokian trzeba umieć założyć mają twardy rant i nie każdy potrafi je założyć, poza tym wykonanie Nokiana to 3 liga w porównaniu do np. Goodyeara czy Continentala (mi się trafiały z produkcji Portugalia oraz Słowenia)

ja kupowalem tutaj i takie. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
zapakowane przychodzą kurierem - bez problemu, gwarancja mailem

TomQ62 17-03-2017 18:09

Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15
 
Cytat:

Napisał Grzegorz MX (Post 2769876)
Inne opony np; Nokian są produkowane w Rosji, Goodyear w Polsce.

Może i mają fabryki w Rosji, tylko dlaczego moje są "Made in Finland" skoro wg Ciebie są produkowane w Rosji?

Cytat:

poza tym wykonanie Nokiana to 3 liga w porównaniu do np. Goodyeara czy Continentala
Na czym ma Twoim zdaniem polegać ta różnica w wykonaniu?

W kwesti ContiEcoContact 5 to po przejechaniu ok. 15 kkm wybuliło mi jedną i oczywiście producent nie uznał reklamacji. Do tego wrażenia z jazdy takie sobie. Niczym szczególnym się nie wyróżniały wśród opon z klasy premium. Może jedynie tym, że na mokrym trzeba było uważać. Tu znacznie lepsze są IMHO Pirelli P1. No ich raczej nie "wybulwia" :one:

Lukasz2525 17-03-2017 21:53

Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15
 
Też polecę Dunlopy , co prawda ja mam wyższy model , Sport Maxxy RT 2 , ale moja mama i kuzyn jeżdżą na Bluresponse i mogę polecić . Chyba że kogoś stać na Pirelli .

dorsiu 17-03-2017 21:59

Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15
 
Są testy opon letnich w necie w tym rozmiarze. Co roku robi je niemieckie ADAC, swoje testy co roku robi także Auto Bild, czyli w PL Auto Świat. I tam już mają przetestowane większość opon pod każdym kątem (sucho, mokro, aquaplaning, głośność, opory toczenia itd.)
Tu masz link do testu ADAC 2017 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pierwsza 4 według testu to:
1. Pirelli Cinturato P1 Verde,
2. Bridgestone Turanza T001,
3. Continental ContiPremiumContact 5,
4. Goodyear EffecientGrip Performance.
Oczywiście to marki premium, więc jeśli cię stać, to masz odpowiedź, które są najlepsze.
W dalszej kolejności polecałbym Dunlopy i Nokiany.
A jak nie wierzysz testom, to możesz wejść na stronę oponeo.pl [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i tam masz ranking opon według opinii i ocen użytkowników, którzy je kupili.
1. Goodyear Efficientgrip Performance
2. Continental ContiPremiumContact 5
3. Dunlop SP Sport Bluresponse
4. Nokian H
5. Fulda EcoControl HP

arkpra 17-03-2017 23:11

Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15
 
Dziękuję za odpowiedzi.

grodzian 18-03-2017 08:34

Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15
 
Pirelli w oponeo tansze o około 20 zl od dunlopów...zalezy od dnia bo ceny się wahają

arkpra 18-03-2017 08:41

Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15
 
Cytat:

Napisał grodzian (Post 2770262)
Pirelli w oponeo tansze o około 20 zl od dunlopów...zalezy od dnia bo ceny się wahają

Wg etykiety Pirelli sa głośniejsze, mają mniejsza przyczepność oraz mają większe zużycie paliwa. Nie wiem czy sugerowanie się tylko etykietami jest dobre ale tylko je kumam :). Chyba łyknę te Dunlop.

Marek 18-03-2017 09:53

Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15
 
Ja kupowałem uniroyal rainexpert 3 i nie narzekam. Cena na alledrogo 670zł komplet

grodzian 18-03-2017 10:38

Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15
 
Ja tak jak pisałem mam dunlopy i jestem zadowolony, a o Pirelli pisalem bo ktoś pisał ze są droższe. Z resztą z cenami jest różnie. Ja kupowalem przez neta za 216 za sztuke a jak pytalem w serwisie oponiarskim to chcieli 380 za sztuke masakra.

mazii23 18-03-2017 10:38

Odp: Jakie opony letnie 195/65 R15
 
Cześć Wszystkim.
Mam podobny dylemat jakie oponki kupić na nowy sezon cena +/- 700 za komplet. Myślałem nad Hankookami Kinergy lub Fuldą Ecocontrol chyba że macie jakieś inne propozycje, rozmiar jak w temacie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.