Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] domontowanie tempomatu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103819)

kordyl 15-05-2014 19:29

Jak przyciski pasują to i kierownica będzie... Poduszka tylko tania nie jest. Może lepiej będzie oddać tą dotychczasową do profi obszycia?

Tapatalk

Chester_X 15-05-2014 19:42

Odp: domontowanie tempomatu
 
Cytat:

Napisał kordyl (Post 2211832)
Jak przyciski pasują to i kierownica będzie... Poduszka tylko tania nie jest. Może lepiej będzie oddać tą dotychczasową do profi obszycia?

Akurat nie widze poliftowej poduszki na allegro ale zakładam że cena będzie podobna jak przedliftowej.
Przy odrobinie szczęścia bilans (kupno nowej, sprzedaż starej) powinien być bliski zeru, przynajmniej w teorii ;)

Dzięki jednak za sugestię.
Odstrasza mnie trochę kombinowanie z airbagiem, ale miękka nowa kierownica kusi ;)

kordyl 16-05-2014 08:58

Odp: domontowanie tempomatu
 
Cytat:

Napisał Chester_X (Post 2211841)
Odstrasza mnie trochę kombinowanie z airbagiem, ale miękka nowa kierownica kusi

Jak chcesz, to mogę Ci za koszty przesyłki (ok 20pln) wysłać kierownicę przedliftową rozdartą w jednym miejscu na szwie. Dasz do obszycia i zobaczysz czy to dobra opcja...

Markoo 17-05-2014 15:45

Odp: domontowanie tempomatu
 
Hmm tak mnie kusicie :) Ale do rzeczy.

Nawiązując do postu 406 tego wątku, forumowicza Marka, stworzyłem taki oto schemacik, jak myślicie jest to prawidłowy schemat dla jednej strony (wiadomo opory mniej więcej takie)?
Druga kwestia, czy w kostce (tej wpinanej w gniazdo pod poduszką) są wszystkie piny, inaczej czy łatwo jest tam dołożyć kabelki (czyli przeróbka tasiemki na wersję z tempo, jakoś nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w tym wątku)?

Kombinuję w kierunku wykonania przycisków całkowicie od podstaw.... czy da radę tam wsadzić, to znaczy do tych "sreberek" jakieś małe estetyczne przyciski, jak myślicie?


Ps A może ktoś zechciałby się pozbyć swoich starych wraz z tasiemką, wiadomo cena musiałaby być symboliczna...

Edit. Schemat tutaj wcześniej zamieszczony nie był prawidłowy, skasowałem by nie robił zamieszania :(

artur1970 19-05-2014 12:40

Odp: domontowanie tempomatu
 
Cytat:

Napisał Chester_X (Post 2211841)
Akurat nie widze poliftowej poduszki na allegro ale zakładam że cena będzie podobna jak przedliftowej.
Przy odrobinie szczęścia bilans (kupno nowej, sprzedaż starej) powinien być bliski zeru, przynajmniej w teorii ;)

Dzięki jednak za sugestię.
Odstrasza mnie trochę kombinowanie z airbagiem, ale miękka nowa kierownica kusi ;)

poduszka lift

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MaXyM 23-05-2014 00:47

Odp: domontowanie tempomatu
 
Cytat:

Napisał Markoo (Post 2212762)
Hmm tak mnie kusicie :) Ale do rzeczy.

Nawiązując do postu 406 tego wątku, forumowicza Marka, stworzyłem taki oto schemacik, jak myślicie jest to prawidłowy schemat dla jednej strony (wiadomo opory mniej więcej takie)?

No najbardziej zastanawiajace jest jakim sposobem 350+150+210 dalo ci 700 ;)
Dalsza uwaga to juz szczegol: pisze sie Ohm

dario6273 23-05-2014 10:03

Odp: domontowanie tempomatu
 
Panowie co daje ogranicznik predkosci w tempomacie zamiast przycisku OFF(bo off go wyłącza):surprise:

Markoo 23-05-2014 10:36

Odp: domontowanie tempomatu
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2215685)
No najbardziej zastanawiajace jest jakim sposobem 350+150+210 dalo ci 700

Wyraźnie tam pisałem mniej więcej ... sam nie mierzyłem i nie wiem jak dokładnym miernikiem to było mierzone. Nie wiem jaka też jest tolerancja tych oporów, jedynie, co gdzieś znalazłem, na rosyjskim forum, to by się te opory mniej więcej zgadzały, z pomiarami naszego kolegi.

A w temacie... jak komuś będzie się to chciało pomierzyć, celem potwierdzenia (wiadomo przy jakiejś tam okazji) to myślę że wiele osób będzie wdzięcznych za podzielenie się wiedzą.

MaXyM 23-05-2014 15:12

Odp: domontowanie tempomatu
 
Cytat:

Napisał dario6273 (Post 2215809)
Panowie co daje ogranicznik predkosci w tempomacie zamiast przycisku OFF(bo off go wyłącza):surprise:

Ogranicza max predkosc jak sama nazwa wskazuje.
W przeciwienstwie do tempomatu nie trzyma predkosci ale nie pozwala jej przekroczyc. Nie wylacza sie przy zmianie biegow czy hamowaniu przez co jest duzo wygodniejszy niz tempomat w miejcach gdzie chcemy pilnowac max predkosci. Nie wiem czy w PL mierzy sie srednia predkosc, ae w CZ jest wiele takich miejc. wiec taki limiter sie przydaje i imo jest bezpieczniejszy niz tempomat.

Mozna wymusic ignorowanie ustawienia przez wcisniecie gazu na maxa. moze byc pomocne przy wyprzedzaniu.

janusz822 24-05-2014 11:19

Odp: domontowanie tempomatu
 
No i udało się tempomat aktywny. tedi_k dziękuję i pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.