Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76185)

Boblo 06-06-2013 20:55

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Na ul. Tarnowieckiej J.R.Motor

eddek 07-06-2013 06:58

Re: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Miedziane są gorsze? Mi taką jedną dali po regeneracji.

bigcarus 09-06-2013 12:35

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Nie wiem czy są gorsze ale do mondeo zalecane są stalowe, dlaczego nie wiem. Do focusa dają miedziane.
Kupiłem, 48 zł za 5 szt....

juri2069 09-06-2013 17:07

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Mam pytanie czy ma sens wymiana samych podkładek czy jeżeli już się wyciągnie wtryski to obowiązkowo rozebrac przemyc i wymienić zużytą końcówkę?? Sorki za może glupie pytanie ale podkładki to nie jest wylki koszt. Czy one się zużywają?
Pytam bo czeka mnie próba przelewowa to przy okazji można się coś pobawić

zaksiu1985 09-06-2013 18:30

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Dopuki się da to wtryskiwaczy nie wyciągaj, no chyba że z próby przelewowej wyjdzie że jet żle.

Podkładki pod wtryskiwacze trzeba zawsze wymienić na nowe w momencie wyjęcia wtrysków.

Natomiast wyjmować wtryski po to by zmienić podkładki nie ma sensu.

juri2069 09-06-2013 18:33

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
aha rozumiem :) A w przypadku negatywnej próby przelewowej , do wymiany zaworków przelewowych równierz jest potrzebne wyciagniecie calego wtrysku ?

zaksiu1985 09-06-2013 18:35

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Tak niestety

juri2069 09-06-2013 18:45

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
aha niestety niestety ale chociaż wszystko wiem także jak sprawdze we wtorek to napisze ile mi wyszło bo o przyczynasz juz pisałem

Jeszcze jedno pytanko jezeli bede musiał zaworki wymienic to tak pytam w przód, Czy równ iez oryginalne sąDelphi??
I czy można je dostac w sklepie np intercars?? Moze ktos robił kupował proszę o sugestie :)

zaksiu1985 09-06-2013 18:55

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Tylko na oryginały wymieniaj.
Chińskie są tańsze o jakieś 100zł za sztuke ale niedziałają.

W inter carsie są bo teraz patrzyłem po 352 zł za szt. Do tego trzeba znalesc kogo kto to umie robić bo wyjąć wtryskiwacz, założyć zaworek to nie problem, ale załozyć na auto i je uruchomić to juz jest sztuka. Sam to robie na codzien więc wiem co mówie.

juri2069 09-06-2013 19:59

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Z tego co sie oczytalem na tym fordowskim forum to wiem ze potrzeba klucz do wykręcenia wtrysków oraz klucz dynamometryczny do dokręcenia. I rownież czytałem ze oryginalne w sklepie w lublinie są po 250 zł a ta cena 350 mnie przeraziła.... to wolę chyba oddac wtrysk do generalnego remontu za 550 - 600 zł albo podjade do tego gościa i może on takie rzeczy sprzeda...
1400 za 4 zaworki to naprawde dużo w porównaniu do regeneracji calego wtrysku na oryginalnych czesciach za nawet 600 zł za sztuke


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.