Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294774)

CHARONSKI 02-12-2019 22:19

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Czy system TVC jest w mk4,czy to następne oszczędności?

konieczko5 03-12-2019 07:16

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał xqs (Post 3199389)
w środę wymienają mi tarcze gwarancyjnie i lampę tylną (zbiera się woda) zgłosiłem trzeszcące boczki jak zimno i że czasem czujki mono piszczą, usłyszałem oj to z tym raczej niz nie zrobimy :(, namoje pytanie czy klocki wymieniają razem z tarczami, usłysząłem po co przecież klocki nie pokrzywione ...

Klocki się ułożą do nowych tarcz. Tylko pierwsze 200 km trzeba delikatnie hamować, aby się ułożyły.

bidżej 03-12-2019 07:49

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3199478)
Klocki się ułożą do nowych tarcz. Tylko pierwsze 200 km trzeba delikatnie hamować, aby się ułożyły.

to w sumie podobnie jak u mnie z amortyzatorami - z wymienionym jednym na osi też można jeździć do wymiany następnego, tylko trzeba ostrożnie :>

A tak bardziej serio - wydaje mi się że ten prawy amortyzator od samego początku był lekko walnięty. To, co zgłosiłem dawno temu do ASO jako stukanie z prawej strony wyczuwalne przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające, albo przy najeżdżaniu na krawężniki, albo przy ruszaniu na skręconych kołach, a czego nie mogli zlokalizować - zniknęło. No i auto znowu jedzie stabilnie i czysto wybiera nierówności.

bidżej 04-12-2019 06:55

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Kolejny dzień, kolejny hit.
Wsiadłem dzisiaj rano do auta, ruszyłem, przejechałem ze 2-3km i jako że zapomniałem wyłączyć start/stop, silnik zgasł na światłach. Ułamek sekundy później znowu odpalił, a na zegarach pojawiła się kontrolka serwisu i komunikat o błędzie skrzyni biegów. Auto nadal jechało i nie było żadnych dodatkowych objawów, więc pojechałem dalej. Na kolejnych światłach zgasiłem silnik i otworzyłem na chwilę drzwi, po czym znowu odpaliłem - kontrolka nadal świeciła. Stwierdziłem, że przejadę jeszcze kawałek do biura a potem zadzwonię na assistance. No więc dojechałem, zaparkowałem, przełączyłem na P i 2 sekundy później kontrolka zgasła.

Także polecam, problemy w tym wątku są wymyślone, a Focus to bardzo dobre auto.

Tomek_ST-line 04-12-2019 07:47

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3199755)
Kolejny dzień, kolejny hit.
Wsiadłem dzisiaj rano do auta, ruszyłem, przejechałem ze 2-3km i jako że zapomniałem wyłączyć start/stop, silnik zgasł na światłach. Ułamek sekundy później znowu odpalił, a na zegarach pojawiła się kontrolka serwisu i komunikat o błędzie skrzyni biegów. Auto nadal jechało i nie było żadnych dodatkowych objawów, więc pojechałem dalej. Na kolejnych światłach zgasiłem silnik i otworzyłem na chwilę drzwi, po czym znowu odpaliłem - kontrolka nadal świeciła. Stwierdziłem, że przejadę jeszcze kawałek do biura a potem zadzwonię na assistance. No więc dojechałem, zaparkowałem, przełączyłem na P i 2 sekundy później kontrolka zgasła.

Także polecam, problemy w tym wątku są wymyślone, a Focus to bardzo dobre auto.

Tobie na bank sprzedali wersje beta :p i testuja teraz rozne scenariusze...

AdoKrycha007 04-12-2019 08:06

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
jak się kupuje auto w dzień premiery z nowym silnikiem diesla i nowym automatem wprowadzone dopiero na rynek, to sorry ale jak można to inaczej nazwać niż właśnie kupowanie wersji beta ?

bidżej 04-12-2019 08:12

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3199768)
jak się kupuje auto w dzień premiery z nowym silnikiem diesla i nowym automatem wprowadzone dopiero na rynek, to sorry ale jak można to inaczej nazwać niż właśnie kupowanie wersji beta ?

stary, skończ, bo opowiadasz kocopoły i powtarzasz się jak katarynka.

Samochód został wyprodukowany ponad pół roku po rozpoczęciu produkcji. Ten dizel nie jest nowy, bo wzięli go praktycznie 1:1 z Transita. A automat? No sorry, ale każdy poważny koncern ma hydrokinetyki opanowane od lat, więc jedyny mój błąd polegał na tym, że uznałem, że Ford to "poważny koncern".

Tomek_ST-line 04-12-2019 08:20

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Nie wiedzialem ze auto w dieslu z automatem to nowosc :) wrecz przeciwnie...
Co innego jak bysmy jakies elektryki brali to rozumiem!

kacper69 04-12-2019 08:39

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3199768)
jak się kupuje auto w dzień premiery z nowym silnikiem diesla i nowym automatem wprowadzone dopiero na rynek, to sorry ale jak można to inaczej nazwać niż właśnie kupowanie wersji beta ?

No i wreszcie dotarłeś do sedna tarczy.
To są właśnie auta prototypowe, tylko że niestety cały czas są w takim stanie.
Trzeba się po porostu do tego przyzwyczaić.
A pierwszy dzień bez problemów , to będzie dzień, gdy przestanie się nim jeździć.
A takie tam błędy , jak poniżej, to już nie robią żadnego wrażenia, to codzienność.

AdoKrycha007 04-12-2019 09:33

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 3199783)
No i wreszcie dotarłeś do sedna tarczy.
To są właśnie auta prototypowe, tylko że niestety cały czas są w takim stanie.

tak jest w każdej marce, dlatego od lat wszędzie tłuką, że aut po premierze się nie kupuje, tym bardziej jeśli to całkowicie nowa jednostka napędowa.

zobaczcie na inne fora - myślicie że nie narzekają ludzie od Szkody, Wieśwagena czy Kałdi ? Dokładnie te same problemy z wykończeniem i elektroniką. A najśmieszniejsze, że w każdej marce im bardziej doposażone auto zostało kupione z pierdylardem pakietów i dodatków, tym więcej bugów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.